Mata higieniczna dla Psa

Mata do sikania dla psa

Decydując się na psa musimy brać pod uwagę fakt, że bierzemy na siebie dużą odpowiedzialność oraz to, że naszym obowiązkiem będzie nauczenie pupila czystości. Jeżeli w naszym domu pojawi się szczeniak to fakt, że załatwia się gdzie mu się podoba wynika z tego, że nie ma jeszcze wyuczonych nawyków jeśli chodzi o czystość oraz to, że tak małe zwierzę posiada stosunkowo nieduży pęcherz. Załatwianie się w domu nie jest jednak domeną wyłącznie szczeniąt. Jeśli zdecydujemy się na psa dorosłego czy seniora ze schroniska, takie zachowanie ze strony pupila również, może mieć miejsce. W tym przypadku powodem może być duży stres związany ze zmianą miejsca lub też choroba, taka jak np. problemy z układem moczowym. Załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu czy na legowisku może również dotyczyć psów, które przeszły zabieg chirurgiczny, podczas którego znajdowały pod narkozą. Jako właściciele psów musimy być świadomi, że tego typu problemy mogą mieć miejsce. 

Jednak dawno minęły już czasy, w których musieliśmy ratować za pomocą gazet i rozkładać je w okolicy ulubionych miejsc przez psa lub tam gdzie się załatwia. Obecnie na rynku mamy do wyboru produkty takie jak specjalna mata do sikania dla psa. Taka mata higieniczna dla psa o wiele lepiej poradzi sobie z wilgocią, jak również oszczędzi nam wielu problemów związanych z używaniem zwykłych gazet. Po pierwsze zakup takiej maty do sikania dla psa pomoże nam poradzić sobie z problemem załatwiania się zwierzęcia gdzie popadnie.  Po drugie korzystanie w sytuacjach awaryjnych z gazet może spowodować to, że podłoga pod gazetą ulegnie zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Dodatkowo nieprzyjemny zapach psiego moczu może nam towarzyszyć przez długi czas, ponieważ zwykły papier z gazety nie jest w stanie w żaden sposób go zniwelować. Mata do sikania dla psa to produkt stworzony specjalnie do radzenia sobie z tymi problemami. Jest niezwykle chłonna, dzięki czemu zatrzymuje w środku wilgoć oraz brzydki zapach. Od spodu posiada specjalną warstwę ochronną z folii, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci bezpośrednio na podłogę  Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w tego typu matę higieniczną, dzięki której utrzymamy czystość i świeżość w mieszkaniu.  

Mata dla szczeniaka

Jeśli decydujemy się na psa w wieku szczenięcym to tego typu akcesorium jest dla nas niemalże niezbędne. Bez maty do sikania dla psa może czekać nas istna powódź w domu czy mieszkaniu, gdyż szczenięta załatwiają się bardzo często zarówno w dzień jak i w nocy. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie szczeniaki aż do 5 miesiąca życia nie są w stanie wytrzymać zbyt długo bez załatwienia się. Posiadają bardzo mały pęcherz i, gdy tylko poczują, że się zapełnia to od razu się wypróżniają. Robią to praktycznie na okrągło, ponieważ nikt ich wcześniej nie nauczył powstrzymywania się do czasu wyjścia na spacer. Możemy jednak znaleźć kilka momentów, w których prawie na pewno szczeniak się załatwi. Najczęściej ma to miejsce od razu po przebudzeniu się, zarówno po długim śnie jak i po krótkiej drzemce. Kolejne dwa pewniaki to zakończenie intensywnej zabawy oraz moment po posiłku. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy po zabawie ze szczeniakiem wracamy do swoich zajęć. Możemy być prawie pewni, że właśnie wtedy nasz pupilek będzie chciał się załatwić. Warto mieć wtedy pod ręką matę higieniczną. Takie maty absorbujące dla psa pomogą nam przetrwać najtrudniejsze momenty ze szczeniakiem.

Jak nauczyć psa sikać na matę?

Nauka psa czegokolwiek może dla niektórych wydawać się niezwykle długim i skomplikowanym procesem. W rzeczywistości jednak wiele rzeczy jest bardzo łatwo wpoić szczeniakowi i tak też jest z nauką załatwiania na matę higieniczną. Na początek przygody szkoleniowej warto wybrać miejsce w mieszkaniu, w którym szczeniak ma się załatwiać. Tam też warto położyć matę do sikania. Kluczowe w procesie nauki jest to abyśmy potrafili dostrzec moment, w którym szczenię zamierza się załatwić. Zwykle jest to nagłe obwąchiwanie miejsca wokoło siebie lub kompletny brak reakcji na nasze wołanie. Jeśli będziemy w stanie wychwycić moment, w którym pisak zaczyna się załatwiać to jest to połowa sukcesu. W tym własnie momencie należy jak najszybciej złapać szczeniaka i przenieść go na wcześniej przygotowaną matę higieniczną. Jak tylko brzdąc skończy załatwiać swoją potrzebę na macie należy go  za to głośno pochwalić. Najlepiej również nagrodzić go jakimś smakołykiem. Chodzi o to, aby zbudować skojarzenie, że załatwianie na macie to coś za co jest nagradzany, czyli coś przyjemnego. W taki sam sposób należy postępować zaraz po skończonym posiłku, po zakończeniu zabawy i wtedy gdy psiak się obudzi. Są to momenty, w których musimy być szczególnie czujni. Ile trwa nauka czystości szczeniaka? To zależy od poszczególnego osobnika, jednak najczęściej wystarczy kilkanaście lub nawet kilka powtórzeń, żeby szczenię dokładnie zrozumiało o co nam chodzi i czego od niego chcemy. Ważne jest, aby w przypadku niepowodzeń nie poddawać się zbyt szybko i być w swoim działaniu konsekwentnym 

Podkłady higieniczne dla psów – zalety:

  • Stworzone do nauki szczeniąt czystości,
  • Niwelują nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu,
  • Odpowiednie również dla starszych i schorowanych psów, które nie mogą wychodzić na spacer,
  • Znacznie ułatwiają utrzymanie świeżości i czystość w domu czy mieszkaniu,
  • Znacznie lepiej chronią podłogę przed wilgocią niż zwykłe gazety,
  • Mogą być z powodzeniem stosowane w legowiskach, kuwetach i w kojcach,
  • Mogą być stosowane jako podkłady pod miski,
  • Idealne do transporterów w trakcie podróży,

Maty do sikania dla psa w sklepie WyspaPupila.pl

Mata do sikania dla psa 60×90 cm Trixie

Maty dla psa do sikania o rozmiarze 60×90 cm to jedne z bardziej popularnych podkładów higienicznych w naszym sklepie. Ich popularność wynika z ich dużego rozmiaru, gdyż dzięki temu można je stosować nie tylko w przypadku szczeniąt, ale również psów dorosłych. Są idealne również dla szczeniaków dużych ras. Podkłady Trixie powstały na bazie naturalnej celulozy, która bardzo dobrze absorbuje wilgoć, ale również zatrzymuje nieprzyjemne zapachy. Maty dla psa Trixie sprawdzą się do nauki czystości. 

Maty Trixie mogą być zastosowane w legowiskach czy kojcach. Można je również położyć na kanapę w przypadku psów, które nie trzymają moczu.  Maty higieniczne warstwę z folii, która znajduje się od spodu i zabezpiecza przed przedostawaniem się wilgoci. 

Mata dla psa do sikania Dry Paws

Mata treningowa dla psa Dry Paws powstała z bardzo chłonnego polimeru, który bardzo dobrze radzi sobie z wilgocią i bakteriami. Podkłady Dry Paws zabezpieczą podłogi przed wilgocią w momencie, gdy Twój pupil załatwia się w domu. Znakomicie nadają się do nauki czystości dla szczeniąt. Tak jak w przypadku produktów Trixie, również maty Dry Paws sprawdza się w przypadku dorosłych, schorowanych zwierząt, jednak ze względu na swoje wymiary zaleca się stosować je dla psów małych rozmiarów. Każda mata dla psa Dry Paws posiada nieprzemakalny spód z folii, który stanowi barierę dla wilgoci, która jest zatrzymywana wewnątrz maty i nie przesiąka na podłogę. Dzięki temu możemy być spokojni o stan drewnianej posadzki w mieszkaniu. Podkłady znakomicie neutralizują nieprzyjemny zapach moczu.