ZABAWKI DLA KOTA

Zabawka dla kota

W tej kategorii znajdziesz wiele rodzajów zabawek dla kotów od piłek, myszek i wędek po zabawki interaktywne, które zapewnią rozrywkę zarówno Tobie jak i Twojemu małemu łowcy.

Zabawki dla kota stymulują jego rozwój

Zabawa dla kotów to nie tylko rozrywka i przyjemność, ale również zajęcie, które je rozwija. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale to właśnie zabawki w warunkach domowych zastąpiły dziką zwierzynę, a sama zabawa zastąpiła kotom polowanie. Zabawa to również porcja ruchu, której koty potrzebują dla zachowania zdrowia i utrzymania odpowiedniej wagi. To właśnie z myślą o małych, kocich łowcach przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów w kategorii – zabawki dla kota.

W ofercie posiadamy różnego rodzaju wędki, piłeczki, myszki, pluszowe maskotki, gryzaki oraz zabawki interaktywne. Zabawki dla kotów mogą również wpływać pozytywnie na higienę jamy ustnej. W tej dziedzinie prym wiodą gryzaki dentystyczne, które czyszczą kocie zęby oraz usuwają kamień nazębny masując przy tym dziąsła. Może się zdarzyć, że koty nie są zainteresowane zabawkami lub szybko się nimi nudzą. Na to też mamy rozwiązanie. Wystarczy wybrać zabawkę z kocimiętką, która zachęci do zabawy nawet najbardziej oporne kociaki.

Wspólna zabawa opiekuna z kotem

Koty mieszkające w miastach przez większość swojego czasu pozostają w przysłowiowych czterech ścianach. Można powiedzieć, że jest to sprzeczne z ich naturą, ponieważ koty instynktownie są ciekawymi świata drapieżnikami, które przez większość swojego życia są małymi łowcami żądnymi przygód i nowych doznań. W związku z powyższym powinniśmy zapewnić kociakom jak najwięcej ruchu, głównie poprzez wspólną zabawę.

Wspólna zabawa opiekuna z kotem niesie wiele korzyści nie tylko dla kota, ale również dla właściciela. Dzięki zabawie kot zaspokaja swój instynkt łowiecki oraz wyładowuje energię, której ma nadmiar szczególnie w młodym wieku. Bawiąc się z kotem poprawiamy zarówno jego samopoczucie jak i nasze. Wspólna zabawa pomaga uniknąć problemów, takich jak na przykład gryzienie czy atakowanie właściciela lub innych zwierząt domowych dla zabawy. W tego typu sytuacjach rozwiązaniem może być specjalny gryzak dla kota czy zabawka typu wędka, która wymusza na Mruczku polowanie i gryzienia maskotki, która znajduje się na jej końcu.

Przez zabawę kot pozbywa się zbędnych kalorii. Jest to szczególnie ważne w przypadku kotów, która kompletnie nie wychodzą z domu czy mieszkania. W takich przypadkach koty mogą szybko przybierać na wadze co prowadzi do otyłości i chorób z nią związanych. Warto również wspomnieć o tym, że wspólna zabawa z kotem wzmacnia więź człowieka i zwierzęcia, co jest bardzo ważne dla każdego kociego opiekuna.

Najczęściej kupowane zabawki dla kota – TOP SELLER

Jakie zabawki dla kota wybrać? Poniżej przedstawiamy listę najlepiej sprzedających się zabawek w naszym sklepie.

  • Wędki

Wędki to nic innego jak cienki patyk, na którego końcu znajduje się sznurek zakończony piórkiem lub innego rodzaju elementem zachęcającym kota zabawy. Jest to bardzo popularna zabawka, którą uwielbiają wszystkie koty. Są koty, które gonią za wędką, gdy jest ona w ciągłym ruchu. Inna atakują dopiero wtedy, gdy zatrzymamy na moment wędkę. Warto pozwolić kotu raz na jakiś czas chwycił wędkę. Dzięki temu nie znudzi się zabawą.

  • Myszki

Myszki cieszą się dużą popularnością wśród kocich łowców. Najlepiej zaopatrzyć się w taką, która przypomina prawdziwą mysz i jest zrobiona ze sztucznego futerka. Taką zabawką koty mogą bawić się bez naszej ingerencji. Myszki wydające dźwięki jeszcze bardziej zachęcą kota do zabawy.

  • Piłki 

To klasyk wśród kocich zabawek. Piłki są uwielbiane przez koty, gdyż za każdym razem, gdy kot dotknie piłkę łapą ta turla się po podłodze co dodatkowo stymuluje kota do zabawy i powoduje, że poluje na “zdobycz” przez długie godziny. Ciekawym rozwiązaniem są piłeczki z dzwoneczkami lub takie, do których możemy włożyć koci przysmak.

  • Zabawki z kocimiętką

Czasami zdarza się, że nawet najbardziej interaktywna czy lubiana przez kota zabawka może się znudzić. Nie dzieje się tak w przypadku zabawek z kocimiętką, która jest jak “koci narkotyk” i powoduje, że kot może bawić się taką zabawką w nieskończoność czując przy tym błogą przyjemność.

  • Lasery dla kota

Światełko ledowe, którym świecimy po ścianach lub po podłodze sprawi, że nasz kot będzie polował na nie godzinami. To kolejna z klasycznych zabawek dla kotów, która zapewni koty dużo ruchu i znakomitej zabawy, przy minimalnym zaangażowaniu opiekuna.