Szelki dla psa Guard

Szelki Guard dla psa

Jest to jeden z najbardziej popularnych typów szelek dla psów. Są dobrą alternatywą dla zwierząt o niestandardowej budowie klatki piersiowej, którym szelki typu „step in” wpijają się w ciało. Ich budowa może wydawać się dość skomplikowana, ale w rzeczywistości bardzo łatwo jest założyć je psu. Szelki typu guard składają z dwóch pasków tworzących okręgi, które to łączą dwie taśmy biegnące w poziomie, jeda wzdłuż grzbietu psa, a druga wzdłuż klatki piersiowej. Szerszy z okręgów opinamy wokół klatki piersiowej, a drugi mniejszy zakładamy, tak jak zwykłą obrożę, na szyi pupila. Smycz przypinamy do metalowego krążka lub klamry, która najczęściej przymocowana jest na grzbiecie do tylnego okręgu. 

Szelki dla psa guard idealnie sprawdzają się w przypadku psów z bardzo rozbudowaną klatką piersiową. Są zalecane dla takich ras jak buldog, bokser czy amstaff, dla których czasem ciężko jest dobrać inny typ szelek. Konstrukcja szelek Guard minimalizuje ryzyko wystąpienia otarć skóry i zmniejsza nacisk i obciążenie na klatkę piersiową przy nagłych szarpnięciach. Tego typu produkty nie naciskają na krtań, przez co idealnie nadają się dla właścicieli psów, których pupile uwielbiają ciągnąć na smyczy.

Szelki guard dla psa poleca większość lekarzy weterynarii. Ich budowa zapewnia psu wygodę i komfort i w żaden sposób nie ogranicza ruchów, dzięki czemu mogą je nosić psy w każdym wieku,a nawet szczenięta. Możliwość regulacji każdego z oplatających elementów sprawia, że można je łatwo dostosować do sylwetki pupila. 

Jak założyć szelki Guard? 

Szelki typu Guard zakłada się niesamowicie prosto. Po pierwsze należy znaleźć metalowy pierścień do mocowania smyczy. W ten sposób rozróżnimy górę od dołu. Element z metalowym pierścieniem ma znaleźć się na grzbiecie psa, gdyż właśnie do niego przypinamy smycz. W następnej kolejności rozpinamy klamrę na większej obręczy, tak aby było nam wygodniej założyć szelki. Należy pamiętać, że mniejszą obręcz naciągamy psu przez głowę, gdyż najczęściej nie posiada zapięcia na klamrę. Szelki naciągamy w taki sposób, aby jeden z pasków łączących okręgi znajdował się wzdłuż grzbietu, a drugi biegł wzdłuż klatki piersiowej pomiędzy łapami. Mniejszy okrąg zostaje na szyi psa, a większy wędruje za przednie łapy patrząc od pyska psa. Następnie zapinamy tylną obręcz na klamrę i regulujemy długość wszystkich pasków tak, aby najlepiej dopasować szelki do sylwetki naszego czworonoga.     

Szelki Guardy dla psa – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Zanim zdecydujemy się na zakup szelek należy dokładnie zmierzyć naszego pupila. Zwykle zaleca się zmierzenie obwodu klatki piersiowej i szyi, jednak równie ważny jest obwód głowy naszego pupila w najszerszym miejscu. Pomiar głowy psa jest kluczowy, ponieważ szelki zakładamy przez głowę, więc mniejsza obręcz szelek musi być większa od głowy zwierzęcia. 

Szelki dla psa Guard są co prawda w pełni regulowane, jednakże źle dobrana długość, a w szczególności zbyt luźne szelki mogą doprowadzić do pojawienia się otarć i ran na ciele psa, szczególnie w przypadku bardzo żywiołowych zwierząt. Dlatego też ważne jest, aby guardy były idealnie dopasowane do budowy naszego czworonożnego przyjaciela. Jedynie odpowiednio dopasowane szelki zapewnią mu wygodę i komfort w trakcie spacerów. 

Jeśli zamieniamy psu obrożę na szelki lub z innego rodzaju szelek przechodzimy na typ guard, warto psa do nich przyzwyczaić zanim wyjdziemy na spacer. Aby tego dokonać wystarczy kilka razy założyć je zwierzęciu w domu bez przypinania smyczy tak, aby miał czas się zaznajomić z nowym akcesorium.

Szelki Guardy dla psa – rodzaje w sklepie zoologicznym WsypaPupila.pl

W naszym sklepie oferujemy produkty kilku producentów, jeśli chodzi o „guardy”. Posiadamy produkty takich marek jak AllForDogs, Chaba i Trixie. W naszej ofercie można znaleźć zarówno klasyczne szelki dla psa typu guard wykonane z taśmy parcianej, które sprawdzą się w takcie codziennych spacerów, jak i sportowe szelki typu guard dla psa, które warto zastosować w przypadku psów aktywnych oraz w trakcie intensywnych spacerów z psem połączonych ze wspólnym bieganiem. 

Szelki typu Guard marki Chaba i Trixie

Szelki Trixie i Chaba oferowane w naszym sklepie posiadają klasyczną budowę. Do ich produkcji użyto bardzo mocnej nylonowej taśmy, która została połączona przy pomocy elementów z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Do wyboru mamy wiele kolorów oraz rozmiarów, zatem właściciele każdej rasy psa znajdą coś dla siebie wśród tej grupy produktów. Od najmniejszych jak Yorki po te większe jak owczarki.

Szelki Guard bezuciskowe AllForDogs

AllForDogs to polski producent akcesoriów dla psów, który charakteryzuje się tworzeniem akcesoriów z najwyższej półki. Szelki Guard marki AllForDogs to produkty bezuciskowe, czyli takie które posiadają dodatkowe podszycie z oddychającego materiału, który to dodatkowo zapobiega przed powstawaniem otarć w newralgicznych miejscach klatki piersiowej i w okolicy pach naszego psa. Szelki guardy dla psa z podszyciem AllForDogs to produkty sportowe, które znakomicie sprawdzą w trakcie długich spacerów czy biegania z psem, ale też w przypadku wszelkiego rodzaju innych aktywności. Dodatkowy materiał pełni funkcję poduszki, dzięki której nacisk na klatkę piersiową rozkłada się na większej powierzchni. Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych oraz dwa typy: podstawowy oraz 2x. Szelki 2x posiadają dodatkowy uchwyt w części grzbietowej.