Szelki dla Kota

Szelki dla kotów stają się coraz bardziej popularne wśród posiadaczy kotów. Szszególnie wśród osób mieszkających w dużych miastach, gdzie możliwość wypuszczenia kota na dwór jest bardzo ograniczona.

Kocie szelki

Widok kota w szelkach i na smyczy spacerującego z właścicielem mógł mocno dziwić, a nawet szokować, jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej właścicieli, którzy swoje koty trzymają w bloku lub w domu, chcą zapewnić swoim pupilom nieco urozmaicenia nudy w związanej z ciągłym przebywaniem w czterech ścianach. Jednak wypuszczanie kota samego w środku miasta może i często kończy się tragedią. Właśnie z myślą o kotach mejskich producenci stworzyli szelki dla kotów.

Części kotów, które przez całe życie przebywały wewnątrz mieszkań mogą nie być zbyt chętne do spacerów. Może się to dla nich wiązać ze zbyt dużym stresem i zamiast przyjemności będą czuły jedynie strach. Dlatego jeśli nasz pupil jest właśnie takim domatorem to nie ma sensu na siłę wyprowadzać go na spacer. Spacery na powietrzu to dla kota jedynie urozmaicenie, a nie konieczność.

Jeżeli jednak Twój kot jest ciekawy otaczającego go świata lub jest na tyle młody, że nie zdążył się za bardzo przyzwyczaić do mieszkania to szelki dla kota są właśnie dla Was. Dzięki szelkom kot może swobodnie poznawać otoczenie poza domem czy mieszkaniem, a właściciel nie musi obawiać się, że kot się czegoś przestraszy i ucieknie. Szelki idealnie sprawdzą się również w trakcie oswajania młodego kota z otoczeniem. Pozwolą nam zachować kontrolę nawet wtedy, gdy kociak wpadnie w popłoch.

Szelki dla kotów mogą się przydać nie tylko podczas spacerów. Znacznie ułatwią nam np. wizyty u weterynarza. Kota w szelkach i na smyczy można łatwiej utrzymać w jednym miejscu szczególnie wtedy, gdy jest zestresowany. Szelek możemy z powodzeniem używać w trakcie również podczas podróży. Kota w szelkach możemy trzymać na kolanach, a odpowiednia kontrola smyczy daje nam pewność, że kociak nagle nie czmychnie.

Pamiętajmy, że przed pierwszym wyjściem z kotem na spacer, należy go zaszczepić i zabezpieczyć przed kleszczami.

Koty zwykle dość szybko przyzwyczają się do obroży lub szelek oraz samego chodzenia na smyczy. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że kocie charaktery są zupełnie różne od tych psich, więc próżno oczekiwać, że prowadzone na smyczy będą równie posłuszne jak psy.

Jak założyć szelki dla kota?

Jak założyć szelki kotu? Nie jest to niestety zadanie proste i nie chodzi tu o aspekty techniczne związane z budową samych szelek. Szelki ograniczają swobodę kota, której Mruczek potrzebuje jak tlenu. Zanim więc założymy kotu szelki może minąć trochę czasu i może się zdarzyć, że będziemy musieli uciec się do sztuczek i pewnych zabiegów oswajających.

Na początek warto zapoznać kotka z szelkami bez konieczności ich zakładania. możemy w tym celu położyć je w kocim legowisku lub w miejscu, w którym kociak często przebywa. W ten sposób kot oswoi się z widokiem i zapachem szelek. Kolejny krok to próba ich założenia. Postarajmy się to zrobić, gdy kot jest spokojny i rozluźniony. Próbę założenia szelek możemy każdorazowo poprzedzić drapaniem naszego pupila. Samo zakładanie należy wykonać bardzo delikatnie, tak aby nie kojarzyło się to kotu z przymusem. Warto w trakcie drapać kaciaka lub częstować go ulubionymi przysmakami. Kilka razy powinniśmy założyć szelki jedynie na próbę na około godzinę lub mniej bez wychodzenia z domu. Dopiero po kilku próbnych podejściach możemy wyjść z kotem na spacer.

Jak dobrać szelki kotu?

Przy wyborze szelek dla kota powinniśmy kierować wygodą i komfortem naszego pupila, a względy estetyczne przesunąć na dalszy plan. To przecież nasz kot będzie w nich chodził i nie ma dla niego żadnego znaczenia w jakim będą kolorze. Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar i miękki materiał, z którego są wykonane. Nie powinniśmy sugerować się jedynie rozmiarem typu S, M czy L. Zawsze powinniśmy dokładnie zmierzyć obwód szyi, obwód klatki piersiowej i brzucha oraz długość grzbietu kociaka. Szelki nie powinny być zapięte zbyt ciasno ani zbyt luźno. Zapinajmy je tak, aby w miarę łatwo można było włożyć pod nie dwa palce.

Szelki dla kota Trixie

W naszym sklepie oferujemy szeroki wachlarz rozmiarów i kolorów szelek firmy Trixie. Wykonane są one z delikatnej taśmy, która nie podrażni skóry kota. Szelki posiadają zapięcia od strony grzbietu kota (od góry) co znacznie ułatwia zakładanie i dzięki czemu nie podrażnimy kociego brzucha, który jest bardzo wrażliwym miejscem. Posiadamy w ofercie zarówno szelki dla dużego kota jak i dla kotów małych i kociąt. Szelki dla kotów Trixie oferujemy wraz ze smyczą w zestawie.

Szelki sportowe dla kota All For Cats

Kolejnym produktem, z którym warto się zapoznać są szelki sportowe All For Cats. Jest to produkt wykonany z wysokiej jakości, bardzo wytrzymałego i odpornego na zarysowania materiału. Taśma w szelkach jest dodatkowo podszyta lekką i przyjemną dla skóry zwierzęcia siateczka. Specjalny krój szelek zapewnia optymalne rozłożenie obciążenia, a ergonomiczny kształt powoduje, że zakłada się je niezwykle łatwo. Szelkie All For Cats posiadają regulację długości w obwodzie szyi i na wysokości klatki piersiowej dzięki czemu można je bez problemu dopasować do wielkości naszego kota.