Obroża półzaciskowa dla Psa

Obroże półzaciskowe dla psów

Obroża półzaciskowa dla psa to akcesorium przeznaczone dla zwierząt, których obwód szyi jest zbliżony lub większy o do obwodu ich głowy. Tego typu obroże doskonale sprawdzą się również w przypadku psów, które potrafią wyślizgnąć się ze standardowej obroży klamrowej. 

Jak działa obroża półzaciskowa? 

Obroże półzaciskowe zakładamy psu przez jego głowę. Nie mają plastikowej czy metalowej klamry spinającej. Oprócz taśmy materiałowej posiadają dwa metalowe krążki. Pierwszy z nich gwarantuje, że obroża rozszerza się i zwęża jedynie w określonym zakresie, a drugi do przypięcia smyczy. Sposób działania półzaciskowej obroży jest bardzo prosty. Polega on na tym, że w momencie zakładania obroży na szyję psa swobodnie przechodzi ona przez głowę zwierzęcia, a po przypięciu do niej smyczy i ściągnięciu, zmniejsza swoją objętość zaciskając się do najmniejszego możliwego zakresu. Mechanizm ogranicza obrożę przez zbyt dużym rozciągnięciem jak i przez zbyt mocnym zaciśnięciem. Obroża zmniejsza swój obwód jedynie do wielkości dolnego zakresu. W momencie, gdy obroża jest zaciśnięta uniemożliwia psu wysunięcie z niej głowy. 

Dla kogo jest obroża półzaciskowa? 

Obroża tego typu sprawdzi się znakomicie w przypadku psów o szerokich szyjach, między innymi takich ras  takich ras jak chart czy bulterier. Jest stosowana także przez właścicieli dużych ras takich jak doberman czy rottweiler. Kolejną grupą użytkowników tego rodzaju produktów są opiekunowie psów długowłosych (np. border collie, samoyed czy owczarek długowłosy), a powodem tego jest brak klamry zapinającej, dzięki czemu eliminujemy możliwość przytrzaśnięcia futra zwierzęcia, do którego często dochodzi w momencie zapinania obroży klasycznych.   

Rozmiary obroży AllForDogs

W naszym sklepie oferujemy trzy rozmiary obroży półzaciskowych w trzech kolorach: czerwonym, pomarańczowym i niebieskim.

Rozmiar S – 35 – 40 cm 

Rozmiar M – 40 – 48 cm

Rozmiar L – 50 – 58 cm 

Dolny zakres w każdym rozmiarze to obwód obroży w pozycji zaciśniętej. Zanim zdecydujemy się na zakup należy zmierzyć obwód głowy psa w najszerszym jej miejscu oraz obwód szyi. Aby dobrać odpowiedni rozmiar dla naszego pupila należy wziąć pod uwagę przede wszystkim obwód jego głowy, który to powinien mieścić w przedziale podanym przy każdym z rozmiarów.  

Obroże półzaciskowe dla psów AllForDogs można dobrać do kompletu wraz ze smyczami dla psów tej marki. Smyczepasują do obroży designem oraz kolorem. 

Obroże półzaciskowe dla psów AllForDogs są kolorowe, lekkie i wygodne, a jednocześnie bardzo eleganckie. Są to obroże sportowe stworzone dla psów, które uwielbiają szaleć na świeżym powietrzu i spędzać aktywnie czas wraz ze swoim właścicielem. To co odróżnia obroże AllDorDogs od innych tego typu produktów, jest to że posiadają one specjalne poszycie z oddychającego materiału. Siateczkowe podszycie działa jak poduszka, która zapobiega wrzynaniu się obroży w skórę psa, przez co pupila czuje się w niej o wiele bardziej komfortowo, a jego skóra na szyi jest wolna od podrażnień i otarć. Obroże zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i nici wysokiej jakości, co znacznie wydłuża żywotnosci produktu i zminiejsza ryzyko zerwania się psa. Dodatkowo dla bezpieczeństwa, w procesie produkcji  zastosowano nici odblaskowe, które sprawiają, że nasz pupil staje się widoczny z daleka nawet w zupełnej ciemności.  

Zalety obroży półzaciskowych AllForDogs:

  • stworzone głównie ze względu na psy z obwodem szyi równym lub większym niż obwód głowy,
  • specjalna konstrukcja uniemożliwia samowolne wyślizgnięcie się psa z obroży,
  • łatwa w zakładaniu,
  • wspomaga naukę chodzenia na luźnej smyczy,
  • dodatkowe bezuciskowe podszycie,
  • dla każdej rasy psów.
  • odblaskowe nici zwiększające widoczność w nocy.