Opinie o Nas
 • Kategorie
 • Szukaj
 • Pasy dla Psa Kardiff

Brak produktów do wyświetlenia

PASY DLA PSA do samochodu marki Kardiff

 

Stosowanie pasów dla psa w samochodzie znacznie zwiększa bezpieczeństwo nie tylko samego zwierzęcia, ale również innych podróżujących pasażerów. Szelki wykonane zostały z najwyższą dbałością. Do ich podszycia zastosowano membranę "oddychającą" AIR 3D. Użycie takiej membrany w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień nawet w trakcie bardzo długich podróży. 

 

image


Pasy dla psa do samochodu różnią się od pasów samochodowych dla ludzi. Zwykłe pasy dla pasażerów składają się z jednej, długiej taśmy nylonowej, która niejako się oplatamy, wpinając na koniec klamrę do gniazda mocującego. Pas samochodowy dla psa wygląda zupełnie inaczej. Pełny zestaw tego typu produktów składa się z dwóch głównych części. 

Pierwszą z nich są szelki. Wygodne, a jednocześnie bezpieczne szelki dla psa do samochodu powinny posiadać regulacje. Twój czworonożny przyjaciel tak samo jak Ty powinien mieć zapewnione bezpieczeństwo oraz komfort, który podczas jazdy mogą zapewnić mu właśnie odpowiednio dopasowane szelki. Szelki samochodowe dla psa firmy Kardiff posiadają nie jeden, a kilka punktów regulacji dla zapewnienia jak najlepszej wygody. Są zabudowane z przodu, aby lepiej rozkładać przeciążenia. Zaprojektowano w taki sposób, aby zadbać nie tylko o bezpieczeństwo psa, ale również o jego komfort w czasie podróży. Materiały użyte do ich produkcji minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze zwierzęcia. Szelki dla psa do samochodu przypominają swoim kształtem zwykłe szelki używane podczas spacerów, dlatego można je wykorzystywać również w trakcie codziennych wyjść z psem. Różnica polega jednak na tym, że szelki samochodowe są znacznie bardziej rozbudowane i wytrzymalsze. Dzięki temu podczas gwałtownego hamowania szelki samochodowe nie wrzynają się w ciało zwierzęcia, gdyż przeciążenia rozkładają się na większej powierzchni, co mogłoby się zdarzyć w przypadku klasycznych szelek z wykonanych z wąskiej taśmy. 

 

Drugim elementem z jakiego skonstruowane są "pasy dla psa do auta" jest smycz, która jest też często określana jako właściwy "pas". Pas bezpieczeństwa dla psa do auta wygląda inaczej niż ten, który stosujemy w przypadku ludzi. Po pierwsze jest o wiele krótszy, a po drugie nie "owijamy" nim zwierzęcia. Jest to rodzaj smyczy, który łączy szelki z gniazdem do pasów lub innym elementem samochodu. Pas dla psa mocujemy do szelek oraz do gniazda pasów lub mocowania iso fix, jeśli takie posiadamy w samochodzie. Długość pasa możemy regulować i dostosować do naszych i psich potrzeb. Możliwa do osiągnięcia długość pasa waha się od 40 cm do 90 cm. Smycz dla psa do samochodu na jednym z końców posiada karabińczyk mocujący do systemu zapięcia iso fix oraz klamrę do wpięcia do zwykłego gniazda na pasy bezpieczeństwa dla ludzi. Na drugim końcu znajdziemy karabińczyk do mocowania do szelek. 

Przypięty pas bezpieczeństwa dla psa do samochodu gwarantuje komfort podczas jazdy.

Na polskich drogach co roku dochodzi do wielu wypadków. W wielu z nich biorą udział zwierzęta, która akurat podróżują z właścicielami. W trakcie wypadków dość często dochodzi do nagłego hamowania pojazdu, podczas którego nie zabezpieczony w żaden sposób pies może z dużą prędkością i siłą wypaść z samochodu np. przez przednią szybę. Taka sytuacja może zwiększyć ryzyko wystąpienia dodatkowych urazów u kierowcy lub też u któregoś z pasażerów. W niektórych, bardzo skrajnych przypadkach brak jakichkolwiek zabezpieczeń psa w samochodzie może doprowadzić do śmierci. 

Szacuje się, że w wypadkach na drodze spowodowanych przez nieuważną jazdę, których wynikiem są obrażenia ciała podróżujących, dużą część stanowią wypadki spowodowane przez nieuwagę kierowcy wywołaną przez źle zabezpieczone, podróżujące autem zwierzę. 

 

Bardzo często zdarza się, że przerażony pies ucieka zaraz po wypadku. Co roku niezliczona ilość psów zostaje zgłoszona jako zaginione właśnie na skutek wypadków samochodowych. Warto wspomnieć, że jedynie niecałe 20% z nich odnajduje się i wraca do swoich właścicieli.  Dlatego też każdy odpowiedzialny właściciel czworonoga powinien mu zapewnić optymalne bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Nie chodzi tu jedynie o dalekie, wakacyjne wyjazdy, ale również o te krótkie do znajomych czy do weterynarza.

Pasy bezpieczeństwa dla psa a przepisy

Niewątpliwie bardzo duża część kierowców, którzy są jednocześnie właścicielami psów zastanawia się czy należy posiadać pas do samochodu dla psa? Czy można dostać mandat za to, że nasz pupil nie ma zapiętego pasa? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w przepisach kodeksu drogowego, w których to nie znajdziemy informacji określających wprost to w jaki sposób należy przewozić zwierzęta w samochodach osobowych. Nie ma zatem wymogu zapinania pasów naszym psom podczas wspólnej jazdy autem. Nie oznacza to jednak, że nasz czworonożny przyjaciel może swobodnie hasać po samochodzie w trakcie podróży. Jeśli spojrzymy na artykuł 60 pkt. 1 kodeksu drogowego, znajdziemy tam informację, że zabrania się kierowcom używania pojazdów w sposób zagrażający bezpieczeństwu osób znajdujących się w pojeździe lub poza nim. Można zatem założyć, że policjant mógłby uznać zwierzę przewożone w niezabezpieczony sposób za pewnego rodzaju zagrożenie np. dla kierowcy lub pasażera i w związku z tym mógłby wystawić nam mandat opiewający na kwotę 200 złotych. Mimo, że przepisy nie nakładają na nas obowiązku posiadania pasów bezpieczeństwa dla psa to warto kierować się zdrowym rozsądkiem i w takie akcesoria się zaopatrzyć. Warto to zrobić z uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz swojego pupila. 

Jak zapiąć pasy bezpieczeństwa dla psa?

Istnieją trzy sposoby na odpowiednie zapięcie samochodowych pasów dla psa. To jaki zastosujemy zależy od naszego samochodu, a dokładnie od jego wyposażenia. Najbardziej podstawowy sposób polega na użyciu klamry znajdującej się na jednym z końców smyczy. Klamrę tą wpinamy do gniazda standardowych pasów, czyli wpinamy je tak samo jak zapinaliśmy pasy dla siebie.


Niestety istnieje kilka marek samochodów, w których klamry zastosowane w smyczach Kardiff nie wepną się do gniazd, gdyż zwyczajnie do nich nie pasują. Producent pasów pomyślał również o takiej sytuacji, montując obok klamry dodatkowy karabińczyk. Przy jego pomocy możemy podpiąć pas do systemu Iso Fix, który znajduje się w większości nowych samochodów w zagłębieniu w tylnej kanapie. To czy w naszym samochodzie znajduje się system isofix stwierdzimy po tym czy na siedzisku tylnej kanapy znajdziemy małą naklejkę z napisem isofix. Jeśli tokową znajdziemy oznacza to, że w naszym samochodzie jest taki system.

 

Jeśli i to okaże się niemożliwe to możemy zapiąć pas naszemu pupilowi na sposób trzeci. Aby to zrobić musimy najpierw wpiąć standardowy pas bezpieczeństwa w odpowiednie gniazdo, w taki sposób jakbyśmy zapinali pasy pasażerowi siedzącemu na tym miejscu. Następnie jeden koniec pasa dla psa wkładamy pod taśmę standardowego pasa biegnącą w poziomie, ciągniemy w górę, a na końcu wyciągamy ponad taśmą, która biegnie ukośnie. Drugi koniec, który został u dołu podpinamy za pomocą karabińczyka do szelek, a następnie to samo robimy z końcem, który trzymamy w górze. Dzięki temu utworzy nam się pętla owijająca standardowy pas bezpieczeństwa.


Pasy samochodowe dla psa - zalety

 • Pasy dla Psa Kardiff możesz przypiąć na kilka sposobów i w kilku miejscach w samochodzie. Na przednim fotelu, tylnej kanapie lub w bagażniku.
 • Szelki samochodowe dla psa posiadają oddychające podszycie, które jest bardzo przyjazne dla skóry psa. Ten wyjątkowy materiał, z którego wykonane są szelki to membrana Air 3D o niepowtarzalnych właściwościach.
 • Bezstopniowa regulacja na piersiach i brzuchu sprawiają, że szelki dla psa do samochodu Kardiff można idealnie dopasować do wielkości i kształtu zwierzęcia
 • Pasy bezpieczeństwa dla psa wyprodukowano z zastosowaniem niezwykle mocnych stalowych karabińczyków oraz nylonowych regulatorów produkcji amerykańskiej, które są stale wykorzystywane w przemyśle alpinistycznym.

Rozmiary pasów dla psa Kardiff:

 • Pasy samochodowe dla psa w rozmiarze XS przeznaczone są dla zwierząt od 2,5-6 kg / obwód klatki piersiowej od 30 do 37 cm ( Przykładowe rasy: Yorkshire terrier, Maltańczyk, Pomeranian, Bichon Frise, Pudel Toy)
 • Pas dla psa w rozmiarze S przeznaczony jest dla zwierząt od 7-12kg / obwód klatki piersiowej od 36 do 52 cm ( Przykładowe rasy: Shih Tzu, West, Jamnik, Jack Russell Terrier, Cavalier king charles spaniel)
 • Pas dla psa do samochodu - rozmiar M - przeznaczony jest dla zwierząt od 13-22 kg / obwód klatki piersiowej od 52 do 66 cm ( Przykładowe rasy: Buldog francuski, Mops, Border Collie, Welsh Corgi Pembroke, Spaniel, Sznaucer Średni, Beagle, Australian Cattle Dog, Polski Owczarek Nizinny, Basenji, Owczarek Szkocki)
 • Pas samochodowy dla psa w rozmiarze L przeznaczony jest dla zwierząt o wadze od 23-35 kg / obwód klatki piersiowej od 56 do 72 cm ( Przykładowe rasy: Bokser, Posokowiec Bawarski, Buldog Angielski, Seter Irlandzki, Husky Syberyjski, Dalmatyńczyk, Bulterier, Wachtelhund, Airedale Terrier)
 • Szelki dla psa do samochodu w rozmiarze XL przeznaczony jest dla zwierząt od 36-50 kg / obwód klatki piersiowej od 64 do 82 cm ( Przykładowe rasy: Owczarek Niemiecki, Labrador, Golden Retriever, Rhodesian Ridgeback, Berneńczyk, Akita, Wyżeł)

 

Jeśli szykujesz się do jazdy samochodem ze swoim pupilem sprawdź, co oprócz pasów, może przydać Ci się w trakcie takiej podróży z artykułu Pies w samochodzie.

 • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny