Przysmaki dentystyczne dla Psa

Gryzaki dentystyczne dla psa – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć?

Silne i zdrowe zęby u psa pozwalają mu na łatwe rozdrabnianie i przyjmowanie różnego rodzaju pokarmów. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych o nieco twardszej konsystencji. Problemy z uzębieniem i jamą ustną mogą pojawić się u każdego z naszych czworonożnych przyjaciół. Najczęściej występujące dolegliwości to odkładający się kamień nazębny, zapalenia dziąseł i paradontoza. Paradoksalnie to właśnie opiekunowie są w głównej mierze odpowiedzialni za większość kłopotów w jamie ustnej swoich pupili. Po pierwsze dlatego, że pozbawiamy je w domowych warunkach możliwości gryzienia i żucia surowych kości. Co jest naturalnym sposobem psa na zachowanie zdrowej jamy ustnej. Drugim powodem jest to, że często karmimy nasze psiaki jedynie rozwodnioną sucha karma lub wyłącznie karmą mokrą z puszki. To właśnie tego typu karmy najbardziej przyczyniają się do tworzenia się płytki nazębnej i powstawania kamienia.

Zęby są dla psów bardzo ważne, nie tylko dlatego, że służą do rozdrabniania i spożywania pokarmów, ale również dlatego, że przez gryzienie pies sprawdza strukturę różnych przedmiotów. To bardzo ważny element psiego poznawania świata. Z tego właśnie powodu dbanie o zęby jest u tych zwierząt szczególnie ważne. Standardowe mycie psu zębów nie w każdym przypadku jest możliwe, gdyż wiele zwierząt po prostu tego nie lubi. Rozwiązaniem może być naturalny sposób w jaki psy czyszczą zęby, czyli gryzienie surowych kości. Jednak zwierzęta, które od dawna są karmione jedynie gotową karma komercyjną, często reagują biegunkami lub zaparciem, jeśli zupełnie nagle podamy im surową kość. 
Dlatego też skutecznym i optymalnym rozwiązaniem problemu higieny jamy ustnej może być specjalne gryzaki dla psa na zęby. Tego typu gryzaki są bardzo skuteczne i nie wywołują biegunek, gdyż składem bardzo przypominają gotowe karmy, a sama czynność ich gryzienia sprawia zwierzęciu przyjemność.

Dentystyczne smakołyki dla psów mogą mieć różne smaki i kształty. Niektóre stylizowane są na kostki, inne zaś mają gwiaździsty przekrój. Generalnie chodzi o to, aby zagryzając je, pies czyścił sobie dokładnie zęby, nawet te w najmniej dostępnych miejscach. Dlatego też wszelkiego rodzaju przysmaki dentystyczne dla psa muszą pachnieć jak najbardziej atrakcyjnie. Dzięki temu mobilizują one naszego czworonoga do gryzienia, a czynność czyszczenia zębów staje się dla niego fajną zabawą.


Najlepsze przysmaki dentystyczne dla psa

To jaki gryzak dentystyczny dla psa wybierzemy powinno zależeć od osobistych psich preferencjach. Dotyczy to zarówno smaków, jak i zapachów. Bardzo ważny jest też wiek zwierzęcia i jego rasa. Prawdziwym przebojem wśród takich przysmaków są produkty Vitakraft, które prócz tego, że czyszczą zęby i zapobiegają odkładaniu się kamienia nazębnego, dostarczają również cynku, który pomaga leczyć rany i mikro-urazy w jamie ustnej. Mogą z nich korzystać już nawet całkiem małe psy.

Z kolei specjalnie zaplatane w kształt przypominający kość przysmaki dentystyczne dla psów 8in1 Delights zawierają zbilansowaną dawkę minerałów, odpowiedzialnych za usuwanie płytki nazębnej. Dodatek suszonego mięsa w tej wersji przysmaku sprawia, że psy jeszcze chętniej sięgają po taką przekąskę. Jest ona przeznaczona raczej dla średnich i dużych zwierzaków.


Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje przysmaków dentystycznych dla psa w naszym sklepie.


8in1 Delights Pro Dental – gryzaki dentystyczne dla psa o różnych kształtach

8in1 Delights Pro Dental to wyjątkowa fuzja substancji pielęgnującej zęby z gryzakiem oraz wyśmienitym smakołykiem. Produkty z tej serii zawierają sporą porcję mięsa z kurczaka, która jest owinięta twardą skórą wołową. Takie połączenie zapewnia psu ogromną przyjemność żucia na wiele godzin i powoduje, że zwierzę nie pozostawia nieestetycznych resztek.

Gryzaki dla psa na zęby 8in1 Delights Pro Dental różnią się od innych gryzaków tego typu tym, że posiadają intensywny zapach oraz widoczne mięso wystające spod skóry wołowej. Dzięki temu pies nie potrzebuje specjalnej zachęty do tego, by jak najszybciej wgryźć się do środka. Taki gryzak dentystyczny dla psa zniknie bardzo szybko do ostatniego okruszka. Przysmaki dentystyczne 8in1 Delights Pro Dental to zbilansowana mieszanka minerałów, która działa podobnie jak zwykła pasta do zębów, przez co zapewnia psu świeży oddech i śnieżnobiałe zęby. Dzięki opatentowanej kombinacji składników i minerałów czyszczących zęby produkty z serii 8in1 Delights Pro Dental stanowią unikalne połączenie przysmaku z gryzakiem. Regularne stosowanie gryzaków redukuje osad i zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego jak również zapewnia długotrwałą przyjemność, gdyż zaspokaja naturalną potrzebę gryzienia.


Przysmaki dentystyczne dla psa Vitakraft Dental 3in1

Vitakraft Dental 3in1 to dentystyczny przysmak dla psów wszystkich ras. Smakołyk posiada niezwykle oryginalny kształt, który pomaga utrzymać zdrową jamę ustną u psa. Unikalny przekrój przysmaku w kształcie sześcioramiennej gwiazdy zapewnia optymalne czyszczenie zębów oraz wspomaga usuwanie osadu i zapobiega odkładania się kamienia nazębnego. Specjalny kształt przysmaku powoduje, że w trakcie gryzienia masowane są dziąsła psa przez specjalne wypustki. Gryzaki dla psa na zęby Vitakraft Dental 3in1, jako jedne z nielicznych na rynku, zawierają w składzie cynk. Składnik ten przyspiesza proces gojenia się ran w jamie ustnej oraz skutecznie przeciwdziała wystąpieniu zapalenia dziąseł. Gryzak dentystyczny dla psa Vitakraft dba o zęby czworonoga. W trakcie gryzienia zęby czyszczą się mechanicznie co również ogranicza powstawanie kamienia nazębnego. Podczas żucia w jamie ustnej psa tworzy się ślina, która wymywa resztki jedzenia w naturalny sposób.


Gryzak dentystyczny dla psa PEDIGREE DENTASTIX

PEDIGREE DENTASTIX to kolejny produkt przeznaczony specjalnie do higieny jamy ustnej psa. Niezależnie od tego, czy Twój pies jest średniej wielkości czy rasy dużej to i tak pokocha smaczne i oryginalne gryzaki DENTASTIX ™. Gryzaki stomatologiczne dla psa są wspomagają utrzymanie jamy ustnej zwierzęcia w odpowiednim stanie. Skuteczność przysmaków została klinicznie udowodniona przez producenta. Regularne podawanie psu tego przysmak wspiera zachowanie zdrowej jamy ustnej psa. Dzieje się tak dlatego, że gryzienia DENTASTIX zmniejsza nagromadzoną ilość płytki nazębnej i kamienia oraz zapobiega powstawaniu nowego. Dodatkowo, niezwykle elastyczna konsystencja przysmaku oraz jego opatentowany czteroramienny kształt powodują, że jest to produkt, któremu nie oprze się żaden pies. Należy również dodać, że przysmaki DENTASTIX stanowią bogate źródło witamin z grupy B oraz witaminy E.