Karma Weterynaryjna dla Psa

Karma Weterynaryjna dla Psa – kiedy ją stosować?

Życie psa może kojarzyć się jedynie z sielanką i dobrą zabawą. Często właśnie tak się dzieje, jednak bardzo często zdarza się, że pies może mieć o wiele mniej szczęścia. Psy tak jak ludzie mogą cierpieć z powodu różnego rodzaju wad genetycznych, alergii czy chorób. Również pojedyncze narządy czworonoga mogą funkcjonować nieprawidłowo. W takich przypadkach najczęściej wkracza weterynarz, który zaleca odpowiednie leczenie farmakologiczne lub w ekstremalnych przypadkach – zabieg. Lekarz może dodatkowo zalecić stosowanie tzw.karmy weterynaryjnej dla psa

Takadieta weterynaryjna może być stosowana jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. W niektórych przypadkach może być nawet alternatywą dla takiego leczenia. Weterynarz często zaleca stosowanie takiej karmy po różnego rodzaju zabiegach, gdyż może ona skrócić okres rekonwalescencji zwierzaka i sprawić, że pies szybciej wróci do zdrowia i pełni sił. Karma weterynaryjna dla psa stosowana jest w leczeniu takich schorzeń jak choroby nerek, wątroby, mózgu, żołądka, serca czy schorzeń dróg moczowych i nie tylko. 

Kluczowe jest, aby stosowanie tego typu karmy zalecił lekarz weterynarii po wcześniejszej konsultacji. Nie powinniśmy stosować karm weterynaryjnych na własną rękę.