Karma mokra dla Psa

Mokra karma dla psa

Szeroka oferta mokrych karm dla psa zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednego kudłatego przyjaciela. W tej kategorii znajdziecie karmy w formie pasztetów, całych kawałków oraz filetów w sosie do stosowania jako posiłek pełnoporcjowy i uzupełniający.

Co warto wiedzieć o mokrej karmie dla psa?

Drugim rodzajem gotowego pokarmu dla psa z dwóch najbardziej popularnych jest karma mokra. Choć często można się spotkać z argumentem, że nieco zdrowsza i bardziej wydajna jest sucha karma to jednak nie jest to do końca prawda. Nowoczesne mokre karmy dla psów mają coraz to bardziej bogaty skład, który potrafi zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe naszego czworonożnego przyjaciela. Zatem kupując mokrą karmę sprawdzonej i uznanej marki możemy być pewni, że taka żywność jest dla naszych pupili równie zdrowa, a czasem nawet zdrowsza niż karma sucha. Ważnym argumentem, który zdecydowanie przemawia za tego rodzaju żywnością, jest ogromny wybór smaków mokrej karmy, który sprawia, że duża rzesza właścicieli psów chętnie po nią sięga. Obecnie mokra karma dla psa jest stosowana nie tylko jako uzupełnienie do pokarmu suchego, ale również jako podstawa diety czworonoga.

Główną zaletą karmy mokrej nad suchą jest mniejsza ilość węglowodanów w jej składzie. Pies nie potrzebuje dużej ilości tego składnika, a w karmie suchej węglowodany często dominują. Najlepsze mokre karmy dla psa zawierają w swoim składzie niemal samo mięso z sosem. W wielu przypadkach może to pomóc w realizacji zaleceń dietetycznych, jeżeli weterynarz zaleci naszemu pupilowi dietę bez węglowodanów. Producenci dostosowują często skład karmy do wieku i potrzeb psa. Warto więc kupować produkt jak najbardziej dopasowany do naszego domowego czworonoga.


Karma mokra czy karma sucha

Oba typy karm posiadają swoich zwolenników jak i przeciwników. Aby określić, która z nich jest lepsza trzeba poznać główne różnice między nimi i na tej podstawie odpowiedzieć sobie na pytanie, która z nich będzie lepsza dla naszego pupila.


Wilgotność karmy mokrej

Najważniejszą różnicą między karmami suchymi, a mokrymi jest ich wilgotność, czyli innymi słowy zawartość wody. Przeciętnie w suchych karmach zawartość wody waha się w granicach 5 – 9 %, natomiast w karmach mokrych jest to już od 70 % do 85 %. Karma mokra w trakcie posiłku dostarcza psu znacznie więcej wody niż wersja sucha. W związku z tym dochodzi do zwiększonej produkcji moczu u zwierzęcia. Większy obrót wody w organizmie wpływa bardzo pozytywnie na cały układ moczowy psa co z kolei pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób dróg moczowych.


Mokra karma dla psów jest mniej kaloryczna

Drugą istotną różnicą, o której wcześniej wspomnieliśmy jest kaloryczność. Karma mokra dla psa zawiera w sobie znacznie mniej energii niż karma sucha. Szacuje się, że średnio 1 gram karmy mokrej dla psów zawiera w sobie około 4 razy mniej energii niż 1 gram suchego pokarmu.


A co z konsystencją karmy?

Kolejna różnica, na którą warto zwrócić uwagę to konsystencja. W karma sucha ze względu na swoją chrupką konsystencję może również pomagać w zachowaniu higieny jamy ustnej psa oraz może zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego w trakcie posiłku. Cecha ta działa jednak na niekorzyść, w przypadku zwierząt ze stanami zapalnymi w jamie ustnej czy też z wrażliwymi dziąsłami. Karma sucha może dodatkowo podrażniać wrażliwe miejsca co z kolei może zniechęcić zwierzę do jedzenia. W takich przypadkach jak i wtedy, gdy psiaki straciły części zębów przedtrzonowych i trzonowych warto zastosować karmę mokrą dla złagodzenia bólu i dyskomfortu.


Czy karma mokra jest smaczniejsza?

Pisząc o różnicach nie można zapomnieć o tym, która z obu typów karm jest zwyczajnie lepsza w smaku. Otóż statystyczny psiak będzie większym zwolennikiem karmy mokrej. Jest tak dlatego, że mokry pokarm dla psów produkuje się w inny sposób przez co jest on bardziej aromatyczny i znacznie bardziej przypomina zwykłe mięso niż jego suchy odpowiednik. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki i są również takie psy, które wybiorą bez namysłu karmę suchą.


Najlepsza mokra karma dla psa

Wybierając produkty do naszego sklepu, postawiliśmy przede wszystkim na sprawdzonych i uznanych producentów, tak aby oferowane przez nas karmy mokre były jak najlepszej jakości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zarówno nasi klienci, jak i ich psy, będą zadowoleni z zakupów. Wśród producentów znajdują się zarówno polskie firmy (takie jak Dolina Noteci), renomowani dostawcy (Acana, Brit), jak i ci nieco mniej znani, ale warci uwagi (Bozita, Animonda).

Karma mokra dla psa ma szansę trafić w indywidualne gusta każdego pupila, ponieważ większość producentów proponuje nam zarówno większe opakowania i puszki, jak i saszetki, które można traktować jak próbki, w poszukiwaniu idealnego smaku dla naszego pupila. Warto wypróbować różne smaki od różnych producentów, a następnie obserwować, które z nich najbardziej przypadną psu do gustu.

Jeśli zadajesz sobie pytanie jaka karma mokra będzie najlepsza to należy wiedzieć, że zależy to od wielu czynników. Tak jak w przypadku suchego pokarmu tak też w kwestii karmy mokrej zależy to do wieku psa od jego aktywności, tego czy posiada alergie na jakieś składniki pokarmowe lub cierpi na jakiegoś rodzaju schorzenia… Zawsze warto przed zakupem poczytać artykuły na temat karm oraz sposobu karmienia psów oraz dokładnie zapoznać z tym co znajduje się na etykiecie danego produktu.

Karmy mokre dla psów w sklepie WyspaPupila.pl

Poniżej przedstawiamy kilka karm mokrych, które naszym zdaniem zasługują na uwagę ze względu na swoją jakość.


Animonda – niemiecka jakość mokrej karmy

Animonda koncentruje się na produkcji wysokiej jakości karm. Kompozycja produktów została opracowana z myślą o wymagających miłośnikach zwierząt, którzy dla swoich pupili pragną podawać jedynie to co najlepsze, aby zapewnić im dobre samopoczucie i zdrowie. Wszystkie produkty firmy wytwarzane są zgodnie z najnowszymi trendami i odkryciami naukowymi, które dotyczą żywienia zwierząt domowych. Produkty marki Animonda są bogate w mięso, naturalne, wolne od sztucznych aromatów i barwników. Składniki wymienione na opakowaniach produktów, rzeczywiście znajdują się w środku. Właściciele psów do wyboru mają takie linie z karmy mokrej jak : Animonda GranCarnoAnimonda Vom Feinsten oraz Animonda Integra.


Evanger’s – amerykańska mokra karma premium

Evanger wykorzystuje sprawdzone mięso od zweryfikowanych, lokalnych dostawców o wysokiej jakości. Dzięki temu przygotowuje niezwykle smaczne karmy, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych psich klientów. W puszkach mokrej karmy nie znajdziemy soi, kukurydzy, pszenicy, sztucznych składników, konserwantów, szkodliwych dodatków oraz produktów ubocznych. Witaminy i minerały z naturalnych źródeł mieszane są z pełnowartościowymi rodzajami mięs, aby zapewnić najwyższą wartość odżywczą. Każda z puszek mokrej karmy Evanger’s to całkowicie zbilansowany posiłek, która w zależności od rodzaju odpowiada każdemu z etapów życia psa oraz dla każdej z ras. Sam proces produkcji mokrej karmy Evanger’s jest również wyjątkowy. Na początku puszki z karmą Evanger’s napełniane są surowych składnikami we własnych naturalnych sokach. Następnie napełniona, szczelnie zamknięta puszka poddawana jest procesowi gotowania, tak aby zablokować składniki odżywcze i smak każdej wewnątrz. Proces ten zapewnia zarówno odpowiednie zdrowie zwierzęciu, jak i wspaniały smak.

Bozita – skandynawska jakość mokrej karmy

Bozita to największa firma w Szwecji produkująca karmy dla psów już od 1903 r. Mokra karma dla psa Bozitamogą mieć rożną postać. Produkuje się je w postaci smacznej pasty lub kawałków w galarecie. Karma pakowana jest w puszki lub specjalne opakowania ekologiczne Tetra Recart®, które umożliwiają łatwe otwarcie i ponowne zamknięcia a po opróżnieniu podlegają recyklingowi. Karmy zawierają jedynie składniki wysokiej jakości — bez dodatku soi, zbóż i barwników. Produkty marki Bozita dostępne są w wielu różnych smakach takich jak np: renifer, kurczak czy indyk. Mokre karmy mogą być podawane zarówno jako podstawowy posiłek lub jako pokarm uzupełniający do karmy suchej.