Zioła dla Królika

Zioła dla królika domowego

Króliki domowe to wielcy smakosze praktycznie wszystkiego, co zielone. Te domowe pupile uwielbiają nie tylko sianko czy świeże warzywa, ale również różnego rodzaju zioła, które zaraz po sianku stanowią podstawę jadłospisu królika. W sklepie dla królików WyspaPupila.pl znajdziecie mnóstwo suszonych ziół oraz mieszanek ziołowych, które od razu przypadną do gustu każdemu królikowi. Zioła dla królika są istotnym składnikiem jego diety. Dostarczają królikowi takie ważne składniki jak chociażby węglowodany, białka, tłuszcze, minerały oraz szereg witamin. Są więc fantastycznym urozmaiceniem diety każdego uszaka. Podawanie ziół królikom jest u dość uznaniowe, gdyż nie ma wyraźnych wytycznych co do ilości i rodzaju ziół jakie należy podawać królikom. W dziedzinie ziół nie ma bowiem przewodników, które ukierunkowane są głównie na karmienie królików, w których to znajdziemy opisy poszczególnych gatunków ziół oraz ich dokładne ilości jakie są wskazane dla królików oraz to jak zioła działają na te zwierzęta. Jednakże po okresie przyzwyczajenia królika do ziół można, z pewnymi wyjątkami, podawać im zioła bez większych ograniczeń.

W naszym sklepie dla królików polecamy między innymi suszoną babkę szerokolistną lub lancetową, suszony mniszek, suszoną koniczynę, rumianek, płatki róży czy suszony skrzyp polny. Zobacz naszą ofertę, aby dowiedzieć się co jeszcze przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego króliczka! Jeśli zaopatrujemy się w stacjonarnych sklepach spożywczych to tam dietę królika możemy urozmaicić o natkę pietruszki, bazylię czy szałwię. Jeżeli natomiast posiadasz własny ogródek to dla swojego uszaka możesz samodzielnie hodować jego ulubione zioła. Osoby, które mieszkają w bloku mogą skorzystać z balkonu i tam wysiać zioła, które najbardziej lubi królik. Zioła dla królików są niesamowicie zdrowe, więc jeśli znacie się na ziołach i umiecie je zbierać to róbcie to i podawajcie je swoim puplilom. Jeśli się nie znacie lub nie macie na to czasu to zaopatrujecie się w gotowe zioła suszone i mieszajcie je w taki sposób, aby najlepiej skorzystał na tym wasz uszaty podopieczny.

Wapń w ziołach dla królika

Zioła oprócz wspomnianych już wartość odżywczych zawierają również wapń. W zależności od gatunku ziół jego zawartość może się różnić. Jednak nawet te zioła, które zawierają większą ilość tego minerału, mogą być bez przeszkód spożywane przez króliki. Jest to bowiem pierwiastek niezbędny do życia i zdrowia. Króliki potrzebują wapnia ze względu na stan swoich zębów i kości. A zdrowe zęby są kluczowe dla naszych króliczków, ponieważ problem z zębami to dla naszych pociech, przede wszystkim ból i dyskomfort, który może doprowadzić do problemów z przyjmowaniem pokarmu. Nadmiar wapnia, zostanie wydalony z organizmu królika wraz z moczem w formie osadu. Z tego powodu mocz u zdrowych królików jest zwyczajnie mętny i oznacza dobry stan zdrowia zwierzęcia. Jest to jednak zupełnie co innego co mocz mulisty z dużą ilością osadu nieorganicznego, po wyschnięciu którego tworzy się osad o charakterystycznym zapachu. Mulisty mocz jest oznaką złego stanu zdrowia królika.

Tanie zioła dla Twojego królika

Duży wybór ziół dla królików dostępnych w naszym sklepie gwarantuje to, że znajdziesz coś takiego co zasmakuje Twojemu pupilowi. Polecamy suszone zioła dla królika takich marek jak HAM-STAKE, Natural Vit czy Wio-Mar. Na największą uwagę zasługują podstawowe mieszanki suszonych ziół, które są w 100 % naturalne.