Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • AKCESORIA DLA KOTA

Akcesoria dla kota są niezbędne dla każdego kociego opiekuna

Jeśli od niedawna w Twoim domu mieszka Mruczek to musisz wiedzieć, że możesz potrzebować artykułów, które pozwolą Ci zapewnić odpowiednia opiekę Twojemu pupilowi. Niektóre tego typu akcesoria dla kota mogą okazać się wręcz niezbędne, a inne, mimo że można się bez nich obejść, mogą jednak bardzo ułatwić Ci życie. Do takich kocich akcesoriów, które są używane codziennie należą przede wszystkim miski na karmę i wodę, oraz kuweta. Wymienione akcesoria to zdecydowanie "must have" dla każdego kociego opiekuna. Jeśli mowa o miskach do zaleca się zakup dwóch, z których jedna będzie przeznaczona do świeżej wody, a druga na karmę. Dla kotów niezwykle wybrednych można pokusić się o zakup nawet trzech misek. W takim rozwiązaniu dwie z nich będą miskami na karmę: jedna na karmę mokrą, a druga na suchą. Jeżeli często nie ma nas w domu możemy zaopatrzyć się w specjalny automatyczny podajnik, który pozwoli nam na podawanie karmy w określonych godzinach pod naszą nieobecność. W przypadku misek należy pamiętać o ich dokładnym, codziennym czyszczeniu. 

Na nowych kocich opiekunów polecamy artykuł: Wyprawka dla kota, z którego można się dowiedzieć co trzeba kupić przed przybyciem Mruczka do naszego domu.

Gadżeciażom może przypaść do gustu specjalne poidełko dla kotów w formie fontanny, które to zapewnia dostęp do wody, która jest nieustannie filtrowana .  

Drugim akcesorium bez którego się nie obejdziemy jest kuweta dla kota. Jest to nic innego jak kocia toaleta, w której kot załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Kuwetę należy dobrać ze względu na wielkość naszego futrzastego przyjaciela oraz na jego upodobanie. Jeżeli nasz kot jest przyzwyczajony do kuwet otwartych to taką również powinniśmy zakupić, jeśli natomiast używa kuwety zamkniętej to trudno będzie mu się od niej odzwyczaić, zatem lepiej będzie jeśli zaopatrzymy się również w kuwetę otwartą, jeśli będziemy wymieniać ją na nową. Kuweta zamknięta może być dobrym rozwiązaniem dla osób ze szczególnie wrażliwym zmysłem powonienia, gdyż bardzo dobrze zatrzymuje brzydki zapach. Nieprzyjemne zapachy są szczególnie dobrze zatrzymywane przez takie modele, które zostały wyposażone w filtr węglowy.

Kupując kuwetę nie należy zapominać o żwirku, bez którego nasza kuweta będzie kompletnie bezużyteczna. To jaki żwirek należy wybrać, również zależy od wielu czynników.  Do wyboru mamy żwirki drewniane, silikonowe, kukurydziane oraz bentonitowe. Możemy wybrać zarówno wersję zbrylające się jak i niezbrylające. 

Więcej na temat żwirków można dowiedzieć się z artykułu: Rodzaje żwirków dla kota  

Trzecim z akcesoriów, które musisz posiadać jako szczęśliwy właściciel kota jest transporter. Chociaż z pozoru może wydawać się, że jest to akcesorium niepotrzebne to w praktyce bez niego nie zawieziemy naszego podopiecznego do weterynarza. A musimy się liczyć z tym, że takie wizyty są nie do uniknięcia. Nie ma też znaczenia w czy podróż do lekarza wybierzemy się własnym autem, transportem miejskim czy wybierzemy zwykły spacer. Dodatkowo taki transporter może okazać się kluczowy w przypadku, gdy będziemy chcieli zabrać naszego kotka w jakąkolwiek dalszą podróż. 

Jeśli już posiadamy odpowiednie artykuły dla kota, bez których ciężko będzie nam się obejść to warto sprawdzić w co takiego możemy się zaopatrzyć, co ułatwi życie nam jak i naszemu kotu oraz pomoże wzmocnić więź między nami a naszym milusińskim.

Do takich akcesoriów należą bez wątpienia zabawki dla kota, które zapewnią wiele godzin frajdy nie tylko kotu ale również nam. Do najpopularniejszych zabawek należą bez wątpienia wędki, które angażują opiekunów do wspólnej zabawy i sprawiają, że spędzamy więcej czasu ze swoim kociakiem. Dla tych którzy nie mają tego czasu za wiele polecamy piłki lub myszki, które spowodują, że kot zajmie się sobą i nie będzie zwracał nam głowy, gdy akurat jesteśmy zajęci lub nie mamy na to ochoty. Warto wybrać taką zabawkę, która będzie wyposażona w kocimiętkę. Specyfik ten sprawi, że nie oprze się jej prawie żaden kot. Jeśli jesteś nieco zbyt leniwy na wędkę to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie laser. Koty uwielbiają uganiać się za światełkami, więc taki laser będzie idealny do zmęczenia każdego Mruczka przy minimalnym zaangażowaniu opiekuna?

Akcesorium, które nie jest może niezbędne, ale może zaoszczędzić nam nie tylko nerwów, ale i pieniędzy jest drapak dla kota. Kociaki to stworzenia, które lubią ostrzyć sobie pazurki i do tego celu mogą upodobać sobie nasze ulubione meble, które często są dość drogie. Jeśli nasz kociak zaczyna drapać co popadnie to warto zaopatrzyć się właśnie w taki drapak. W zależności od tego czy nasz kot drapie podłogę czy elementu poziomie (takie jak tapetę na ścianach czy boki kanapy) to możemy wybrać drapak płaski lub taki, który przymocujemy pionowo do ściany lub mebla. Jeśli chcemy sprawić naszemu kotu dodatkową frajdę to sprezentujemy mu model drapaka z domkiem, który to będzie pełnił również funkcję legowiska. 

Nie ważne jaki drapak dla kota wybierzesz, ważne jest to, że wybierając jakikolwiek zaspokoisz naturalną potrzebę drapania Twojego kota. Aby dodatkowo zmotywować kota do drapania drapaka, a nie wszystkiego wokoło nie zapomnij o specjalnej kocimiętce w sprayu, która po spryskaniu będzie wręcz przyciągała koty do drapaka.  

Istnieją również artykuły, które zapewniają bezpieczeństwo kotom, szczególnie tym w mieszkaniach znajdujących się na wyższych piętrach w bloku. Do tego typu akcesoriów dla kota nal