Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • ZABAWKI DLA PSA

Brak produktów do wyświetlenia

Zabawki dla psów

Psy, tak jak i my, potrzebują ruchu oraz dużo zabawy, która to dostarcza im różnorodnych bodźców. Wszystko po to, żeby pies mógł prawidłowo funkcjonować. Psy w trakcie zabawy rozwijają umiejętności i cechy, które w kolejnych latach życia pozwalają im lepiej funkcjonować. Innymi słowy nasze pupile w trakcie zabawy ćwiczą zachowania adaptacyjne. Psy już od najmłodszych lat uwielbiają się bawić i ta chęć nie mija, aż po wiek seniora. Zabawa właściciela ze swoim psem to również budowanie pozytywnej relacji między człowiekiem a zwierzęciem. Wspólna zabawa wzmacnia, również więź pomiędzy właścicielem a pupilem. Bawiąc się z psem w odpowiedni sposób, możemy również wzmocnić swój autorytet w oczach czworonoga. Jeszcze kilka lat temu do zabawy w trakcie spacerów służyły głównie patyki lub piłki tenisowe. Obecnie jednak, zabawki dla psa to bardzo szeroka dziedzina w branży zoologicznej, a producenci tego typu produktów prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych psich gadżetów.    

Zabawa z psem rozwija u niego takie umiejętności, których w naturalnym środowisku uczył się od matki: namierzanie, gonienie i chwytanie. To wszystko możemy symulować za pomocą odpowiednio dobranej zabawki dla psa. 


Wspólna zabawa z psem pozwala zwierzęciu rozładować nadmiar nagromadzonej energii i pozwala rozładować napięcie. Najlepiej jest jeśli pies w trakcie zabawy angażuje się nie tylko ruchowo, ale również umysłowo. Do tego służą wszelkiego rodzaju zabawki dla psów, w których możemy ukryć karmę lub przysmaki. Pupil oprócz uganiania się za takim gadżetem, stara się również dostać do smakołyka. A żeby tego dokonać musi tym przedmiotem odpowiednio manipulować, a przy tym trochę się nagłówkuje. 

Zabawa z psem, która angażuje go umysłowo to chowanie smakołyków do różnego rodzaju pojemników, z których to pies musi je wywęszyć, a następnie nauczyć się jak je otwierać lub odwracać, żeby dostać się do smakołyku. 

Smakołyki możemy również chować w różnych miejscach w domu lub kontach np. za meblami, tak aby psiak angażował do poszukiwań swój zmysł węchu. 


Zabawa z psem na spacerze

Na spacer zawsze warto zabrać ze sobą jakąś zabawkę dla psa, po to aby nasz pupil zaspokoił swoją potrzebę zabawy. Warto jednak pamiętać, że nie każde miejsce nadaje się do zabawy z psem. Aportowanie czy wspólne bieganie wymaga dużej i wolnej przestrzeni, dlatego warto robić to w parkach lub lesie, a nie między blokami. Jak więc się bawić z psem na spacerze? Otóż do najpopularniejszych zabaw należą:


Przeciąganie sznura z psem


Do tego typu zabawy najlepiej wykorzystać zabawkę typu szarpak dla psa. Są to stosunkowo krótkie lecz grube i mocne liny z zawiązanymi supłami, dlatego wytrzymają wiele godzin przeciągania i szarpania. Zabawa w przeciąganie polega na tym, że pies chwyta szarpak za supeł lub jeden koniec szarpaka, właściciel chwyta za drugi koniec i każdy ciągnie w swoja stronę. Warto starać się, aby przeciąganie było wyrównane. Wtedy pies będzie bardziej się starał, żeby wygrać. Nie należy też dawać psu wygrać za każdym razem, gdyż może zbyt szybko się zniechęcić do dalszej zabawy. Jeśli na spacerze są dwa psy można pozwolić im przeciągać się wspólnie. 


Aportowanie 

Jest to chyba najpopularniejsza z zabaw opiekunów za swoimi pupilami. To idealna zabawa, która przy dodatkowo zaspokaja naturalne potrzeby psa takie jak gonitwa czy dopadanie ofiary. Sprawia również dużo frajdy właścicielom. Do tego typu zabawy potrzebny jest nam aport. Zabawka dla psa do aportowania, może być zwykłą piłką, gumowym hantlem czy nawet freezbee. Cokolwiek nie wybierzemy, należy pamiętać, abyśmy rzucali zabawkę jak najdalej. Wtedy pies bardziej się bardziej zaangażuje i tym samym szybciej się zmęczy. Gdy pies dogoni i złapie rzucony przedmiot, zwykle podekscytowany od razu wraca do właściciela. Kiedy się już uspokoi, należy poprosić go, aby oddał aport, który po chwili wrzucamy ponownie. Do ras psów które szczególnie uwielbiają aportowanie należą między innymi: border collie, golden retriever i labrador retriever.


Poszukiwanie skarbów

Poszukiwanie skarbów może być bardzo przyjemną zabawą zarówno dla psa jak i właściciela. Poszukiwanie skarbów z psem polega na schowaniu "skarbów" w różnych miejscach na powietrzu, a następnie wydanie komendy psu, aby zaczął ich szukać. "Skarbami" dla psa będę w tym przypadku jego ulubione smakołyki. W tą zabawę warto bawić się w miejscu, gdzie nie ma innych spacerowiczów czy psów. Najlepiej jakby był to las lub park. W momencie, gdy pies jest od nas oddalony i skupia uwagę na czymś innym chowamy przysmaki w niewidocznych zakamarkach. Jak już wszystkie ukryjemy to wołamy naszego pupila i zachęcamy do zabawy.

Nauka nowych komend


Nauka nowych komend nigdy nie będzie nudne dla psa ani też dla właściciela. Ta forma wspólnego spędzenia czasu z psem buduje poczucie więzi i hierarchii w domowym stadzie. Podstawą do nauki będą w tym przypadku przysmaki do treningu oraz z zależności od ćwiczenia zabawka typu aport lub inna ulubiona przez pupila. To jakich sztuczek nauczymy psa zależy zupełnie do nas, ale warto pamiętać, żeby stosować tzw. metodę pozytywną, która polega na tym, że nagradzamy psa za to że wykonał polecenie, ale bez stosowania kary, gdy czegoś nie wykona. Warto również zapoznać się z fachową lektura na ten temat lub artykułami dotyczącymi szkolenia psów.  


Top 10 - najlepsze zabawki dla psa w sklepie WyspaPupila.pl


1. Kong dla psa

image
Kong to jedna z bardziej popularnych zabawek dla psów na świecie. Swoją popularność zdobył dzięki temu, że jest wielofunkcyjny i rozwiązuje wiele problemów. Wyglądem przypomina bałwanka z wydrążonym środkiem, który posiada otwory na dwóch swoich końcach. Po pierwsze należy zaznaczyć, że jest to zabawka dla psa niezwykle wytrzymała, do produkcji której zastosowano bardzo mocnej mieszanki gumy. Można ją stosować jako miskę opóźniającą jedzenie, gdyż z łatwością napełnimy ją karmą lub psimi smakołykami. Jest to również gryzak, który ze względu na swoją wytrzymałość przetrwa niezliczone godziny żucia i gryzienia. No i na koniec trzeba wspomnieć o tym, żę świetnie nadaje się również na aport, gdyż jego oryginalny kształt powoduje, że odbija się w zupełnie nieprzewidywalny sposób. 


2. Pluszowy świstak z piszczałką Yarro

image

Każdy pies powinien mieć jakąś pluszową zabawkę do zabawy. Świstak firmy Yarro jest wykonany z wytrzymałego materiału co wydłuża jego żywotność. Dodatkowo wydaje dźwięki w trakcie ściskania, dzięki czemu bardziej motywuje psa do zabawy. Doskonały do rzucania i aportowania w pomieszczeniach. Psiaki lubią tego typu zabawki, śpią z nimi lub noszą je po domu.   


3. Ringo 

image

Ringo dla psa firmy Trixie to doskonała alternatywa dla piłki czy konga. Powstało z twardej gumy, dzięki czemu nadaje się również jako gryzak dla psów lubiących żucie. Idealnie sprawdzi się na spacerach w parku jako aport. Każdy pies od razu polubi tą zabawkę i z chęcią będzie ją przynosił do właściciela chcąc aportować w nieskończoność. 


4. Piłka "Futbolówka" 

image

To najbardziej podstawowa zabawka jaką możemy sprawdzić wiele frajdy zarówno naszemu pupilowi jak i sobie. Wykonana z mocnego winylu co przedłuża jej żywotność. Doskonałe urozmaici każdy spacer służąc jako aport, ale również sprawdzi w trakcie zabawy w domu. Materiał z jakiego została wykonana ta zabawka dla psa powoduje, że bardzo łatwo się ją czyści. Każdy właściciel czworonoga powinien mieć w swoim arsenale taką właśnie piłkę. 


5. Boomer Ball

image

Boomer Balls to piłki wykonane z niezwykle wytrzymałego, nietoksycznego tworzywa sztucznego. Ich twardość sprawia, że są niemal niezniszczalne. Piłka Boomer Ball z założenia powinna być na tyle duża żeby pies nie mógł jej złapać do pyska, a zamiast tego ma się za nią uganiać. Zaspokaja naturalną potrzebę psów do pościgu i zdobywania ofiary. Piłka Boomer Ball jest pusta w środku, co powoduje, że nie tonie w wodzie. Może być zatem używana w parkach z oczkami wodnymi lub nad jeziorem. Lekość tej zabawki oraz jej optymalne wyważenie powoduje, że "ucieka" przed psem, gdy ten dotknie ja swoim nosem. Jest to zabawka dla psów, które uwielbiają biegać i ganiać się z innymi psami. 


6. Sznur bawełniany Trixie

image

Zabawki dla psa tego typu to również rzecz, którą co powinien posiadać każdy psiak do zabawy. Nadaje się jako aport na spacerach oraz jako zabawka do przeciągania z psem, co uwielbia chyba każdy pupil. Jest wykonana z mocnej, bawełnianej liny, dzięki czemu przetrwa długie godziny intensywnej zabawy. Sznur posiada trzy supły, które ułatwiają chwycenie jej podczas przeciągania zarówno właścicielowi jak i psu. Sznur wystarczy wrzucić do pralki, aby był zupełnie czysty i gotowy do dalszej zabawy. 


7. KULA-KARMNIK 

image

Karmnik dla psa w kształcie piłki to zabawka pełniąca dwie funkcję: zwykłej piłki, czyli zabawki oraz miski opóźniającej jedzenie. Kula Trixie jest pusta w środku i posiada specjalny, zamykany otwór, przez który wkładamy do środka suchą karmę lub przysmaki. Pies bawiąc się piłką stara się również dostać do smakołyków znajdujących się wewnątrz. Dzięki temu może bawić się nią przez długi czas. Smakołyki znajdujące się w piłce stymulują zwierzę do zabawy. 


8. Dysk dla psa "Dog Activity"

image

Dysk dla psa to nic innego jak frisbee. Zabawka potrafi zapewnić długie godziny zarówno zwierzętom jak i ich właścicielom. Doskonała do zabawy w kilka osób wraz z ich pupilami. Pies uwielbia się uganiać, za odpowiednio rzuconym dyskiem i jeszcze bardziej lubi łapać ją w locie. Produkt wykonany jest z niełamliwego tworzywa sztucznego, które jest odporne na gryzienie. Dysk zamieni każdy spacer w fantastyczną przygodę z pupilem. 


9. Zabawka interaktywna Dog Activity

image

Zabawka interaktywna dla psa Dog Activity to produkt, który może zastąpić zabawę w opisane wcześniej "poszukiwanie skarbów". Z tą różnicą, że poszukiwanie skarbów odbywa się z zaciszu domowym przy użyciu jednej zabawki. Jest to zabawka, do której chowamy przysmaki lub suchą karmę i zamykamy wszystkie otwory. Pies czując zapach karmy próbuje się do niej dostać. Zabawka stymuluje psa mentalnie i pobudza go do kreatywnego działania.

 

10. Rzutka do piłek dla psa

image

Jest to bardzo znana zabawka wśród wielu posiadaczy psów. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za rzucaniem psu poślinionej przez niego piłki. Rzutka jest niejako przedłużeniem ręki właściciela. Z jednej strony posiada wygodny uchwyt do trzymania, a na drugim jej końcu znajduje się specjalnie wyprofilowana łyżka, którą podbieramy piłkę. W ten sposób nie ma potrzeby podnoszenia brudnej piłki z ziemi za każdym razem, gdy chcemy ją rzucić. Rzutka robi to za nas. Wystarczy nieduży zamach abyśmy posłali piłkę bardzo daleko, ku uciesze naszego pupila. Z rzutką znajduje się piłka w zestawie.

 

Jeżeli masz już zabawki, którymi bawi się Twój pupil, ale nie masz pomysłu na to jak się z nim bawić to warto zajrzeć do artykułu, w którym przedstawiamy 10 pomysłów na zabawę z psem.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny