Mata dla Psa do samochodu

Mata samochodowa dla psa

W  naszym sklepie oferujemy szeroką gamę mat i pokrowców przeznaczonych do pokrycia kanap jak i do bagażników, które to przeznaczone są do przewozu psów oraz innych zwierząt domowych. Są to wysokiej jakości produkty polskiej marki Kardiff, która to jest już znana nie tylko w Polsce ale i w Europie. Maty na siedzenia samochodowe Kardiff to sprawdzone produkty, których zadaniem jest ochrona wnętrza samochodu, a przede wszystkim kanap, przez wszelkiego rodzaju zabrudzeniami jak i zniszczeniami, które może spowodować pies lub inne zwierzę przewożone w aucie. Specjalnie wykonana mata dla psa do samochodu jest bez porównania bardziej skuteczna od np. koca lub innego kawałka materiału rzuconego bezpośrednio na kanapę czy siedzenia.

Główna różnica przemawiająca na korzyść, profesjonalnej maty do samochodu dla psa jest to, że w przeciwieństwie do koca, taką matę możemy stabilnie przymocować specjalnymi zaczepami dzięki czemu nie będzie się przesuwać w trakcie jazdy czy w momencie, gdy nasz pupil zacznie się ruszać. Po drugie mata do samochodu dla psa Kardiff wykonana jest z niezwykle wytrzymałego materiału – Poliestru, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju brud oraz wilgoć. Pomimo dużej wytrzymałości i odporności materiał ten jest niezwykle lekki, co znacznie ułatwia rozkładanie i składanie maty. Dodatkowo dzięki zastosowaniu maty chronimy nie tylko miejsce, na którym bezpośrednio przebywa pies, ale również elementy dookoła niego takie jak, zagłówki czy oparcia w siedzeniach. W zależności od rodzaju pokrowca chronione mogą być również drzwi samochodowe oraz tapicerka jak i boczne krawędzie foteli.

Bardzo ważne z punktu widzenia kierowcy jest również to, że mata do samochodu dla psa może zapewnić bezpieczeństwo dla niego samego oraz innych pasażerów podróżujących w aucie, ponieważ zapobiega swobodnemu przechodzeniu pupila pomiędzy przednimi siedzeniami, a tylną kanapą. mata zapobiega przejściu zwierzaka na przednie siedzenie) oraz psa, który nie wpadnie między fotele. Poziom bezpieczeństwa można zwiększyć stosując dodatkowo pasy bezpieczeństwa dla psa, które unieruchamiają zwierzę w jednym miejscu. Takie rozwiązanie powinno być stosowane zarówno podczas długich wycieczek, jak i krótkich podróży jak np. wizyty u weterynarza. 

Oferta maty samochodowych dla psów w naszym sklepie jest bardzo szeroka. Możemy dobrać matę kolorystycznie oraz ze względu na jej rodzaj. 

Jakie maty samochodowe dla psa mamy do wyboru?

Każda mata do samochodu dla psa różni się od siebie. Oprócz drobnych różnic pomiędzy poszczególnymi pokrowcami, niemal kosmetycznych, mata samochodowa dla psa może różnić się diametralnie od siebie jeśli weźmiemy pod uwagę to gdzie w aucie zamierzamy taką matę umieścić. Otóż w zależności od tego czy planujemy umieścić pokrowiec na przednim siedzeniu, tylnej kanapie czy może w bagażniku to w ochronie tych miejsc w aucie wspomoże nas kolejno: mata na fotel samochodowy, mata na tylne siedzenie dla psa (tylną kanapę) lub mata do bagażnika dla psa. Poniżej szczegółowo opisaliśmy każdą z tych rodzajów mat samochodowych.    

Mata na fotel samochodowy – przedni

Tego typu siedzisko dla psa do samochodu zakładane jest na przednim fotelu dla pasażera. Maty na fotel samochodowy dostępne w naszym sklepie sprawdzą się w każdym typie samochodu osobowego. Jest to bardzo dobrej jakości pokrowiec na fotel samochodowy dla psa, który został wykonany przyjemnego w dotyku tworzywa, ale jednocześnie bardzo wytrzymałego i odpornego na czynniki zewnętrzne. Taka mata dla psa na siedzenie samochodowe marki Kardiff zabezpiecza nie tylko przedni fotel przez pazurkami czy brudem i wilgocią , które to mogą być przyniesione przez naszego psiaka. Chronione są również zagłówek, oparcie fotela, krawędź fotel oraz podłogę czyli tzw. podnóżek. 

Warto zaopatrzyć się w tego typu zabezpieczenie, szczególnie wtedy gdy wybieramy się z naszym psem w plener. Tak Mata na siedzenie samochodowe dla psa chroni nasz fotel przez wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, sierścią zarysowaniami oraz wilgocią co powoduje, że fabryczna tapicerka i wykładzina w aucie są zupełnie bezpieczne. Pokrowiec do samochodu dla psa posiada specjalną, porowatą powierzchnię, dzięki czemu psiak nie ślizga się po niej w podczas zakrętów. Warto wspomnieć, że produkt ten jest odporny zarówno na wysokie jak i niskie temperatury. Jest łatwy w utrzymaniu, gdyż możemy prać matę w zwykłej pralce w temperaturze do 30 C. Producent pomyślał również o mocowaniu, ponieważ pokrowiec do auta dla psa bardzo łatwo przymocować do fotela dzięki specjalnym zaczepom.

Ze względu na fakt, iż pies podróżujący na przednim siedzeniu może stanowić pewnego rodzaju zagrożenia dla kierowcy to mata ochronna na fotel samochodowy powinna być bezwzględnie stosowana z innym elementem zwiększającym bezpieczeństwo jakim są pasy dla psa .  Dzięki takiemu podejściu zabezpieczamy się przez sytuacją, w której to pies nagle przeskakuje na kolana kierowcy, co może w niektórych przypadkach doprowadzić do wypadku. 

Mata na tylną kanapę w aucie 

Taka mata samochodowa dla psa, jak łatwo się domyślić, chroni przede wszystkim tylną kanapę przez wszelkiego rodzaju  zabrudzeniami, sierścią oraz wilgocią, które to może wnieść do samochodu nasz pupil. Maty na tylną kanapę możemy dobrać ze względu na kilka czynników. Mamy do wyboru kilka rodzajów mat do auta, które różnią się od siebie kilkoma szczegółami konstrukcyjnymi, o których powiemy w dalszej części oraz kolorem. Możemy również dobrać taką matę za względu na wielkość naszego psa i na fakt czy w trakcie przewozu naszego pupila autem zamierzamy korzystać z części tylnej kanapy czy też nie. Jeżeli nasz piesek jest niewielkich lub średnich rozmiarów (np. buldog francuski) to w zupełności może wystarczyć nam mata na 1/2 lub na całą tylną kanapę.

Pokrowiec dla psa do samochodu na połowę tylnej kanapy

W przypadku zastosowania takich pokrowców w samochodzie, oprócz psa może z tyłu usiąść pasażer lub bez przeszkód możemy umieścić tam fotelik dla dziecka. Taka mata byłaby lepszym rozwiązaniem w przypadku rodzin z dziećmi. Warto dodać, że maty marki Kardiff posiadają zabudowane boki, zatem pies siedzący z tyłu nie przeszkadzałby w żaden sposób pasażerowi siedzącemu obok. Należy jednak pamiętać, że mata na kanapy jest przeznaczona dla psów ras małych i średnich oraz innych zwierząt domowych. Zaletą tego produktu jest możliwość montowania go w dowolnym miejscu na tylnej kanapie czyli za kierowcą, za pasażerem lub na środku kanapy. Dzięki takiemu podejściu mamy większy komfort, jeżeli chodzi o podróż z psem. Maty na połowę kanapy występują w wersji podstawowej oraz w wersji z dodatkowymi nakładkami chroniącymi zagłówki w fotelach. Przykład maty na połowę kanapy przedstawia zdjęcie poniżej.

Pokrowiec dla psa do samochodu na całą tylną kanapę

Jeżeli pod naszą opieką znajduje się pies rasy dużej (takiej jak np. owczarek niemiecki lub labrador retriever) lub olbrzymiej warto zastanowić się nad wyborem maty na całą kanapę, gdyż wersja mniejsza mogłaby być zbyt ciasna dla tak dużego psa. W przypadku, gdy pojawiła by się nagła potrzeba przewiezienia dodatkowego pasażera z tyłu, to przy wersji z suwakiem jest możliwość złożenia połowy maty, dzięki czemu zyskujemy połowę kanapy, na której może spokojnie usiąść pasażer, zachowując przy tym część przeznaczoną dla psa. W przypadku mat na tylną kanapę, tak jak w przypadku mat na połowę kanapy, mamy do wyboru wersje chroniące zagłówki zarówno przednie jak i tylnie oraz wersje mat z bokami lub bez oraz takie, które zabezpieczają psiaka przed ślizganiem się po pokrowcu. Zdjęcie maty na całą kanapę znajdziemy poniżej.

Mata do bagażnika dla psa

 Mata dla psa do samochodu, którą umieszczamy w bagażniku może być idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy samochodów typu „kombi” czy niektórych modeli typu „hatchback”. Mata dla psa do bagażnika firmy Kardiff została wykonana, podobnie jak pozostałe wersje mat, z wytrzymałego Poliestru, który chroni nasz bagażnik przed zabrudzeniami, zarysowaniami, sierścią psa oraz przed wilgocią. Mata do bagażnika dla psa marki Kardiff chroni nie tylko podłogę w bagażniku, ale również panele boczne oraz tylną część siedzeń. Jeśli chodzi o maty do bagażnika dla psów to mamy do wyboru dwie wersje:

Rodzaje mat do bagażnika dla psa

Mata do bagażnika Kardibag Protect

Jest to wersja standardowa chroniąca wnętrze bagażnika, czyli podłogę, panele boczne oraz część tylną kanapy samochodowej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, chroni przed brudem, wilgocią oraz zadrapaniami psich pazurów. Mata samochodowa dla psa do bagażnika posiada kilka specjalnych rzepów, które znajduję się po bokach i dzięki nim możemy przymocować ją do paneli bocznych. Zdjęcie poniżej przedstawia sposób mocowania. 

Mata dla psa do bagażnika Kardibag Protect Plus

Mamy również do wyboru wersję ze specjalną nakładką z materiału, którą oprócz ochrony, którą zapewnia wersja podstawowa posiada specjalną nakładkę. Tą dodatkową nakładkę, po otwarciu klapy bagażnika, możemy rozwinąć po to, aby zabezpieczyć krawędź bagażnika przed pazurami psa. Ta wersja maty posiada szereg zapięć i mocowań, które uniemożliwiają przesuwanie się maty w bagażniku auta podczas jazdy. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku dużych i olbrzymich psów, które wskakują same do bagażnika. Psy raczej nie zwracają uwagi na wykonaną tworzywa sztucznego krawędź bagażnika, którą bardzo często rysują. Możemy tego uniknąć stosując matę z nakładką, która sprawi, że dolna krawędź będzie zawsze wyglądała jak nowa. 

Jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż z naszym pupilem, warto dodatkowo zaopatrzyć się w matę typu dry bed. Jest to specjalnie zaprojektowany rodzaj maty, która odprowadza wilgoć na boki pozostając suchą z wierzchu. Mata dry bed może okazać się bardzo pomocna szczególnie wtedy, gdy wybieramy się z psem na plażę lub nad jezioro. To podczas takich właśnie wycieczek psiaki bardzo często wracają kompletnie mokre, a mata dry bed spowoduje, że nie będą podróżowały w kałuży.