Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Przysmaki dla Psa

 

Brak produktów do wyświetlenia

Szeroka oferta przysmaków dla psów. Od poroża jelenia poprzez kawałeczki suszonego mięsa do ciasteczek. Każdy psi łakomczuch znajdzie u nas coś dla siebie

Każdy szanujący się producent gotowej karmy dla psów w swojej ofercie posiada również jakiś rodzaj przysmaków. Przysmaki dla psa są obecnie bardziej popularne niż karma uzupełniająca i tak naprawdę psie smakołykiprzejęły w wielu aspektach jej role. Tak też należy je traktować - jako uzupełnienie posiłku naszego pupila.

Przysmaki, smakołyki, smaczki przekąski czy gryzaki - wybór jest naprawdę duży i może przyprawić o zawrót głowy szczególnie nowych opiekunów czworonogów.


Jakie przysmaki dla psa wybrać? jakie będą najlepsze dla naszego pupila?

Do wyboru przysmaków dla naszego psa należy podejść tak jak do wyboru karmy. Na początek powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacznie ułatwią nam ten wybór. Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to wiek zwierzęcia. Smakołyki dla psa tak jak i same karmy produkowane są z uwzględnieniem etapu życia zwierzęcia. Dlatego też innego rodzaju smakołyki dla psów powinniśmy kupić w przypadku, gdy posiadamy szczeniaka, a inne gdy nasz pupil jest dorosły.


Przysmaki dla psa a problemy zdrowotne

Kolejną kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę jest stan zdrowia psa. Na rynku dostępne są zarówno smakołyki przeznaczone dla psów w pełni zdrowych, jak również takie, które wspomagają psy cierpiące np. z powodu niedoboru pewnych składników odżywczych. Jeszcze inne smaczki zastosujemy w przypadku, gdy zwierzę jest uczulone na jakichś składnik pokarmowy. Do wyboru mamy również przysmaki dentystyczne dla psa, których przeznaczeniem jest pomóc w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej. 
Wybór przysmaków ze względu na zawartość lub zupełny brak poszczególnych składników odżywczych jest naprawdę duży, więc warto poświecić chwilę i zapoznać się z etykietą danego produktu po to, aby zaopatrzyć się w taki produkt, który przyniesie najwięcej korzyści naszemu podopiecznemu.


Przysmak przysmakowi nierówny

Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze optymalnego przysmaku dla naszego pupila jest jego przeznaczenie. Na pierwszy rzut oka to stwierdzenia może okazać się oczywiste, ale gdy zastanowimy się trochę dłużej to może okazać się, że wcale tak nie jest. Otóż smakołyk, który będzie nam i naszemu pupilkowi służył w trakcie szkolenia będzie zupełnie inny niż ten, który podarujemy mu jako gryzak. Ich kształt, wielkości czy konsystencja będą się kompletnie różniły. Smakołyki dla psa do tresury powinny być małe, stosunkowo delikatne tak, aby zjedzenie ich zajmowało psu jak najmniej czasu. Taka przekąska ma pomóc nam w treningu oraz trening ten przyspieszyć. Pies, który dostanie specjalną nagrodę za wykonanie jakiegoś polecenia ma być po chwili gotowy do wykonania kolejnej komendy. Podawanie psom w trakcie szkolenie przysmaków, które wymagają długotrwałego życia czy gryzienia kompletnie mija się z celem.

Po drugiej stronie szerokiego spektrum przysmaków dla psów mamy chociażby naturalne gryzaki z poroża. Jest to przykład przysmaku, który zupełnie różni się od smakołyków do tresury. Jego przeznaczenie też jest kompletnie inne. Poroże przydaje się w sytuacji, gdy nasz pupil gryzie meble czy inne przedmioty w domu szczególnie podczas nieobecności właściciela. Takie poroże może pomóc psu zabić nudę oraz zapewni mu rozrywkę nawet przez kilka dni a nawet kilka miesięcy. Jest to niezwykle twardy i na tyle duży, aby pies nie był w stanie go połknąć czy rozgryźć i zjeść od razu


Jakie przysmaki dla psa mamy do wyboru?

W ofercie naszego sklepu posiadamy szereg różnego rodzaju przysmaków dla psów o różnych potrzebach żywieniowych oraz na różnym etapie życia.


Naturalne przysmaki dla psów


Poroże dla psa

To naturalne przysmaki pozyskane z tzw. „zrzutów poroża”, które to potocznie zwane są rogami. Do zrzutów poroża dochodzi w przyrodzie w sposób w pełni naturalny. Raz do roku na wiosnę jelenie gubią swoje poroże, które jest następnie zbierane i dzielone na odpowiedniej długości kawałki. Poroże to w 100 % naturalny przysmak dla psa, który nie tylko dostarcza psu pewnych składników odżywczych, ale również zapewnia zajęcie na długie tygodnie. Zaleca się stosowanie takich gryzaków w przypadku psów z tendencją do gryzienia mebli oraz innych przedmiotów w domu.


Żwacze wołowe dla psa

Żwacz to jeden z przedżołądków u przeżuwaczy. Znajdują się w nim organizmy rozkładające celulozę oraz bakterie biorące pośredni udział w rozkładzie białek. Suszone żwacze wołowe to właśnie żołądki poddane termicznej obróbce. Są to smakołyki dla psów w 100 % naturalne, a jednocześnie bardzo zdrowe dla zwierzęcia. Nie zawierają żadnych sztucznych substancji konserwujących, wypełniaczy czy barwników. Działają wspomagająco na trawienie będąc jednocześnie bogatym źródłem białka i witamin. Ze względu na swoją strukturę oraz odpowiedni poziom twardości, pozytywnie wpływają na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Mogą być podawane zarówno psom dorosłym jak i szczeniakom. Psy muszą się wysilić, aby je pogryźć, więc ten smakołyk zaspokaja ich naturalną potrzebę gryzienia. Żwacze wołowe stosowane regularnie mogą również pomóc w wyeliminowaniu zjadania odchodów innych psów przez nasze pupile.


Gryzaki ze skóry zwierzęcej

Są to sprasowane smakołyki dla psa ze skóry zwierząt. Najczęściej stosowaną jest skóra wołowa. Gryzaki wołowe są bardziej miękkie niż poroża, dzięki czemu można je bez obaw podawać psom w każdym wieku. Prasowane kości dla psa firmy Maced, które oferujemy w naszym sklepie wyprodukowane są z suszonej skóra wołowej, która następnie została sprasowana w kształt kości. Jest to przysmak, który powstał na bazie jedynie naturalnych składników. Oprócz smacznej przekąski pełni również funkcją gryzaka, którego żucie i gryzienie pomaga w zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej oraz pomaga zredukować osad nazębny.


Przysmaki dentystyczne dla psa

Smakołyki tego typu to produkty, które powstały w myślą o odpowiedniej higienie i zdrowiu jamy ustnej psów. Przysmaki dentystyczne dla psów posiadają najczęściej kształt kilku ramiennej gwiazdy, dzięki czemu odpowiednio masują dziąsła. Unikalny kształt smakołyku ułatwia dokładne czyszczenie zębów oraz wspiera usuwanie osadów co w konsekwencji zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego. Wszystko to dzieje się mechaniczne podczas żucia i gryzienia. Przysmaki Vitakraft 3 w 1 w swoim składzie zawierają dodatkowo cynk, który przyśpiesza gojenie się ran w pysku oraz skutecznie przeciwdziała wystąpieniu zapalenia dziąseł.


Mięsne smakołyki dla psa

Występują w przeróżnej formie - od suszonych części zwierząt takich jak np, uszu królika, kurzych łapek poprzez suszone kawałeczki mięsa takie jak filety aż po produkty typu “kabanos” czy mięsne roladki. To właśnie ze względu na dużą zawartość niskoprzetworzonego mięsa przekąski tego typu zawierają cenne aminokwasy, które są łatwo przyswajane przez psy. W zależności od producenta i stopnia przetworzenia mogą zawierać różne zawartość tłuszczu, białka i energii. Źródło białka w przekąskach może być różnego typu: od – królika, dziczyzny czy kaczki po mniej wyszukane i bardziej pospolite jak kurczak lub mięso wołowe. Aktualnie posiadamy w naszej ofercie różnego rodzaju formy tego typu przysmaków takich jak np. kosteczki, paseczki, świderki, paluszki i kabanosy.

Ciasteczka dla psa - smakołyki do tresury psa

Tego rodzaju przysmaki dla psów, ze względu na swoją konsystencję i kształt, jest najbardziej zbliżona do suchej karmy dla psów. Również proces produkcji przypomina ten jakiemu poddawana jest sucha karma. Ciastka są niedużej wielkości i posiadają zbitą konsystencję co sprawia, że idealnie nadają się jako smakołyki do tresury psa. Łatwo się je chowa w specjalnych torebkach do treningu, które można zabrać na spacer przypięta do paska. Dodatkowo tego typu przysmaki mogą wspierać higienę jamy ustnej psów, gdyż podczas chrupania usuwają osad nazębny. Dostarczają nie tylko węglowodany, ale również wiele radości naszym czworonogom.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny