Karma bezzbożowa dla Psa

Karma bezzbożowa dla psa – czy warto ją stosować?

Zboża, a przede wszystkim glutem w nich zawarty swoją „złą sławę” zawdzięcza przede wszystkim wielu przypadkom nietolerancji pokarmowej występującej wśród ludzi. Głównie z tego względu w ostatnich latach pojawił się nowy trend w podejściu do żywienia psów. Nowe podejście polega na stosowaniu karm nie zawierających zbóż, czyli karm bezglutenowych dla psa. Koncepcja ta ma drugie podłoże. Według niego pies nie powinien spożywać zbóż, ponieważ jego dziki przodek tego nie robił, więc nie jest to naturalne dla domowego psa. W internecie i w obiegowej opinii krąży wiele historii i mitów na temat rzekomej szkodliwości zbóż w psiej diecie. 

Czy rzeczywiście jest tak, że zboża zawarte w gotowych karmach szkodzą psom, a karmy bezzbożowe naprawde są lepsze?

Jeśli spojrzymy na tą kwestię z punktu widzenia naukowego to kluczowe w przypadku pokarmu dla psa jest to, aby był on kompletny i zbilansowany. Chodzi o to, aby pies otrzymał wszystkie składniki odżywcze niezbędne do rozwoju w odpowiedniej ilości i optymalnej proporcji.  Zarówno nadmiar jak i niedobór składników odżywczych może niekorzystnie wpływać na zdrowie pupila. Substancje takie jak białko, węglowodany czy witaminy mogą być dostarczane z różnych źródeł. Głównym źródłem węglowodanów są rośliny, w tym również i zboża. W procesie produkcji komercyjnej karmy, zboża jaki wszystki inne składniki, przechodzą proces przetworzenia. Udowodniono, że substancje odżywcze przetworzonych zbóż są bardzo dobrze przyswajane przez psy. Zatem z naukowego punktu widzenia nie ma znaczenia czy źródłem np. węglowodanów w karmie dla psa są zboża czy inne rośliny. 

Kiedy stosować karmy bezzbożowe?

Dieta bezzbożowa dla psa, a tym samym taka, która nie zawiera glutenu, powinna być stosowana w przypadku zwierząt uczulonych na gluten. Należy jednak zwrócić uwagę na pewną błędną obiegową opinię, według której karmy bezzbożowe dla psa przeznaczone są do leczenia zwierząt z alergią pokarmową. Otóż reakcja alergiczna wynikająca z alergii pokarmowej powstaje na skutek uczulenia na konkretne białko zawarte w pożywieniu. Jeżeli nasz pies jest uczulony na jagnięcinę czy wołowinę to wyeliminowanie z diety zbóż nie pomoże zwierzęciu w żaden sposób. Warto w tym miejscu wspomnieć, że według wyników badań zboża nie są najczęściej występującymi alergenami u psów. Nasi czworonożni przyjaciele najczęściej uczulają się na wołowinę, przetwory mleczne oraz drób.   

Karmy bezzbożowe dla psów w sklepie WyspaPupila.pl

Jeśli Twój pies nie toleruje glutenu lub po prostu chcesz zmienić obecną karmę na karmę bezzbożową to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, jeśli chodzi o gotowy pokarm typu „Grain free”. 

Acana – bezzbożowe karmy dla psów

Acana to sucha karma produkowana w Kanadzie w kuchni NorthStar w Albercie. Są to karmy bezglutenowe, do produkcji których wykorzystuje się składniki pochodzące od sprawdzonych, regionalnych farmerów i rybaków. Karma Acana charakteryzuje się dużą zawartością mięsa w proporcjach WholePrey. Do produkcji tej karmy nie używa się sztucznych barwników i suplementów. 

Bozita – szwedzka karma dla psa bez zbóż wysokiej jakości

Karma Bozita to kolejna propozycja pokarmu bezzbożowego. Produkcja karma marki Bozita odbywa się wyłącznie przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, a same opakowania nadają się do recyklingu. Produkty Bozita zawierają składniki wysokiej jakości. Nie zawierają zbóż ani soi i sztucznych barwników. Do wyboru mamy zarówno karmy suche jak i mokre w wariantach dla szczeniąt, psów dorosłych i seniorów.

Brit Care Grain Free, czyli bez zbóż

Brit Care to wysokiej jakości karma dla psa bez zbóż skomponowana w taki sposób, aby chronić organizm psa przed skutkami alergii pokarmowych. Podstawą karmy Brit Care są składniki takie jak łosoś, jagnięcina, kaczka czy królik. Każda z kompozycji smakowych tworzy optymalną, hipoalergiczną recepturę chroniącą przed skutkami nietolerancji pokarmowych, będącą jednocześnie łatwa do strawienia. Z karm Brit Care, oprócz zbóż takich jak pszenica i kukurydza, wyeliminowany został również ryż. 

Trovet – karmy nie tylko na alergię na gluten

Trovet jest wiodącym producentem karm przeznaczonych do profilaktyki zdrowotnej psów i kotów. Karma bezzbożowa dla psa produkowana przez Trovet to nie tylko karma bezglutenowa, ale również dobrze przyswajalna, zdrowa oraz odpowiednio dopasowana do konkretnych potrzeb żywieniowych zwierzęcia.

Orijen – kolejna kanadyjska karma bezzbożowa dla psów

Karma bezzbożowa dla psa Orijen to produkt, który powstał według właściwie biologicznie filozofii wytwarzania pokarmu dla zwierząt, według której odzwierciedlana jest ilość, świeżość oraz różnorodność mięsa spożywanego przez psy. Producent oferuje bezglutenowe karmy dla szczeniąt, psów dorosłych oraz seniorów. Karmy Orijen zawierają od 85% do 90% mięsa, a aż 2/3 to mięso nieprzetworzone lub surowe. Każda z kilku dostępnych rodzajów karmy zawiera do 6 różnych rodzajów mięs.