Podkłady dla Psa

Podkłady higieniczne dla psa

W momencie, gdy decydujemy się na psa, nieważne czy jest to szczeniak, pies młody czy też psi senior, należy mieć na uwadze fakt, że będziemy musieli nauczyć zwierzę czystości.  W przypadku szczeniąt załatwianie się gdzie popadnie wynika z braku wyuczonych nawyków związanych z załatwianiem się oraz stosunkowo niedużego pęcherza. U psów dorosłych i seniorów, załatwianie się w domu, może wiązać się ze stresem lub z chorobami nerek czy układu moczowego bądź właśnie z powodu wieku i trudnościami z poruszaniem się. Istnieją jednak produkty takie jak podkłady dla psa, dzięki którym łatwiej nam będzie poradzić sobie z problemem załatwiania się pupila w domu. Jeszcze kilka lat temu wybór podkładów i mat był dość ograniczony, przez co nauka czystości u szczeniąt zwykle odbywał się przede wszystkim za pomocą zwykłych gazet. Wiele osób robi tak do tej pory, jednak nie jest to zbyt higieniczny i praktyczny sposób. Po pierwsze papier z gazety po zetknięciu z moczem  rozmięka i często przykleja się do podłogi. Gdy chcemy go usunąć, może łatwo się rozerwać, a cała zawartość rozlać po podłodze, przez co dodatkowo musimy posprzątać. Po drugie zwykła gazeta nie wchłania zapachu moczu, więc w naszym mieszkaniu po jakimś czasie może być czuć nieprzyjemną woń, a sama podłoga może ulec zniszczeniu, ponieważ gazeta nie izoluje posadzki przed wilgocią. Warto więc skończyć z metodami z zeszłej epoki i zaopatrzyć się w profesjonalne podkłady dla psów.

Zanim jednak zaczniemy używać podkłady dla psa warto zapoznać się z kilkoma faktami, które dotyczą szczeniąt. Pomoże to nam łatwiej zrozumieć zachowanie naszego pupila, dzięki czemu szybciej uporamy się z ewentualnym problemem załatwiania się gdzie popadnie.

Otóż szczenięta do 5 miesiąca życia nie są w stanie zbyt długo wytrzymać bez zaspokojenia swoich fizjologicznych potrzeb. Szczeniaki również często i chętnie załatwiają się w ciągu dnia jak i w nocy. Można wyodrębnić kilka momentów, w których to najczęściej młode pieski się wypróżniają. Często dochodzi do tego zaraz po drzemce, po intensywnej zabawie jak i po każdym z posiłków. Warto pamiętać o tym szczególnie wtedy, gdy bawimy się z małym szczeniaczkiem, a po chwili wracamy do  swoich spraw i zajęć. Wtedy właśnie może czekać na nas mokra niespodzianka. 

Trzeba być szczególnie czujnym również, gdy odwiedzają nas znajomi. Chyba każdy z nas uwielbia bawić się ze szczeniętami i na ich widok szeroko się uśmiechamy, więc prawie na pewno, któryś z naszych znajomych zacznie to robić. Zadowolone z zabawy i ożywione szczenię widząc nowe osoby bardzo szybko zechce się załatwić. Warto wtedy mieć pod ręka rozłożony podkład higieniczny lub po prostu wyprowadzić zawczasu psiaka na szybki spacer. 

Jak nauczyć szczeniaka sikać na podkład higieniczny? 

Dla osób, w których życiu po raz pierwszy pojawia się szczeniak, nauka czystości może wydawać się olbrzymim przedsięwzięciem, jednak w rzeczywistości jest niezwykle prosta. Na początek należy wybrać stałe miejsce w domu, w którym ułożymy podkład dla psa. Jeśli ten etap mamy już za sobą to przechodzimy do nauki. Kluczowa tym procesie jest obserwacja psa oraz umiejętne odczytywanie sygnałów, jakie wysyła nam szczeniak na chwilę przed tym jak będzie chciał się załatwić i szuka dogodnego do tego miejsca. Takimi sygnałami może być na przykład brak reakcji na nasze wołanie czy nagłe obwąchiwanie najbliższych kątów w mieszkaniu. Jeśli szczeniak zaczyna się tak zachowywać to może być to sygnał, że zaraz załatwi swoje potrzeby. Oczywiście takich sygnałów może być więcej i u każdego szczeniaka mogą być nieco inne. Ważne jest jednak, abyśmy z czasem nauczyli się je rozpoznawać. Jak tylko któryś z nich dostrzeżemy to od razu powinniśmy reagować przenosząc brzdąca na przygotowaną wcześniej matę. Jak tylko szczeniak skończy załatwiać się na podkładzie należy go pochwalić i najlepiej nagrodzić jakimś smakołykiem dla szczeniąt.

Bardzo istotne jest, abyśmy wypracowali pozytywne skojarzenia związane z załatwianiem się na podkładzie higienicznym. Pies musi łączyć załatwianie się na macie z nagrodą, czyli czymś przyjemnym. W taki sposób warto należy postępować zaraz po skończonej drzemce, skończonej zabawie czy posiłku. Zwykle wystarczy od kilku do kilkunastu powtórzeń, żeby szczeniak dokładnie zrozumiał, czego od niego wymagamy. 

Zalety podkładów higienicznych dla psów:

  • Odpowiednie do nauki psów czystości,
  • Idealne dla szczeniaków oraz zwierząt starszych i schorowanych, które nie mogą wychodzić na spacer,
  • Pomagają w utrzymaniu świeżości i czystość w mieszkaniu,
  • Chronią przed podłogę przed uszkodzeniem i wilgocią,
  • Możliwość wykorzystania w kuwetach, legowiskach i w kojcu,
  • Mogą być z powodzeniem używane jako podkłady pod miski z wodą i karmą.
  • Nadają się do stosowania w transporterach podczas podróży,
  • Niwelują brzydkie zapachy,
  • Nadają się dla kotów i innych zwierząt domowych.

Podkłady dla psa w sklepie WyspaPupila.pl

Podkłady higieniczne 60×90 cm dla psa firmy Trixie

Podkłady higieniczne dla psa 60×90 cm to najpopularniejsze produkty tego typu w naszym sklepie. Ze względu na swój duży rozmiar pasują dla szczeniąt ras dużych oraz dorosłych psów, które ze względu na chorobę lub stres załatwiają się w domu. Maty Trixie zostały wykonane z długich włókien z naturalnej celulozy, dzięki czemu wyjątkowo dobrze absorbują wilgoć i brzydkie zapachy. Doskonale nadają się do skutecznego treningu czystości. Mogą być użyte w legowiskach w przypadku psów, które nie trzymają moczu. Podkłady higieniczne 60×90 cm Trixie posiadają od spodu warstwę z folii, która stanowi szczelną barierę dla wilgoci chroniącą podłogę przed zniszczeniem. Zamknięte obrzeża w podkładach stanowią barierę zapobiegającą wydostawaniu się nieczystości na zewnątrz.   

Podkłady higieniczne w rozmiarze 60×90 cm zaleca się dla zwierząt starszych i schorowanych, które borykają się z problemami nerek i układu moczowego lub po przebytych zabiegach weterynaryjnych oraz z trudnościami w poruszaniu się.

Podkłady chłonne dla psa Dry Paws™ Training and Floor Protection Pads

Podkłady chłonne dla psa Dry Paws zostały wykonane z niezwykle chłonnego polimeru, który idealnie wiąże wilgoć oraz bakterie. Zapewnią odpowiednią higienę Twojemu pupilowi oraz zabezpieczą podłogi przed wilgocią. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla szczeniaków, które uczą się załatwiania na macie w domu oraz dla psów schorowanych i starszych Podkłady mają wymiary 58 x 61 cm, więc najlepiej sprawdzą się w przypadku szczeniąt i psów małych ras. Każdy podkład dla psa Dry Paws posiada nieprzemakalny spód z filii, który stanowi barierę między wilgocią, a podłożem. Dzięki temu możemy być spokojni o stan podłóg w mieszkaniu. Podkłady znakomicie neutralizują nieprzyjemny zapach moczu.

Warto zapoznać się z artykułem: Jak oduczyć psa sikania w domu?