Szelki spacerowe dla Psa Step In

Szelki step in, czyli szelki spacerowe dla psa

Szelki step in są ulubionym typem szelek opiekunów i właścicieli małych psów, takich jak jamniki, yorki czy buldożki francuskie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ szelki spacerowe dla psa (step in) to produkt relatywnie lekki, który w łatwy sposób zakłada się zwierzęciu . Psiak niemalże sam w nie wchodzi, a do nas należy jedynie zapięcie ich u góry i przypięcie smyczy. Szelki step in określane są również jako szelki spacerowe dla psa, gdyż ich głównym przeznaczeniem są spacery z naszymi pupilami. 

Cechą tego typu szelek, która sprawia, że są one jednym z bardziej popularnych produktów tego typu, jest to, że bez większych przeszkód założymy je bezpośrednio na psiaka ubranego w sweterek lub kurteczkę. Cecha ta jest szczególnie przydatna zimą, kiedy niektórzy z nas co chwila zmieniają pupilom ubranka.

 Szelek step-in raczej nie zaleca się dla psów, które ciągną na smyczy i dla takich, które podczas spacerów próbują się wyswobodzić z szelek lub obroży. Jeżeli zdarza się często, że Twój pies wyrywa się na widok innych psów lub zwierząt to też nie należy zakładać mu takich szelek spacerowych.

Dla jakich psów są szelki step in?

Szelki step-in to nie tylko tzw. spacerówki. Możemy się również spotkać z określeniem tego typu produktów jako szelki walk-in. Jest tak dlatego, że pies niemalże wchodzi w nie, w momencie gdy mu je zakładamy. Jak już wspomnieliśmy, są wybierane w większości przypadków przez osoby, które posiadają psiaki rasy miniaturowych, małych oraz średnich. Szelki tego typu są dość wygodne w noszeniu i nie krępują ruchów psa. Dzieje się tak dlatego, że paski od szelek układają się na klatce piersiowej psa w kształt litery T. Ponadto są bezpieczne i nie powodują ucisku na szyję i tchawice zwierzęcia. 

Niezwykła łatwość ich zakładania powoduje, że mogą być traktowane z powodzeniem jako pierwsze szelki dla szczeniaka. Szczenięta nie przyzwyczajone do szelek, zwykle lubią się wyrywać, gdy chcemy im coś założyć, więc łatwość i szybkość zakładania szelek ma tu kluczowe znaczenie. Ważne jest to, że w większości modeli szelek step in w naszym sklepie, posiadają wszystkie pasy regulowane, co powoduje, że z możemy idealnie dopasować je do sylwetki psa tak, aby czuł się w nich jak najbardziej komfortowo. Dzięki regulacjom szelki typu step in posłużą zwierzęciu przed długi czas, gdyż ich rozmiar możemy zwiększać wraz ze wzrostem psa.  

Warto powtórzyć, że ten rodzaj szelek nie powinien być stosowany u psów ciągnących na smyczy, gdyż w takich sytuacjach ich kształt mogą doporwadzić do powstanie otarć, a przy długotrwałym użytkowaniu nawet urazów. Do tego typu sytuacji może dochodzić szczególnie w momencie, gdy źle dobierzemy rozmiar szelek. 

Rodzaje szelek step in

Step in klasyczne

W naszym sklepie zoologicznym posiadamy w ofercie kilka rodzajów szelek typu step-in. Model klasyczny to szelki wykonane z nylonowej taśmy połączonej ze sobą mocnymi nićmi. Tutaj prym wiedzie firma Chaba, której oferta jest dość bogata jeśli chodzi o dostępne kolory i rozmiary. Są to zwykłe jednokolorowe klasyczne modele szelek. Dla osób, które ceni sobie niestandardowy design produktu polecamy szelki spacerowe marki All For Dogs, której prosudkty wyróżniają się kolorystyka oraz wykończeniem. 

Step in bezuciskowe

Z drugiej strony mamy szelki step-in w wersji bezuciskowej. Taki modele posiadają dodatkowe podszycie, które to rozkłada siłę nacisku na większą powierzchnię ciała psa oraz chroni przed otarciami. W tym wariancie również wyróżnia się firma Chaba.

Szelki Step in do samochodu

Kolejnym rodzajem tego modelu są szelki samochodowe. Są to szelki wykonane bardzo solidnie, aby były w stanie wytrzymać o wiele większe przeciążenia niż szelki standardowe. Tego typu szelki stosujemy w samochodzie, w momencie gdy przewozimy nim naszego psa. Dzięki szelkom samochodowym zapewniamy bezpieczeństwo zarówno kierującemu jak i innym pasażerom, gdyż psiak jest unieruchomiony w aucie i nie wskoczy niespodziewanie na kolana kierowcy. Mimo, że szelki samochodowe wyglądają bardzo masywnie i są przeznaczone do auta to z powodzeniem możemy zastosować je podczas zwykłych spacerów. Szelki dla psa do auta w naszym sklepie oferuje firma Kardiff.

Podsumowanie

Szelki dla psa step in są bardzo wygodne dla zwierząt i łatwe do założenia dla właścicieli. Dzięki znacznej możliwości regulacji są to produkty należące do grupy najbardziej popularnych produktów dla bardzo młodych szczeniąt oraz młodych psów, które w dalszym ciągu rosną. Są też numerem jeden wśród właścicieli małych i średnich ras psów. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem tego typu szelek to musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Najważniejsze jest to, że nie są to akcesoria dla psów, które szarpią lub ciągną na smyczy bądź też skaczą na inne psy lub ludzi. Jeżeli zdarza się, że Twój pies wyrywa się i próbuje uwolnić z szelek czy też obroży to nie są to szelki dla niego, gdyż prawdopodobnie nie będzie miał większego proclemy z wyswobodzeniem się z nich.

Dla takich, bardzo aktywnych psiaków, zalecamy stosowanie szelek typu Guard.

W przypadku psów, które ciągną smycz w trakcie spacerów, długotrwałe stosowanie może powodować otarcia, ból, a w ekstremalnych sytuacjach nawet kontuzje. Psy ciągnące na smyczy znacznie lepiej poczują się w szelkach typu norweskiego

Model Step In to:

  • szelki dla buldoga francuskiego
  • szelki dla szczeniaka
  • szelki dla yorka
  • szelki dla maltańczyka
  • szelki dla małego psa
  • szelki dla shih tzu
  • szelki dla mopsa
  • szelki dla beagla
  • szelki dla jamnika
  • szelki dla chihuahua