Szelki dla psa „norweskie”

Szelki norweskie dla psa – czym wyróżniają tego typu puszorki?

Szelki norweskie zdobywają coraz większą popularności wśród właścicieli psów. Jeśli chodzi o popularności to plasują się zaraz po szelkach typu Guard. Coraz większe zainteresowanie tego typu szelkami bierze się ze względu na niezwykłą łatwość w zakładaniu oraz komfort jaki zapewniają zwierzęciu w trakcie spacerów. Czym tak naprawdę wyróżnia się tego typu uprząż?

Jak zbudowane są norweskie szelki dla psa?

Klasyczne szelki norweskie składają się z trzech głównych elementów. Pierwszy z nich to pasek oplatający klatkę piersiową, który znajduje się zaraz za przednimi łapami psa. Drugim elementem jest pasek poziomy, który biegnie wokół mostka od jednej łopatki do drugiej. Element ten połączony na dwóch końcach z taśmą oplatającą klatkę piersiową. Trzecim elementem jest pasek, który biegnie ukośnie łącząc ze sobą dwa pierwsze elementy. Do tego elementu zamocowany od strony grzbietu jest metalowy krążek, do którego mocujemy smycz.

W niektórych modelach szelek norweskich, element do którego mocujemy smycz, znajduje się z przodu mostka psa na poziomej tasie. Takie rozwiązanie pozwala na przypięcie smyczy z „przodu” psa, czyli w okolicy mostka, a nie jak to jest w przypadku klasycznego modelu norweskiego, na grzbiecie. 

Jak założyć szelki dla psa norweskie?      

Warto zaznaczyć, że ten typ szelek ze względu na swoją budowę zapewnia opiekunom psów łatwość w zakładaniu. Jeśli jesteś bardzo niecierpliwy to taka uprząż jest właśnie dla Ciebie, gdyż założysz ją bardzo szybko i wykonując niemalże jeden ruch. Co istotne, jeszcze szybciej je zdejmiesz, prawie nie dotykając swojego pupila. Aby założyć psu szelki należy w pierwszej kolejności rozpiąć klamrę z elementu oplatającego klatkę piersiową psa. Dzięki temu będziemy mogli założyć uprząż. Szelki dla psa norweskie zakładamy przez głowę, w taki sposób, aby poziomy element zawinął się wokół mostka, a taśma oplatająca klatkę piersiową znalazła się za przednimi łapami psa. Ważne jest, aby pionowa taśma znajdowała się kilka centymetrów za łokciem, dzięki czemu nie będzie ograniczała ruchów zwierzęciu. Na koniec należy zapiąć klamrę i gotowe! Szelki są założone. Warto jeszcze dostosować obwód taśmy na klatce piersiowej do sylwetki psa tak, aby nie była zbyt luźna, gdyż wtedy pies będzie mógł je bardzo łatwo zrzucić zapierając się przednimi łapami. 

Kiedy stosować szelki norweskie, a kiedy się ich wystrzegać?

Szelki typu norweskiego bardzo dobrze sprawdzą się jako zamiennik zwykłej obroży. Jak wiadomo obroża przeznaczona jest jedynie do codziennych spacerów z naszym pupilem i nie należy jej stosować w przypadku wszelkich innych aktywności fizycznych z psem, takich jak chociażby dogtrekking. Tak też powinniśmy traktować szelki dla psa norweskie. Jest to znakomita alternatywa dla obroży, znacznie wygodniejsza i bardziej komfortowa dla czworonoga, ale nie powinna być wykorzystywana do aktywności z obciążeniem czy długodystansowych biegów.    

Szelki Norweskie AllForDogs w sklepie WyspaPupila.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy szelki typu norweskiego AllForDogs. Szelki tej marki produkowane są w wersji klasycznej. Są idealną alternatywą dla psów, które nie lubią nosić obroży. Szelkie AllForDogs są niezwykle wygodne i bardzo komfortowe. Posiadają specjalne podszycie ortalionowe, które działa jak dodatkowa poduszka rozkładająca i amortyzująca siłę nacisku na mostek i klatkę piersiową zwierzęcia przy gwałtownych szarpnięciach. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i podszyte niezwykle mocnymi, odblaskowymi nićmi, dzięki którym pies jest widoczny z daleka po zmroku. Zwiększa to bezpieczeństwo pupila szczególnie w trakcie spacerów w miastach. Ze względu na różne rozmiary oraz możliwość regulacji elementu oplatającego klatkę piersiową psa, są doskonałym wyborem dla małych, średnich jak i dużych psów.

Dostępne rozmiary i kolory:

  • Rozmiar S – mostek 40 cm, klatka piersiowa 44-60 cm, dostępny jest w kolorach: żółty, niebieski i pomarańczowy,
  • Rozmiar M – mostek 50 cm, klatka piersiowa 60-70 cm, dostępny jest w kolorach: żółty, czerwony, niebieski, pomarańczowy,
  • Rozmiar L – mostek 70 cm, klatka piersiowa 80-100 cm, dostępny jest w kolorach: żółty, czerwony, niebieski, pomarańczowy.