Sucha karma dla Psa

Karma sucha dla Psa

Słów kilka o suchej karmie dla psa

Podstawowym produktem żywieniowym dla naszego czworonożnego pupila powinna pozostawać odpowiednio dobrana karma. Nie znaczy to, że nie może on od czasu do czasu zjeść czegoś innego. Psy bardzo lubią ludzie jedzenie. Jednak warto pamiętać o tym, że nawet najlepsze jakościowo pokarmy przeznaczone dla człowieka, nie zastąpią zbilansowanej diety żywieniowej, dedykowanej naszym czworonożnym przyjaciołom. Karma sucha dla psa zapewnia nie tylko odpowiednią dla naszego pupila ilość kalorii, ale również niezbędne witaminy, minerały i inne składniki odpowiednio dobrane do wieku, wielkości, a czasem również rasy i temperamentu psa.

Warto pamiętać również o tym, że psy mają jakieś swoje ulubione smaki. Dlatego gdy już poznamy ich preferencje, warto skoncentrować się przede wszystkim na jednej marce karmy suchej, wybierając ulubiony smak psa jako dominujący w diecie. Szybko zauważymy, która karma najbardziej smakuje zwierzęciu, i na którą najlepiej reaguje psi organizm. Karma sucha dla psa jest również bardzo wygodna w podróży. Możemy przesypać ją do zamykanego naczynia lub pojemnika i zabrać w podróż. Jeżeli mamy przetestowaną karmę, którą pies lubi, nie powinno być żadnych kłopotów z karmieniem, nawet podczas wielodniowych wycieczek.

Jak powstaje sucha karma dla psa?

Do produkcji suchej karmy dla psów stosuje się głównie dwie metody. Pierwszą z nich i najbardziej popularną jest metoda ekstruzji. Drugą, o wiele mniej spotykaną jest proces wypiekania.  Ekstruzja polega na tym, że przygotowane wcześniej składniki są podgrzewane pod wysokim ciśnieniem w specjalnej maszynie do temperatury dochodzącej do 400℃, a następnie odpowiednio podgrzana mieszanka jest wyciskana, tworząc granulki wymaganej wielkości. Granulki są następnie suszone w wysokiej temperaturze przez około 15-20 min. 

Druga metoda produkcji do tzw. wypiekanie. Proces ten jest znacznie dłuższy niż produkcja karmy metodą ekstruzji. Przygotowana wcześniej mieszanka składników odpowiednio uformowanych w krokieciki poddana jest procesowi spiekania w relatywnie niskiej temperaturze przez kilka godzin. Karma wytwarzana tą metodą zachowuje znacznie więcej składników odżywczych.  

Najlepsza sucha karma dla psa – czy taka istnieje?

Jaka sucha karma dla psa będzie najlepsza? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. O tym jaka jest najlepsza sucha karma dla naszego psa decyduje wiele czynników. Dodatkowo powinniśmy zdecydować o tym razem z naszym czworonożnym przyjacielem. Jeżeli ma to być jego ulubione jedzenie, warto dać mu również prawo głosu. Jeśli więc spojrzymy na tą kwestię z perspektywy psa to po pierwsze sucha karma powinna smakować naszemu pupilowi. Nie należy na siłę podawać psu karmy tylko dlatego, że wydaje nam się, że jest dla niego dobra. Po drugie, musimy obserwować jak nasz pupil reaguje na daną karmę. Czy nie ma po niej wzdęć lub rozwolnienia, czy ma po niej gazy oraz warto sprawdzać stan jego sierści. 

Ostateczna decyzja co do wyboru karmy leży jednak po stronie właścicieli. W przypadku suchej karmy dla psów na jej wybór ma wpływ kilka istotnych kwestii. Po pierwsze wiek naszego psa. Psy na każdym etapie życia mają nieco inne zapotrzebowanie na różnego rodzaju składniki odżywcze. Zatem jeśli nasz pies jest jeszcze w wieku szczenięcym to należy wybrać specjalną karmę przeznaczona dla szczeniąt. Jeśli jest to pies dorosły to najbardziej odpowiednia będzie sucha karma dla psów dorosłych. Analogicznie postępujemy, gdy nasz czworonożny przyjaciel jest już seniorem. Kolejna kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest aktywność psa. Na rynku mamy dostępne karmy dla psów pracujących oraz tych bardzo aktywnych jak również tych, które prowadzą spokojny, domowy tryb życia. Następny podział karm suchych dotyczy stanu zdrowia naszego pupila. Jeśli nasz pies cierpi na jakąś dolegliwość, alergię lub nadwagę warto wybrać karmę, która jest odpowiednia dla danej przypadłości. Karmy suche dla psów komponowane są również dla psiaków, które przeszły różnego rodzaju zabiegi. Odpowiednio dobrana karma może pomóc naszemu psiakowi łagodniej przejść przez okres rekonwalescencji i szybciej wrócić do zdrowia. Warto również wspomnieć, że wśród karm znajdziemy także suche karmy weterynaryjne, które zwykle są rekomendowane przez lekarzy weterynarii. Są to jednak produktu zalecane dla poszczególnych osobników  ze względu na specyficzne schorzenia lub dolegliwość. Tego typu karmy powinny być kupowane wyłącznie na polecenia weterynarza, a nie na własną rękę.  

Sucha karma dla psów w sklepie WyspaPupila.pl

Zależy nam na tym, żeby nasi klienci znaleźli u nas dla swoich psów to, czego potrzebują. Oprócz standardowych suchych karm dla psów, dostosowanych do wieku czworonożnych pupili, nasi klienci mogą również wybierać spośród wariantów specjalistycznych, takich jak karmy premium, produkty dla psów z uczuleniami, karmy pomagające w diecie czy też wreszcie przeznaczona dla psów z problemami urologicznymi. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne karmy suche w naszym sklepie.

Acana – najpopularniejsza karma sucha dla psów

Karma Acana to jedna z najbardziej popularnych karm suchych w Stanach Zjednoczonych i coraz bardziej popularna w Polsce. Krajem pochodzenia tej marki jest Kanada. Misją firmy jest tworzenie najlepszych na świecie karm dla psów i kotów. Fabryka firmy jest wyposażona w najnowsze i opatentowane technologie przetwarzania świeżego mięsa, dzięki którym suche karmy Acana zawierają więcej świeżego mięsa niż jakakolwiek inna karma dla psów i kotów. Trzy główne filary firmy to: karma biologicznie odpowiednia, świeże regionalne składniki oraz wyłącznie własna produkcja. 

Taste of the Wild – niedroga sucha karma wysokiej jakości

Taste of the Wild to wysokiej jakości, relatywnie tanie suche karmy dla psów zawierające białka pochodzące ze źródeł naturalnych dla psowatych. W każdej formule karm Taste of the Wild główny składnik to  czerwone mięso, ryby lub drób. Białka zawarte w karmach tej marki pochodzą z takich jak źródeł jak dzik, żubr, wędzony pstrąg, pieczona kaczka, dziczyzna czy wołowina Angus. Wszystko po to, aby zaspokoić podniebienie Twojego pupila. Gotowy pokarm dla psa Taste of the Wild to bezzbożowe kompozycje, które zapewniają zwierzętom pełen wachlarz składników odżywczych niezbędnych dla zachowania zdrowia i witalności. Produkty firmy zawierają świeże warzywa takie jak słodkie ziemniaki, groszek, pomidory, jagody, maliny i inne. Składniki te dostarczają witamin, minerałów, silnych przeciwutleniaczy oraz błonnika.

Carnilove – sucha karma dla drapieżców

Receptura suchej karmy Carnilove została opracowana biorąc pod uwagę naturalne, dzikie pochodzenie psów domowych. Szeroka gama perfekcyjnie wyszukanych rodzajów dziczyzny  takich jak kaczka, renifer, bażant, jagnię, indyk, dzik czy łosoś, które wchodzą w skład produktów Carnilove odzwierciedlają naturalny pokarm drapieżników i zapewniają bogactwo istotnych aminokwasów. Warzywa, zioła i owoce leśne dopełniają skład karm będąc jednocześnie źródłem kluczowych witamin oraz przeciwutleniaczy. Carnilove to karmy bezzbożowe, które są wolne od środków chemicznych, sztucznych dodatków i konserwantów.