Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Parametry
  • Dry Bed dla Psa

 Maty Dry Bed

Jeśli pragniesz zadbać o swojego pupila w sposób odpowiedni, pamiętaj, że zapewnić mu miejsce w domu. Takim właśnie miejscem dla psa jest jego posłanie czy legowisko. Takie miejsce to nie tylko przestrzeń, w której pies śpi, ale również wypoczywa po długim spacerze lub po wyczerpującej zabawie z właścicielem. Taki posłanie musi być wygodne, ciepłe i powinna zapewniać psu komfort i wygodę. Do takich posłań należą między innymi maty Dry Bed. 

Co to jest DryBed?

Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, co kryje się pod tą angielską nazwą. Otóż DryBed to zlepek dwóch angielskich słów "łóżko" i "suchy", czyli innymi słowy jest to suche łóżko. Czy tak jednak jest w praktyce? I jak działa mata Drybed? Otóż posłania Dry Bed to maty, które zostały wykonane ze specjalnego, oddychającego materiału. Tkanina, z której zostały wykonane maty, została zaprojektowana jako podkład do szpitalnych łóżek już w latach 60-tych ubiegłego wieku w Anglii. Materiał ten zapobiega powstawaniu odleżyn i odparzeniom u pacjentów spędzających długi czas w szpitalu. Maty DryBed dzięki swoim właściwościom szybko zdobyły uznanie i zastosowanie również w innych branżach takich jak chociażby branża zoologiczna. Na początku maty Dry Bed były stosowane jedynie przez lekarzy weterynarii w swoich gabinetach, gdyż wiele zwierząt ze strachu przed badaniem często załatwiały swoje potrzeby na stole zabiegowym. Bardzo szybko jednak, podkłady zdobyły popularności również wśród właścicieli psów, kotów oraz innych zwierząt domowych. 


image

DryBed jakie obecnie znajdują się w sprzedaży są wykonane niejako z dwóch warstw. Materiał z jakiego się je produkuje to wodoodporny poliester. Spodnia warstwa została zaprojektowana w taki sposób, aby przepuszczać wilgoć, ale jednocześnie blokować jej powrót na powierzchnię, dzięki czemu warstwa wierzchnia jest cały czas sucha. Dodatkowo dół maty posiada specjalne kanaliki które odprowadzają nadmiar wilgoci na boki i zapewniają przepływ powietrza, co powoduje, że rozwój bakterii jest zahamowany, a to pozwala na zachowanie maksymalnej higieny. Wierzchnia warstwa to długie i gęste włosy, które tworzą coś w rodzaju futerka. Dzięki tej warstwie zwierzę czuje się ciepło, komfortowo i bardzo wygodnie. Długie i gęste włosy oraz specjalna warstwa spodnia doskonale izolują przez chłodem zatem tego typu posłania można z powodzeniem stosować nawet w zimnych kafelkach. Ten typ posłania jest wyjątkowy również z innego względu, otóż jego atutem jest bez wątpienia antypoślizgowy spód, który zapobiega przemieszczaniu się maty w momencie, gdy jest ona ulokowana na śliskich powierzchniach takich jak panele lub płytki. Jest to ważne szczególnie w przypadku młodych zwierząt, które przez swoją żywiołowość i nieprzebrane pokłady energii są ciągle w "biegu". W momencie, gdy pies dość żwawo wskakuje się na swoje posłanie, to mamy pewność, że zostanie ono na swoim miejscu i nie zacznie ślizgać się razem z pupilem.


Funkcje posłania DryBed 

Legowisko 

Posłanie Dry Bed można stosować jako zwykłe legowisko dla psów i kotów. Jest bowiem bardzo wygodnie, przyjemne w dotyku i przede wszystkim ciepłe. Każdy zwierzak, korzystający z tego rodzaju posłania będzie czuł się niezwykle komfortowo.


Mata higieniczna

DryBed dla psa może z powodzeniem być wykorzystywany jako mata higieniczna, czyli miejsce gdzie zwierzak może bez problemów załatwić swoje potrzeby. Posłanie jest idealne do stosowania podczas porodów, odchowu szczeniaków jak również dla kociąt, fretek, świnek morskich oraz innych zwierząt domowych. Może służyć także jako posłanie dla starych, chorych psów, które nie trzymają moczu lub są po zabiegach operacyjnych, które wymagają długiej rekonwalescencji. 

Pomoc w podróży

Doskonały podkład do stosowania w trakcie długich podróży, jak również na wystawach. Fantastycznie sprawdzi się jako mata do transportera, gdy zabieramy naszego zwierzaka do weterynarza lub też lecimy na drugi koniec świata samolotem. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z matami samochodowymi, gdy jedziemy z psem na dłuższą wycieczkę autem, a po drodze nie ma możliwości zrobienia postoju na przysłowiowe "siusiu".


Co jeszcze zabrać w podróż z psem dowiesz się z tego artykułu: Z psem w podróży samochodem.

W naszym asortymencie posiadamy posłania w różnych rozmiarach:  od 75 cm x 50 cm po dry bed 100x150 cm,które sprawdzą się dla ras dużych takich jak chociażby labradory czy owczarki niemieckie. Cena maty waha się w zależności od rozmiaru od 45 pln do 120 pln. 

 

Zalety DryBed


  • Higieniczne, antyalergiczne i nietoksyczne

DryBed zostały wykonane z nietoksycznych materiałów, a ich właściwości powodują, że jest to produkt, który zwiększa higienę w miejscu odpoczynku zwierzęcia szczególnie w przypadku szczeniąt i psów starych i schorowanych. Dzięki temu, że maty są cały czasu suche z wierzchu, nie wywołuje alergii skórnych u psów. 

  • Doskonałe właściwości drenażowe

Sposób wykonania spodniej warstwy maty sprawia, że mocz i innego rodzaju wilgoć przedostaje się na spód, ale nie wraca z powrotem na wierzch.

  • Można prać w pralce

Maty nadają się do prania w pralkach bębnowych w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Nie należy ich jednak wybielać ani prasować. 

  • Dostępne w szerokiej gamie rozmiarów

Dzięki kilku rozmiarom dostępnym w ofercie możemy znaleźć idealną matę dla naszego pupila niezależnie od rasy i wielkości psa. Warto wspomnieć, że każdą matę możemy dowolnie przycinać, tak aby dostosować jej kształt do rozmiarów kojca lub klatki.

  • Elastyczne dopasowanie

Posłanie Dry Bed dla psa możemy łatwo dopasować do wielkości każdego legowiska, kojca, klatki lub maty samochodowej. Wystarczy, że dotkniemy nożyczkami matę do odpowiedniego wymiaru. Ciąć możemy zarówno w poprzek jak i wzdłuż włókien.