Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla Psa

Brak produktów do wyświetlenia

Obroża na kleszcze i pchły dla psa

Na nasze czworonogi niemal przez cały rok czyhają ich najwięksi wrogowie w postaci pcheł i kleszczy. 

Kleszcze stanowią coraz większe zagrożenie dla zdrowia i życia naszych czworonożnych przyjaciół. Stacje sanitarno-epidemiologiczne, a wraz z nimi media, już od kilku lat alarmują o wzmożonej aktywności pcheł i kleszczy. 


Kleszcze jeszcze parę lat temu kojarzyły się raczej wyłącznie z lasem lub z obszarami wiejskimi. Aktualnie kleszcze potrafią czaić się w trawnikach, zaroślach miejskich parków czy osiedlowych ogrodach. Sytuację jeszcze bardziej pogarsza rosnąca średnia temperatura, której wzrost powoduje, że kleszcze mogą być aktywne nawet w miesiącach zimowych. 


Kleszcze są mogą być bardzo groźne dla psów ponieważ przenoszą choroby, które w ekstremalnych przypadkach mogą okazać się śmiertelne dla naszego czworonożnego przyjaciela. Najczęściej występujące to babeszjoza i borelioza. Niestety choroby, które wywołują kleszcze u psów, mogą być wykryte dość późno, gdyż nie zawsze ich objawy są widoczne od razu. Z tego też względu, po każdym spacerze z pupilem, warto sprawdzać czy zwierzę nie ma przypadkiem przyczepionego kleszcza.  


Psim wrogiem numer dwa jest pchła. Jest ona aktywna przez cały rok, a ich inwazja może być bardzo dokuczliwa dla pupila, ale również dla właściciela, w którego mieszkaniu razem z czworonogiem pojawią się pchły. Pchły mogą pojawić się na ciele psa zaraz po kontakcie z innym zwierzęciem. Należy wspomnieć, że w domach i mieszkaniach panują idealne warunki do rozmnażania i rozwoju pcheł. Pies pogryziony przez pchły zaczyna drapać i podgryzać swędzące miejsca, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadania sierści, a także do egzemy wysiękowej. U psa pogryzionego przez może wystąpić alergiczne pchle zapalenie skóry. Jest to choroba skóry psów i kotów, której objawami są wypryski oraz świąd.


Warto więc zapobiegać pojawieniu się kleszczy i pcheł, niż później leczyć nasze zwierzęta. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które odstraszają kleszcze, pchły i inne pasożyty zewnętrzne. Oprócz tabletek, sprayów czy kropel mamy do wyboru również specjalne obroże na kleszcze i pchły dla psów.Najlepiej, aby obroża na kleszcze dla psa, w swoim składzie zawierała substancję biobójczą. Najczęściej występujące tego typu substancje w obrożach to:

  • permetryna,
  • fipronil,
  • flumetryna,
  • propoksur.


Preparat lub obroża dla psa na kleszcze i pchły, której głównym, składnikiem są olejki eteryczne mogą nie być tak skuteczne w walce z inwazją pcheł czy kleszczy jak akcesoria, które zawierają substancje biobójcze wymienione wcześniej. Warto zatem przed zakupem zapoznać się z opisem i ulotką produktu. Działanie obroży na kleszcze i pchły polega na tym, że substancja czynna lub odpowiednio dobrana kompozycja olejków eterycznych zawartych w produkcie uwalniania się systematycznie i rozchodzi po ciele psa. Dzięki temu pasożyty są skutecznie zniechęcane do przebywania w towarzystwie zabezpieczonych obrożą zwierząt.


Obroża na kleszcze dla psa przeznaczona jest najczęściej dla zwierząt dorosłych lub takich, których okres wzrostu dobiegł już końca. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Mianowicie ilość substancji biobójczej w obroży przeznaczona jest do określonej masy ciała zwierzęcia. Jeżeli natomiast zaopatrzymy się w obrożę, którą założymy szczeniakowi,  może się okazać, że jej skuteczności nie będzie stuprocentowa, gdyż masa ciała szczenięcia zwiększa się z tygodnia na tydzień.   


Ta zasada działa również w drugą stronę. Otóż nie powinniśmy kupować obroży przeznaczonej dla dużych psów, jeśli posiadamy zwierzę niedużych rozmiarów. Dawka substancji czynnej nie dostosowana do masy ciała zwierzęcia nie jest wskazana.


Obroża przeciw kleszczom powinna być dobrze dopasowana. Aby substancja biobójcza spełniła swoje zadanie, obroża powinna przylegać do ciała psa, a nie luźno wisieć. Należy tu zastosować regułę dwóch palców. Jeśli możemy włożyć dwa palce pomiędzy obrożę, a szyję psa to znaczy, że jest dobrze dopasowana. 


Aby obroża przeciw pchłom i kleszczom działała prawidłowo należy utrzymywać ją w czystości. Zaleca się jej regularne czyszczenie z kurzu, brudu oraz sierści. Można użyć do tego suchej szmatki lub gazika i przetrzeć obroże bardzo delikatnie, gdy tylko zauważymy zabrudzenia. 

W tym miejscu warto wspomnieć, że tego typu produktów nie powinno się stosować u zwierząt przewlekle chorych.


Najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa


Wybierając obrożę przeciw kleszczom i pchłom należy zwrócić uwagę czy jest ona wodoodporna. Nie każdy produkt jest dalej skuteczny kontakcie z wodą. Dlatego warto zainwestować w obrożę wodoodporną, aby nie zmieniać jej na nową po każdym bardziej obfitym deszczu lub po kąpieli Twojego pupila w pobliskim jeziorku. 


Kluczowe jest również to, aby obroże przeznaczone wyłącznie dla psów nie były stosowane dla np. kotów. W niektórych produktach substancją czynną jest permetryna, która jest substancją silnie toksyczną dla kotów.


Obroża przeciw kleszczom i pchłom Sabunol


Obroża na kleszcze marki Sabunol jest dostępna na rynku już od ponad 15 lat. Zawiera aż 3 substancje czynne: permetryna, imidachlopryd oraz geraniol, których unikatowe połączenie gwarantuje skuteczność działania. 


Według producenta skuteczne działanie obroży Sabunol GPI rozpoczyna się już po 48 godzinach od jej założenia.  W przypadku obroży Sabunol Plus efekty działania są widoczne już po 5 godzinach. Skuteczność działania obroży Sabunol GPI dla psów to okres 3 miesięcy, natomiast ulepszona formuła obroży Sabunol Plus eliminuje kleszcze i pchły do 5 miesięcy.


Zarówno obroża GPI jak i PLUS są produktami wodoodpornymi, jednakże substancje czynne są toksyczne dla organizmów wodnych, zatem warto powstrzymać naszego czworonoga przed kąpielami w jeziorach w czasie, gdy nosi tego typu obrożę.

Obroże przeciw kleszczom Sabunol GPI  występują w 3 rozmiarach dla psa, a wersja PLUS posiada 4 rozmiary. 


Obroża na kleszcze i pchły Over Zoo


Firma produkująca obrożę dla psów przeciw pchłom i kleszczom oferują je w dwóch wersjach: BIO PROTECTO PLUS oraz PROTECTO Max.


Obroże BIO PROTECTO PLUS to produkty o właściwościach nie tylko ochronnych, ale również pielęgnacyjnych. Produkty te zawierają w swoim składzie naturalne olejki eteryczne. Jednym z nich jest olejek cedrowy, który posiada właściwości ochronne, nawilżające oraz odżywcze. Jego zadaniem jest wzmocnienie sierść psa, co w konsekwencji zapobiega jej wypadaniu. Kolejne z olejków, jakie znajdziemy w obrożach Bio Protecto Plus, to olejek eukaliptusowy oraz cytrynowy, które działają oczyszczająco i odświeżająco. Ostatni z olejków to olejek miętowy. Jego stosowanie zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry psa. 

Cechą charakterystyczną wymienionych olejków jest ich intensywny zapach, który jest jak wynika z badań jest bardzo nieprzyjemny dla owadów, co sprawia, że skutecznie je odstrasza. Według producenta obroża w wersji BIO wykazuje swoje właściwości do 2 miesięcy. Obroże BIO występują w kilku rozmiarach. 


Druga linia obroży na pchły i kleszcze Over Zoo PROTECTO MAX jest nieco bardziej skuteczna, jednak obroże z tej serii mają wyłącznie charakter ochronny. Obroże PROTECTO MAX przeznaczona są profilaktyki i zwalczania pcheł i kleszczy oraz innych pasożytów zewnętrznych u psów. Obroża przeciw kleszczom MAX działa przez 4 miesiące. Przeznaczone są dla psów dorosłych oraz szczeniąt, które ukończyły 4 miesiące życia. Występują w kolorze czerwonym w dwóch rozmiarach: dla psów małych oraz średnich i dużych. 


Obroże przeciw kleszczom i pchłom Selecta HTC


Firma Selecta HTC w swojej ofercie posiada 3 rodzaje obroży: MAX, MAX BIOCIDE oraz HERBA MAX

 

MAX

Jest to wodoodporna obroża przeznaczona do odstraszania i zwalczania ektopasożytów u psów, m.in. pcheł i kleszczy. Obroża MAX wykazuje aktywność biobójczą już w kilka godzin od jej założenia na szyję zwierzęcia. Substancją czynną użytą do produkcji jest geraniol, co sprawia, że obrożę można stosować również w przypadku kotów. Produkt przeznaczony jest dla psów dorosłych oraz szczeniąt, które ukończyły 4 miesiące życia, jak również suk ciężarnych i w okresie laktacji. Działa repelencyjnie przez 4 miesiące. Zabezpiecza zwierzę przed inwazją pcheł w okresie maksymalnie 47 dni, a kleszczy maksymalnie 38 dni. Do wyboru mamy dwa rozmiary obroży: 75 cm oraz 43 cm dla psów małych. 


MAX BOICIDE 

Obroża do stosowania zewnętrznego w postaci paska o różnych długościach: 35 cm, 43 cm, 60 cm, 75 cm. Obroża MAX BIOCIDE jest wodoodporna. Substancją czynną jest ekstrakt z margosy, który skutecznie odstraszania pasożyty zewnętrzne takie jak pchły i kleszcze u psów jaki i kotów. Obrożę można stosować u szczeniąt od 3 miesiąca życia, suk ciężarnych, osłabionych oraz w okresie laktacji. Obroża skutecznie działa przez 4 miesiące.


HERBA MAX

Herba MAX to obroża zalecana do stosowania dla zwierząt dorosłych, młodych, które ukończyły 3 miesiąca życia oraz osłabionych. Obroża zawiera mieszaninę olejków ziołowych, a jej nadrzędnym przeznaczeniem jest pielęgnacja oraz kosmetyka. Systematyczne stosowanie obroży gwarantuje świeży i higieniczny efekt. Olejki ziołowe nadają sierści psa połysk oraz zdrowy wygląd. Poprawiają ogólną kondycję skóry, ograniczają świąd i zapobiegają drapaniu się zwierząt. Dodatkowo intensywny, ziołowy zapach zniechęca ektopasożyty i owady takie jak: pchły, komary czy meszki do bytowania w sierści zwierząt, co stanowi dodatkową funkcję obroży Herba MAX.


Warto zapoznać się z artykułem na temat kleszczy u psów i możliwych powikłań z tym związanych oraz innych metod zabezpieczania naszego psa przed tymi pasożytami.
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny