AKCESORIA DLA KOTA

Akcesoria dla kota są niezbędne dla każdego kociego opiekuna

Jeśli od niedawna w Twoim domu mieszka Mruczek to musisz wiedzieć, że możesz potrzebować artykułów, które pozwolą Ci zapewnić odpowiednia opiekę Twojemu pupilowi. Niektóre tego typu akcesoria dla kota mogą okazać się wręcz niezbędne, a inne, mimo że można się bez nich obejść, mogą jednak bardzo ułatwić Ci życie. Do takich kocich akcesoriów, które są używane codziennie należą przede wszystkim miski na karmę i wodę, oraz kuweta. Wymienione akcesoria to zdecydowanie „must have” dla każdego kociego opiekuna. Jeśli mowa o miskach do zaleca się zakup dwóch, z których jedna będzie przeznaczona do świeżej wody, a druga na karmę. Dla kotów niezwykle wybrednych można pokusić się o zakup nawet trzech misek. W takim rozwiązaniu dwie z nich będą miskami na karmę: jedna na karmę mokrą, a druga na suchą. Jeżeli często nie ma nas w domu możemy zaopatrzyć się w specjalny automatyczny podajnik, który pozwoli nam na podawanie karmy w określonych godzinach pod naszą nieobecność. W przypadku misek należy pamiętać o ich dokładnym, codziennym czyszczeniu. 

Na nowych kocich opiekunów polecamy artykuł: Wyprawka dla kota, z którego można się dowiedzieć co trzeba kupić przed przybyciem Mruczka do naszego domu.

Gadżeciażom może przypaść do gustu specjalne poidełko dla kotów w formie fontanny, które to zapewnia dostęp do wody, która jest nieustannie filtrowana .  

Drugim akcesorium bez którego się nie obejdziemy jest kuweta dla kota. Jest to nic innego jak kocia toaleta, w której kot załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Kuwetę należy dobrać ze względu na wielkość naszego futrzastego przyjaciela oraz na jego upodobanie. Jeżeli nasz kot jest przyzwyczajony do kuwet otwartych to taką również powinniśmy zakupić, jeśli natomiast używa kuwety zamkniętej to trudno będzie mu się od niej odzwyczaić, zatem lepiej będzie jeśli zaopatrzymy się również w kuwetę otwartą, jeśli będziemy wymieniać ją na nową. Kuweta zamknięta może być dobrym rozwiązaniem dla osób ze szczególnie wrażliwym zmysłem powonienia, gdyż bardzo dobrze zatrzymuje brzydki zapach. Nieprzyjemne zapachy są szczególnie dobrze zatrzymywane przez takie modele, które zostały wyposażone w filtr węglowy.

Kupując kuwetę nie należy zapominać o żwirku, bez którego nasza kuweta będzie kompletnie bezużyteczna. To jaki żwirek należy wybrać, również zależy od wielu czynników.  Do wyboru mamy żwirki drewniane, silikonowe, kukurydziane oraz bentonitowe. Możemy wybrać zarówno wersję zbrylające się jak i niezbrylające. 

Więcej na temat żwirków można dowiedzieć się z artykułu: Rodzaje żwirków dla kota  

Trzecim z akcesoriów, które musisz posiadać jako szczęśliwy właściciel kota jest transporter. Chociaż z pozoru może wydawać się, że jest to akcesorium niepotrzebne to w praktyce bez niego nie zawieziemy naszego podopiecznego do weterynarza. A musimy się liczyć z tym, że takie wizyty są nie do uniknięcia. Nie ma też znaczenia w czy podróż do lekarza wybierzemy się własnym autem, transportem miejskim czy wybierzemy zwykły spacer. Dodatkowo taki transporter może okazać się kluczowy w przypadku, gdy będziemy chcieli zabrać naszego kotka w jakąkolwiek dalszą podróż. 

Jeśli już posiadamy odpowiednie artykuły dla kota, bez których ciężko będzie nam się obejść to warto sprawdzić w co takiego możemy się zaopatrzyć, co ułatwi życie nam jak i naszemu kotu oraz pomoże wzmocnić więź między nami a naszym milusińskim.

Do takich akcesoriów należą bez wątpienia zabawki dla kota, które zapewnią wiele godzin frajdy nie tylko kotu ale również nam. Do najpopularniejszych zabawek należą bez wątpienia wędki, które angażują opiekunów do wspólnej zabawy i sprawiają, że spędzamy więcej czasu ze swoim kociakiem. Dla tych którzy nie mają tego czasu za wiele polecamy piłki lub myszki, które spowodują, że kot zajmie się sobą i nie będzie zwracał nam głowy, gdy akurat jesteśmy zajęci lub nie mamy na to ochoty. Warto wybrać taką zabawkę, która będzie wyposażona w kocimiętkę. Specyfik ten sprawi, że nie oprze się jej prawie żaden kot. Jeśli jesteś nieco zbyt leniwy na wędkę to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie laser. Koty uwielbiają uganiać się za światełkami, więc taki laser będzie idealny do zmęczenia każdego Mruczka przy minimalnym zaangażowaniu opiekuna?

Akcesorium, które nie jest może niezbędne, ale może zaoszczędzić nam nie tylko nerwów, ale i pieniędzy jest drapak dla kota. Kociaki to stworzenia, które lubią ostrzyć sobie pazurki i do tego celu mogą upodobać sobie nasze ulubione meble, które często są dość drogie. Jeśli nasz kociak zaczyna drapać co popadnie to warto zaopatrzyć się właśnie w taki drapak. W zależności od tego czy nasz kot drapie podłogę czy elementu poziomie (takie jak tapetę na ścianach czy boki kanapy) to możemy wybrać drapak płaski lub taki, który przymocujemy pionowo do ściany lub mebla. Jeśli chcemy sprawić naszemu kotu dodatkową frajdę to sprezentujemy mu model drapaka z domkiem, który to będzie pełnił również funkcję legowiska. 

Nie ważne jaki drapak dla kota wybierzesz, ważne jest to, że wybierając jakikolwiek zaspokoisz naturalną potrzebę drapania Twojego kota. Aby dodatkowo zmotywować kota do drapania drapaka, a nie wszystkiego wokoło nie zapomnij o specjalnej kocimiętce w sprayu, która po spryskaniu będzie wręcz przyciągała koty do drapaka.  

Istnieją również artykuły, które zapewniają bezpieczeństwo kotom, szczególnie tym w mieszkaniach znajdujących się na wyższych piętrach w bloku. Do tego typu akcesoriów dla kota należy zaliczyć siatki oraz kratki ochronne na okna i balkon. Koty są ciekawe świata, więc przy każdej możliwej okazji będą starały się ten świat zbadać. W momencie, gdy zostawimy otwarte okno lub drzwi balkonowe, koty mogą próbować znaleźć się na zewnątrz. Taka siatka może zapobiec upadkowi zwierzęcia z wysoka lub też zabezpieczyć nas przed ucieczką lub zaginięciem naszego podopiecznego.   

Jeżeli należysz do tej grupy kociarzy, którzy uwielbiają spędzać jak najwięcej czasu ze swoim Mruczkiem to z pewnością przydadzą Ci się szelki dla kota, dzięki którym będziesz w stanie bezpiecznie i bez obawy o ucieczkę, zabrać swojego pupila do ulubionego parku lub na spacer po okolicy. Takie szelki dla kotów nie są może niezbędne i łatwo możemy się bez nich obejść, ale zapewnią wiele miłych momentów dla osób, które kochają swoje kociaki i chcą z nimi spędzać każdą wolną chwilę. Jeśli mowa o szelkach to warto wspomnieć również o obrożach dla kotów. Nie jest to jednak akcesorium, którego używamy w taki sam sposób jak w przypadku psów. Otóż kotom nie zapinamy smyczy do obroży, a jedynie przypinamy im do niech dzwoneczek lub adresówkę. Służą więc bardziej jako element ozdobny lub taki, do którego przymocujemy informację w razie gdyby futrzasty pupil zaginął. 

Akcesoria dla kotów mogą do odpoczynku również należą do grupy produktów, które umilą życie każdego pupila. Tak jak Ty tak i kot potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł odpocząć i które będzie uważał za swój kąt. Taką funkcję niewątpliwie pełni legowisko dla kota. W naszej ofercie posiadamy legowiska okrągłe, kubełkowe, w formie poduch oraz w formie zwykłych kocyków. W każdym z nich kociak znajdzie chwilę, aby się zrelaksować i odpocząć po długim dniu zabaw.

Koty oprócz wartościowej karmy mogą czasem potrzebować dodatkowych suplementów, które dostarczą im witamin, których z różnych względów może im brakować. Dzięki suplementom i produktom uzupełniającym kocią dietę, możesz zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie substancje przydatne na każdym stadium kociego życia, które to dostarczą im niezbędnych minerałów i witamin oraz innych potrzebnych składników, dzięki którym będziemy mieli pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu moczowego, nerek, mięśni oraz wyglądu skóry i sierści czy zębów. Tego typu produkty z pewnością pomogą kotom po kastracji lub innym zabiegu przejść okres rekonwalescencji. Warto więc zajrzeć do działu „Pielęgnacja i zdrowie”, aby zapoznać się z tego typu produktami. 

Jak dobrać odpowiednie akcesoria dla naszego kota?

Poniżej zamieściliśmy, krótka listę wskazówek, które ułatwią Ci wybór akcesoriów dla kotów:

Kluczowy jest rozmiar: Pamiętaj, aby zawsze wybierać daną rzecz w taki sposób, aby rozmiarem odpowiadała wielkości Twojego kota. Źle dopasowane akcesorium będzie po prostu bezużyteczne. Jeśli nasz kot jest sporych rozmiarów, a kupimy np. drapak z domkiem, do którego wejście będzie za małe to zamiast służyć pupilowi będzie on zwyczajnie zagracał pomieszczenie.

Warto sprawdzić wytrzymałość: Równie ważna jak rozmiar jest jakość wykonania danego artykułu przeznaczonego dla kota. Warto sprawdzić z jakiego materiału została wykonana zabawka czy innego rodzaju przedmiot dla naszego pupila. Istotne jest to, aby zakupiony artykuł służył kotu jak najdłużej i nie rozleciał się po pierwszym kontakcie z naszym małym myśliwym. W naszym sklepie oferujemy akcesoria dla kotów od sprawdzonych producentów, których marki są znane i cenione przez właścicieli kotów jak i hodowców nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 

Upewnij się czy akcesoria są bezpieczne: Poszukując odpowiedniej zabawki, kuwety czy innej rzeczy dla naszego kota, należy upewnić się czy dany produkt jest w pełni bezpieczny dla naszego pupila. Przyjrzyjmy się etykiecie, aby sprawdzić czy materiał z jakiego został wykonany artykuł jest nietoksyczny i bezpieczny dla kotów. Należy również przyjrzeć się wykończeniu, aby upewnić się czy dany przedmiot nie jest uszkodzony i nie posiada np. ostrych krawędzi, które mogłyby zranić zwierzę. Sklep dla kota WyspaPupila.pl to firma, w której dokładnie przyglądamy się akcesoriom pod względem bezpieczeństwa i do naszej oferty wybieramy jedynie takie, które są w pełni bezpieczne dla zwierząt.

Rasa kota ma znacznie: Wybierając akcesoria dla swojego Mruczka powinniśmy wziąć pod uwagę również jego rasę. W przypadku np. kotów długowłosych niektóre produkty mogą być inne od tych, które są przeznaczone dla ras z bez sierści. Jeśli szukamy np. grzebienia lub szczotki dla naszego pupila, to warto upewnić się, że jest ono przeznaczone dla kotów długowłosych, jeśli posiadamy kociaka rasy Maine Coon. Ta sama uwaga tyczy się np. szamponów oraz suplementów i witamin. 

Rodzaje akcesoriów dla kota:

Jakie produkty dla kota wybrać? Poniżej stworzyliśmy listę, która pomoże Ci w podjęciu decyzji:

Drapak dla kota: mimo, że wielu właścicieli kotów nie decyduje się na zakup drapaka to jest to akcesorium, które powinniśmy mimo wszystko sprezentować naszemu podopiecznemu. Drapanie to dla każdego kota czysta przyjemność, ale również naturalna czynność, która pozwala mu na zaostrzenie pazurków. W naszej ofercie znajdziesz szereg różnego rodzaju drapaków, które możesz dobrać ze względu na wielkość swojego kota oraz to czy lub drapać płaskie czy pionowe powierzchnie.

Poidełka, fontanny: Tego typu produkty przeznaczone są dla kotów, które z jakichś względów nie piją zbyt chętnie wody ze zwykłych miseczek i trzeba im ją zmieniać niemal co chwila. Takie koty są na tyle wybredne, że są w stanie pić jedyne świeżą wodę. Woda stojąca w miseczce przez dłuższy czas może być dla takich kotów zupełnie nieatrakcyjna i zwyczajnie nie będą jej pić. W takich przypadkach warto zaopatrzyć się w fontannę, która filtruje wodę na okrągło, a dzięki temu, że woda jest w stałym ruchu to jest jednocześnie stale napowietrzana.

Siatki i kratki bezpieczeństwa: Siatki i kratki ochronne spowodują, że będziemy mogli poczuć się spokojni o naszego pupila. Założenie kratki na okno lub siatki na balkonie zapobiega temu, że kot wyskoczy lub wypadnie z okna. Nawet gdy, zawsze staramy się zamykać okna czy drzwi balkonowe to raz na jakiś czas możemy o tym po prostu zapomnieć. Wtedy właśnie przychodzi nam z pomocą siatka bezpieczeństwa. Jest to prosta rzecz, która powinna stać się podstawowym akcesorium dla każdego kociarza. 

Artykuły pielęgnacyjne dla kotów: Artykuły pielęgnacyjne powinny stać się nieodzowną częścią naszego domowego arsenału kocich artykułów. Akcesoria dla kota znajdujące się w tej kategorii to szeroka gama produktów do pielęgnacji skóry, sierści, zębów, oczy, uszu oraz kocich łap. Tutaj znajdziesz przyrządy do czesania, czyszczenia, strzyżenia oraz preparaty do kąpieli, czy też takie, które odstraszają pchły i inne owady. W tej kategorii znajdziesz również preparaty niwelujące przykre zapachy, które przydadzą się do pomieszczeń, w których znajduje się kuweta. 

Zabawki dla kotów: Zabawki to ten rodzaj akcesoriów, które sprawią wiele radości, więc jeśli kochamy nasze kociaki to powinniśmy je nimi rozpieszczać. Zabawki sprawiają przyjemność nie tylko kotom, ale również właścicielom i nie ma tu znaczenia uczestniczymy w zabawie używając  np. wędki dla kota czy jedynie obserwujemy jak nasz Mruczek gania za piłką lub pluszową myszką. Radość kota jest bezcenna dlatego zabawek i zabawy nigdy za wiele!  

Torby dla kotów: Czasami mamy ochotę zabrać naszego kociaka na spacer, ale nie chcemy zabierać ze sobą masywnego transportera z plastiku. Wtedy możemy sięgnąć po wygodną i bardzo lekką torbę, do której spokojnie włożymy naszego pupila. Taka Taka torba sprawdzi się doskonale podczas dłuższych spacerów czy wyjść do parku z naszym kociakiem. Tego typu produkty, oprócz swojej funkcjonalności charakteryzują się dodatkowo ciekawym designem, co na pewno wyróżni nas z tłumu. Na wycieczki z kotem, warto zabrać również szelki, które pozwolą wyjąć kociak z torby bez obawy o to, że nam gdzieś czmychnie. 

Akcesoria do kuwet: Właściciele kotów często zapominają o produktach, które znacznie ułatwiają sprzątanie kuwet i usuwanie z nich nieczystości. Akcesoria do kuwet to właśnie tego typu produkty. Wśród nich znajdziemy łopatki do żwirku ze specjalnie dobraną wielkością oczek w zależności od typu podłoża, którego używamy w kuwecie. Neutralizatory zapachów, które po zmieszaniu ze żwirkiem powodują, że żaden brzydki zapach nie jest nam straszny. Torby do kuwet, dzięki którym pozbędziemy się całej zawartości kuwety bez potrzeby jej czyszczenia i na koniec filtry do kuwet zamkniętych, które sprawią, że nieprzyjemne zapachy nie wydostają się poza kuwetę. 

Jeśli posiadasz inne zwierzęta to sprawdź również ofertę akcesoriów dla psa, aby sprawić również jemu chwile przyjemności.