Wczytuję dane...

Drapaki dla Kota

Drapak dla kota to jedno z ważniejszych akcesoriów, jakie każdy właściciel Mruczka powinien posiadać. Kocie drapaki możemy dobrać w zależności od wielkości kota oraz jego potrzeb. Ważne jest również to czy mamy w domu jednego czy kilka kotów. Warto też zwrócić uwagę na wielkość mieszkania czy pomieszczenia, w którym umieścimy drapak. Jeśli posiadamy dużego kota to drapak powinien być wysoki. Takie drapaki dla dużych kotów powinny mieć co najmniej najmniej 100 cm długości. Dobrym rozwiązaniem byłby duży stojak lub drzewko. Drapaki dla kotów w formie drzewka mają nawet po kilka kondygnacji i zwykle posiadają wbudowany domek. Takie rozwiązanie sprawia, że kot nie będzie się na nim nudził i wzmoże swoją aktywność fizyczną.

Natomiast w domu, w którym mieszka kilku kotów możemy potrzebować kilku drapaków, ponieważ koty mogą niechętnie dzielić się jednym ze względu na to, że są to stworzenia dbające o swoje terytorium.

W przypadku, gdy nasze warunki mieszkaniowe nie pozwalają na postawienie dużego drapaka to powinniśmy zaopatrzyć się w drapak na ścianę (np. drapak narożny) bądź prosty drapak na podstawce. Takie drapaki dla kota nie zajmują zbyt dużo miejsca, a drapak ścienny daje możliwość łatwego umiejscowienia go w taki sposób, aby idealnie odpowiadał wielkości kota.

Jeżeli przy wyborze drapaka kluczowa jest cena to dobrym rozwiązaniem można będzie drapak kartonowy. Mimo, że jest on zbudowany z mniej wytrzymałego materiału niż drewno to ze względu na swoją konstrukcję taki miękki, tekturowy drapak dla kota również spełnia swoje zadanie, czyli zaspokaja potrzebę drapania.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów