Szelki dla Psa

Uprząż dla psa 

Z upływem czasu na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów oraz produktów, które mają nam coraz bardziej ułatwiać życie jak i zwiększać jego standard. Ta tendencja dotyczy również branży zoologicznej, a w tym rynku akcesoriów dla psów. Jeszcze kilka lat temu właściciele czworonogów wybierając się na spacer ze swoim pupilem, mieli do wyboru jedynie zestaw składający się z obroży i smyczy. Obecnie producenci prześcigają się wręcz z tworzeniem coraz to bardziej wymyślnych szelek czy uprzęży dla psów. Ale czy warto wymienić klasyczną obrożę właśnie na szelki dla psa? Przecież od dziesiątek lat obroże były używane przez większość psich opiekunów.

Szelki dla psa czy obroża?

Otóż obroże i szelki mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Zwolennicy stosowania obroży twierdzą, że dzięki niej pies staje się bardziej posłuszny podczas spaceru. Szczególnie taki, który ciągnie smycz. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku szarpnięcia obroża powoduje u psa dyskomfort, a czasem nawet lekki ból. Innymi słowy w trakcie ciągnięcia smyczy pies zwyczajnie się dusi, więc łatwiej go tego oduczyć. W przypadku zastosowania szelek o wiele trudniej oduczyć psa ciągnięcia smyczy, gdyż zwierzę czuje się w nich bardziej komfortowo, a podczas szarpnięcia nie zaciskają się one na szyi psa. 

Jednostronnie na korzyść szelek przemawiają jednak aspekty czysto medyczne, gdyż stosowanie obroży w niektórych przypadkach może nawet stanowić zagrożenie dla zwierząt. Ucisk jaki powoduje obroża może np. doprowadzić do zapadnięcia się tchawicy u czworonoga. Tutaj szczególnie narażone są psy o krótkich mordkach takie jak: mopsy, shitzu, pekińczyki jak również yorki. Warto także wspomnieć o możliwości uszkodzenia kręgów szyjnych u psa, które mogą być skutkiem zbyt mocnych szarpnięć. 

Są to jedynie dwa medyczne aspekty z wielu, które sprawiają, że warto zastanowić się nad zmianą klasycznej obroży na szelki, szczególnie wtedy, gdy nasz pupil jest dość żywiołowym zwierzęciem, które szarpie i ciągnie w trakcie spacerów. 

Rodzaje szelek dla psów   

Szelki dla psa typu „step-in”

Szelki step-in określa się również mianem „spacerowych”. W tego typu szelki pies wchodzi przednimi łapami, natomiast pasy spinające schodzą się po obu stronach w okolicy łopatek, a następnie schodzą na grzbiecie zwierzęcia. Tam też znajduje się mocowanie smyczy. W przypadku tego typu szelek kluczowe jest dobranie produktu z odpowiedniej długości paskiem biegnącym na wzdłuż klatki piersiowej. Jeśli pasek ten będzie zbyt krótki, szelki mogą wpijać się w ciało psa powodując podrażnienia. 

Model ten występuje również w wersji bezuciskowej. Wersja taka różni się od podstawowej tym, że paski idące wzdłuż klatki piersiowej i pod pachami podszyte są dodatkowym, miękkim materiałem lub cały element obejmujący klatkę piersiową wykonany jest z jednego szerokiego kawałka materiału. Bezuciskowe szelki step-in są o wiele bardziej komfortowe dla psa i nie powodują otarć.

Szelki dla psów Guard

Szelki Guard dla psa to niejako dwie obroże połączone ze sobą paskami. Jednym wzdłuż klatki piersiowej, a drugim na grzbiecie zwierzęcia. Ten typ szelek polecany jest dla psów o szerokiej i rozbudowanej klatce piersiowej, którym puszorek dla psa typu step in wpijają się w pachy lub powodują otarcia.  Paski boczne są od siebie bardziej oddalone niż w poprzedniej wersji, dlatego też ryzyko otarć jest mniejsze. Szelki Guard oferowane są również w wersji bezuciskowej. 

Szelki Norweskie dla psa

W przypadku tych szelek mamy do czynienia z dwoma paskami. Jeden z nich opłata psa na wysokości klatki piersiowej i biegnie pionowo wokół ciała zwierzęcia. Drugi pasek ułożony jest w poziomie i łączy się z paskiem pionowym na wysokości łopatek. W tym rodzaju szelek możemy dopatrzyć się dużego podobieństwa z uprzężą stosowaną w przypadku koni, dlatego też szelki norweskie czasem określane są jako – uprząż dla psa.

Szelki samochodowe dla psów

Puszorek dla psa do samochodu mogą przyjmować różną formę od walk in po szelki guard. Zawsze jednak producenci starają się je maksymalnie wzmocnić oraz zabezpieczyć dodatkowym materiałem, który zapobiega wbijaniu się szelek w ciało psa. Najczęściej jednak „bazą” dla szelek samochodowych są puszorek dla psa typu walki in.

Jeśli szukasz tego typu szelek do podróży z psem, to warto zapoznać się z artykułem Pies w podróży i zobaczyć co jeszcze przyda Ci się w trakcie wycieczki samochodowej ze swoim pupilem.

Samochodowe szelki dla psów można stosować również w czasie zwykłych spacerów, jednak ich głównym zadaniem jest zapewnienie psu jak i kierującemu bezpieczeństwo w trakcie jazdy.. Pies zapięty szelkami w samochodzie nie będzie się po nim przemieszczał, jak również nie przemieści się bezwładnie wewnątrz samochodu w trakcie nagłego hamowania. 

Szelki dla psa w sklepie WyspaPupila.pl

W naszym sklepie oferujemy kilka rodzajów szelek dla psów. Poniżej przedstawiamy najbardziej, naszym zdaniem, ciekawe egzemplarze stanowiące przykłady każdej z kategorii.

Szelki regulowane „Step In” Chaba

Jest to klasyczny egzemplarz szelki w wersji Step In. Produkt został wykonane z gładkiej taśmy polipropylenowej z certyfikatem jakości taśm tkanych. Paski posiadają regulację co pozwala dowolnie regulować ich długość. Dodatkowo zastosowano wstawki z chromowanego metalu oraz elementy w bardzo wytrzymałego plastiku. Szelki dla psów tego typu przeznaczone są dla każdej rasy i każdej wielkości zwierzęcia. W przypadku szelek firmy Chaba do wyboru mamy trzy kolory: niebieski, czerwony i czarny.

Puszorek dla psa Mini All For Dogs

Szelki dla psa z serii mini marki All For Dogs zdecydowanie wyróżniają się kolorystyką oraz interesującym designem. Te kolorowe szelki mini skierowane są do właścicieli szczeniąt oraz piesków małych i miniaturowych ras takich jak Yorki, Pinczery miniaturowe, Pudle miniaturowe, Jamnik, Shih tzu, Chihuahua, Sznaucery miniaturowego, Buldogi francuskie i Mopsy. Szelki Mini All For Dogs sprzedawane się w zestawie ze smyczą o długości 120 cm. Smycz wykonana jest z tego samego materiału oraz posiada identyczną kolorystykę jak szelki. Do wyboru mamy kilka wariantów kolorystycznych oraz dwa rozmiary.

Szelki samochodowe dla psa AIR 3D

Wysokiej jakości szelki do samochodu dla psa polskiego producenta akcesoriów samochodowych dla psów Kardiff. Stosowanie szelek w samochodzie zwiększa bezpieczeństwo podróżowania nie tylko kierowcy, ale innych podróżujących oraz samych psów. Szelki zostały podszyte niezwykle wygodną, a jednocześnie oddychającą membraną AIR 3D, której zastosowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia otarć i podrażnień w trakcie nawet najdłuższych podróży oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia urazów podczas gwałtownego hamowania. Wygodne i miękkie szelki samochodowe dla psa Kardiff sprzedawane są w zestawie wraz ze smyczą, dzięki której przypniemy psa do siedzenia w samochodzie. Poprzez zastosowanie karabińczyka oraz specjalnej klamry mamy możliwość przypięcia smyczy do gniazda pasów lub do systemu Iso Fix lub też do uchwytów w bagażniku, jeśli przewozimy w nim naszego pupila. Decydując się na puszorek do samochodu Kardiff mamy do wyboru dwa kolory szelek oraz kilka rozmiarów.

Klasyczne szelki Guard Trixie

Szelki dla psów w wersji Guard niemieckiej marki Trixie to klasyk jeśli chodzi o akcesoria tego typu dla zwierząt. Szelki zostały wykonane z niezwykle mocnej, parcianej taśmy. Produkt ten posiada regulacje w okolicy klatki piersiowej, co pozwala na łatwe dostosowanie szelek do każdego psa. Puszorek Trixie w wersji guard możemy zakupić w wielu kolorach oraz rozmiarach. Posiadacze praktycznie każdej rasy i wielkości psa znajdzie wśród tych produktów odpowiedni rozmiar oraz kolor. Producent przygotował ten produkt w aż 8 wariantach kolorystycznych.

Sportowe szelki dla psów All For Dogs

Szelki spotowe dla psa polskiej marki All For Dogs do znakomite rozwiązanie dla bardzo aktywnych opiekunów i bardzo aktywnych psów. Jeżeli lubisz długie spacery i bieganie z psem to sportowy puszorek All For Dogs jest właśnie dla ciebie. Szelki zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i dodatkowy podszyte mocnymi odblaskowymi nićmi. Są to szelki bezuciskowe dla psa co oznacza, że do ich produkcji zastosowane dodatkowy materiał siateczkowy, który ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wystąpienie otarć podczas intensywnych spacerów i biegu. Odblaskowe nici sprawiają, że pies jest widoczny również w nocy, co jest istotne dla właścicieli mieszkających w miastach. Puszorek daje możliwość regulacji na mostku oraz w klatce piersiowej. Występuje w trzech kolorach: niebieski, pomarańczowy, czerwony.

Klasyczne szelki norweskie All For Dogs

Kolejny produkt wysokiej jakości polskiego producenta All For Dogs. Tym razem jest to klasyczna uprząż dla psa w wersji norweskiej. Szelki norweskie przeznaczone są dla psów, które z różnych powodów nie powinny korzystać z innych rodzajów szelek. Produkt jest niezwykle wygodni dla zwierząt dzięki zastosowaniu miękkiego podszycia wzmocnionego taśmą. Puszorek norweski posiada przeszycia odblaskową nicią, które sprawia, że nas pisak będzie również widoczny w trakcie nocnych spacerów. Produkt posiada regulację na klatce, która pozwala na dostosowanie produktu do objętości klatki piersiowej psa. Producent przygotował warianty zarówno dla małych jak i dużych ras psów. Do wyboru mamy 4 kolory: niebieski, żółty, pomarańczowy, czerwony.

Szelki dla szczeniaka

W naszym sklepie stworzyliśmy specjalną kategorię z szelkami dla szczeniąt. Opiekunowie najmłodszych psiaków powinni w tym miejscu rozpocząć swoje poszukiwania szelek dla szczeniaka. W tym dziale znajdują się najmniejsze szelki jaki posiadamy w naszej ofercie i takie, które powstały właśnie z myślą o szczeniętach.

Szelki dla dużego psa

Szelki dla dużych psów znalazły się właśnie w tej kategorii. Dzięki temu właściciele ras dużych i olbrzymich takich jak labradory czy owczarki niemieckie, mogli od razy znaleźć takie szelki, które będą najbardziej odpowiednie dla ich dużych pupili. Jeśli więc jesteś właścicielem naprawdę dużego psa to poszukiwania szelek dla niego rozpocznij w kategorii – szelki dla dużego psa .

 Szelki dla małego psa

W tym dziale znalazły się wszystkie najmniejsze szelki i uprzęże. Właściciele piesków ras małych i miniaturowych takich jak yorki czy buldogi francuskie powinni udać się właśnie do kategorii – szelki dla małego psa . Tam również znajdują się szelki przeznaczone dla szczeniąt. .

Sprawdź jakie jeszcze akcesoria będziesz potrzebować, aby zaspokoić wszystkie potrzeby psa – a dowiesz się tego z artykułu Wyprawka dla szczeniaka.

Do szelek potrzebna jest jeszcze smycz, a te znajdziesz w kategorii ze smyczami dla psów.