Wczytuję dane...

Karma bezzbożowa dla Psa

Karma bezzbożowa dla psa - dlaczego warto ją stosować?

Producenci karm, w pogoni za zyskiem, coraz częściej zamieniają mięso na różnego rodzaju zapychacze w postaci zbóż. Karmy zawierające zboża są przyswajalne tylko w kilku procentach, przez co zapotrzebowanie psa na tego typu pokarm jest nawet 4-krotnie większy.  Podawanie psom karm z dużą zawartością zbóż może skutkować wystąpieniem np. biegunki czy wysypki skórnej.

Karma dla psa bez zbóż zalecana jest szczególnie w przypadku występowania alergii oraz nietolerancji pokarmowych. Karma bezzbożowa zapewnia psu wysokiej jakości posiłek, który składa się głównie z wysokogatunkowego mięsa oraz warzyw. Alergia na gluten to, tak jak u ludzi, coraz powszechniejsze zjawisko występujące u psów. Jak wiadomo, gluten to umowna nazwa białek roślinnych, które występują w niektórych zbożach. Zatem karma, która nie posiada w swoim składzie zbóż to również karma bezglutenowa.

Karma bezzbożowa dla Psa to produkt droższy, ale charakteryzujący się wysoką jakością. Dieta bezzbożowa stanowi bardziej zbilansowany i lepiej odpowiadający psim potrzebom pokarm, mający pozytywny wpływ na samopoczucie i stan zdrowia czworonoga. Z tych właśnie względów taka dieta zalecana jest również dla osobników w pełni zdrowych.   

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów