Karma hypoalergiczna dla Psa

Karma dla psa Alergika, czyli karma hypoalergiczna

Karma hypoalergiczna dla psa to produkt przeznaczony wyłącznie dla zwierząt z alergią lub nietolerancja pokarmową. Tak jak u ludzi, tak i u zwierząt, przyczyną występowania problemów skórnych czy jelitowych są najczęściej składniki występujące w pokarmie. W takiej sytuacji kluczowe staje się stosowanie takiej karmy w diecie uczulonego psa, która będzie odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb chorego zwierzęcia.

Reakcję alergiczna organizmu wywołują białka. Najczęściej są to białka pochodzące z mięsa drobiowego, wołowiny, soi i zbóż. Hipoalergiczna karma dla psa pozbawiona jest konkretnych składników, które wywołują reakcje alergiczne u zwierzęcia lub zawiera białko hydrolizowane. „Hydrolizowane” oznacza, że białko zostało rozdrobnione na cząsteczki o tak małej masie, że układ odpornościowy nie uznaje ich z wrogie dla organizmu, a tym samym nie wywołują one reakcji alergicznej. Dzięki temu procesowi białka są znacznie lepiej przyswajalne przez psi organizm.  

W tej kategorii znajdziesz karmy weterynaryjne dla psów alergików. Karma dla psa Alergika dostępna w naszym sklepie, oferowana jest różnych wersjach smakowych i w opakowaniach o różnej wielkości.  W sprzedaży posiadamy karmy takich marek jak: Animonda Integra, Trovet, Brit Care czy Dolina Noteci Perfect Care.