Szelki dla Psa do samochodu

Szelki dla psa do samochodu dla bezpieczeństwa Twojego i pupila 

Nasz sklep internetowy oferuje szelki samochodowe dla psa, których zadaniem jest zapewnienie właściwej ochrony nie tylko Twojego czworonoga, ale również kierowcy i innych podróżujących w trakcie jazdy. Szelki sprawią, że zarówno czworonożny przyjaciel jak i inne osoby znajdujące się w aucie poczują się komfortowo.

Szelki samochodowe dla psa

Dostępne w ofercie naszego sklepu szelki dla psa do samochodu nadają się do zastosowania w prawie wszystkich rodzajach pojazdów. W momencie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia na jezdni, szelki samochodowe dla psa nie tylko zabezpieczą zwierzę, ale również zapobiegną wykonaniu przez nie gwałtownych czy bezwładnych ruchów, które mogłyby zaszkodzić pozostałym podróżującym, a w szczególności kierowcy. Takie szelki do samochodu dla psa sprawdzą się szczególnie podczas zdarzeń drogowych, w których dochodzi do nagłego hamowania, kiedy to nasz pupil może przelecieć przez całe auto i wypaść przez przednią szybę. Taka sytuacja może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia obrażeń o osoby kierującej pojazd oraz pasażera siedzącego na przednim siedzeniu. Zaopatrzenie się w szelki dla psa do samochodu to nie tylko większy komfort i bezpieczeństwo podróży dla psów, ale przede wszystkim dla właścicieli. 

Jak zbudowane są szelki samochodowe dla psów?

Szelki do przewozu psa zbudowane są bardzo podobnie jak zwykłe szelki spacerowe. Główna różnica polega na tym, że szelki do samochodu są o wiele bardziej wytrzymałe. Dodatkowo są obszyte dodatkowym materiałem, który to zapobiega wrzynaniu się taśmy w ciało zwierzęcia podczas hamowania pojazdu. Należy również zaznaczyć, że w takim zestawie podróżnym oprócz samych szelek, znajduje się również specjalna smycz samochodowa dla psa. Za pomocą takiej smyczy łączymy szelki z gniazdem standardowych pasów bezpieczeństwa, co pozwala ograniczyć ruchy psa do niewielkiego obszaru. W niektórych rodzajach pasów istnieją inne sposoby mocowania smyczy, o czym zawsze warto zapoznać się w opisie każdego z produktów.

Szelki do samochodu dla psa w sklepie WyspaPupila.pl

W naszej ofercie posiadamy szelki dla psów do samochodu takich marek jak Kardiff, Chaba oraz Trixie. Każde z tych produktów różną się od siebie cena oraz sposobem wykonania. Poniżej przedstawiamy w skrócie produkty wymienionych marek.

Smycz samochodowa + szelki dla psa do auta marki Kardiff 

Pasy bezpieczeństwa dla psa AIR 3D marki Kardiff podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo zarówno zwierzęcia jak i kierowcy pojazdu. Szelki wykonane zostały z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów. Posiadają poszycie z „oddychającej” membrany AIR 3D, która zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień skóry u psa podczas podróży. Dodatkowo, szeroka i dość miękka podszewka zapobiega wrzynaniu się szelek w skórę psa oraz powstawaniu podrażnień z tym związanych. Oprócz szelek z zestawie Kardiff AIR 3D znajdziemy również smycz łączącą szelki z samochodem. Istotną cechą smyczy jest możliwość przypięcia jej do samochodu na kilka sposobów. Smycz po obu stronach posiada karabińczyki oraz stalową klamrę. Firma Kardiff przygotowała zestawy w różnych rozmiarach dla psów od Yorka po Owczarka Niemieckiego i Labradora. Produkty tej firmy dostępne są w dwóch kolorach: czarnym oraz czarno-pomarańczowym

Szelki dla psa do samochodu Trixie

Firma Trixie oferuje dwa różniące się od siebie zestawy szelek samochodowych dla psów. Oba zestawy zostały wykonane z wytrzymałego, ale dość miękkiego nylonu. Posiadają łatwy system regulacji, aby idealnie dopasować rozmiar do wielkości psa. 

Pierwszy z zestawów to relatywnie tania, podstawowa wersja szelek taśmowych typu “walk in”, do której dołączona została smycz samochodowa. Smycz ta posiada klamrę, którą wpina się bezpośrednio do gniazda standardowych pasów bezpieczeństwa. Druga nieco droższa wersja to tzw. szelki bezuciskowe, które zostały wyposażone w obszycie dodatkową warstwą materiału zabezpieczającego przed psa otarciami. Smycz w tej wersji posiada uniwersalne zapięcie pozwalające mocować szelki do każdego rodzaju pojazdów wyposażonych w standardowe w pasy bezpieczeństwa. Szelki do samochodu Trixie oferowane są w kolorze czarnym. Można je  z powodzeniem wykorzystywać podczas codziennych spacerów z naszym pupilem. 

Szelki bezpieczeństwa dla psa firmy Chaba

Szelki do samochodu firmy Chaba zostały wykonane z taśmy polipropylenowej posiadającej certyfikat jakości, połączonej metalowymi elementami. Wygodne szelki Chaba posiadają poprzeczny pas, który biegnie wzdłuż klatki piersiowej zwierzęcia. W pasie tym umieszczono grubą warstwę miękkiej gąbki, która zwiększa komfort psa w trakcie jazdy, jak również amortyzuje nacisk na korpus zwierzęcia podczas hamowania czy gwałtownego szarpnięcia. Regulacje pozwalają na dokładne dopasowanie łuków szelek do wielkości każdego psa. Szelki Chaba, tak samo jak szelki Trixie, doskonale nadają się do codziennych spacerów z naszym czworonożnym przyjacielem.