Opinie o Nas
 • Kategorie
 • Szukaj
 • Sabunol - krople dla Psa

Brak produktów do wyświetlenia

Krople na kleszcze dla psa

Krople na kleszcze dla psa marki Sabunol to preparat, który należy stosować wyłącznie w przypadku psów. Jest to środek doraźny, który skutecznie zabezpiecza przed pchłami, wszami, kleszczami i wszołami. Wysoka skuteczność w działaniu kropel bierze się z ich trójskładnikowa receptura. Preparat zawiera w składzie, aż 3 aktywne składniki:  imidaklopryd, permetryna i pyriproksyfen. 

Jakie składniki aktywne zawierają krople przeciw kleszczom dla psa:

 • Imidaklopryd (8%) -  jest organicznym związkiem chemicznym z grupy związków heterocyklicznych. Zakłóca działanie transmisji bodźców w układzie nerwowym owadów. Powoduje blokadę receptorów nikotynowych, prowadząc do akumulacji acetylocholiny, ważnego neuroprzekaźnika, co skutkuje paraliżem lub śmiercią owada. Wiąże znacznie silniej receptory nerwowe owadów niż ssaków, jest więc bardziej toksyczny dla owadów niż dla ssaków. Eliminuje pchły i kleszcze. Działa poprzez kontakt z owadem lub poprzez drogę pokarmową,
 • Permetryna (25%) - jest syntetycznym organicznym związekiem chemiczny zaliczanym do insektycydów trzeciej generacji. Czerpana jest z ekstraktu kwiatu chryzantemy. Związek ten jest silnie trujący dla owadów. Działa na nie w poprzez kontakt lub w sposób żołądkowy. Permetryna to substancja wysoce toksyczna dla organizmów wodnych oraz kotów, dlatego należy chronić koty przed kontaktem z tym środkiem. Dla ludzi oraz psów, jest stosunkowo nieszkodliwa. Działa insektobójczo oraz odstraszająco na pchły i kleszcze,
 • Piryproksyfen (2%) - bardzo dobrze sprawdza się jako substancja ograniczająca rozwój pcheł w otoczeniu zwierząt domowych. Piryproksyfen jest pestycydem, który okazał się skuteczny w zwalczaniu wielu różnych owadów. Piryproksyfen jest odpowiednikiem hormonu juwenilnego, którego najważniejszą funkcją jest kontrola rozwoju larwalnego owadów. Hamuje on przepoczwarczenie. Hormon ten reguluje także rozmnażanie. Stosowanie piryproksyfenu nie dopuszcza zatem do rozwoju jaj i larw pcheł, jak również zapobiega rozwojowi larw w wieku dorosłym, uniemożliwiając im rozmnażanie.

Krople Sabunol są bezpieczne dla ludzi i psów.

Jak działają krople na kleszcze dla psa Sabunol?

Preparat oddziałuje na pchły i kleszcze w sposób następujący:

 • likwiduje i odstrasza kleszcze przez minimum 4 tygodnie od zastosowania,
 • likwiduje i odstrasza dorosłe pchły przez minimum 4 tygodnie do zastosowania,
 • likwiduje jaja pcheł i ich larwy przez minimum 4 miesiące od zastosowania,
 • przerywa cyklu rozwojowy pcheł w otoczeniu psa np. na legowisko, w klatce czy na dywanach itp.

Jak dawkować krople na pchły dla psa Sabunol?

Krople należy stosować w zależności od wagi naszego pupila. Im większy jest pies tym większą pojemność kropel należy zastosować, aby osiągnąć zamierzony efekty ochronny.

      

 • Psy miniaturki o wadze poniżej 5 kg - 1 tubka Sabunol 0,7 ml
 • Psy o wadze 5 - 10 kg - 1 tubka Sabunol 1 ml
 • Psy o wadze 10 - 20 kg - 1 tubka Sabunol 2 ml
 • Psy o wadze 20 - 40 kg - 1 tubka Sabunol 4 ml
 • Psy o wadze 40 - 60 kg - 1 tubka Sabunol 6 ml

Jak stosować krople dla psa na kleszcze Sabunol?

Pamiętajmy, że nie należy kąpać psa wcześniej niż 24 godziny przez zaaplikowaniem kropel, gdyż ich działanie może być nieco mniej skuteczne.

Na początku należy odgarnąć sierść psa w taki sposób, aby mieć możliwość aplikacji preparatu bezpośrednio na skórę i aby uniemożliwić zlizywanie środka przez psa. Krople na pchły i kleszcze dla psa Sabunol stosujemy w bardzo prosty sposób. Dla najlepszej skuteczności warto zaaplikować krople w dwóch miejscach na ciele psa. Pasożyty takie jak pchły i kleszcze zwykle wybierają miejsca na ciele psa, na których skóra jest cieńsza i bardziej ukrwiona, czyli głównie na głowie, w okolicy lędźwiowej, na uszach i brzuchu. Jednak krople muszą być zaaplikowane w miejscu, z którego pies ich nie zliże. Dlatego najlepsze miejsce do aplikacji kropel do grzbiet. Aby zaaplikować preparat należy, trzymając tubkę zakraplaczem ku dołowi, wycisnąć zawartość na skórę karku psa na wysokości łopatek oraz u nasady ogona od strony grzbietowej. W tych dwóch miejscach będą one najbardziej skuteczne, gdyż skutecznie zabezpieczą ulubione miejsca pasożytów, a jednocześnie pies nie będzie w stanie ich zlizać.

Krople na pchły dla psa Sabunol - przeciwwskazania:

 • Krople na kleszcze dla psa pod żadnym pozorem nie mogą być stosowane u kotów, gdyż substancje zawarte w składzie (permetryna) są dla nich szkodliwe. Nie dopuszczać również do zlizywania preparatu przez koty.
 • Krople na pchły dla psa nie powinny być stosowane nawet w przypadku, gdy razem z psem, który ma być poddany kuracji mieszkają koty w jednym domu lub mieszkaniu.
 • Kropel nie należy stosować u szczeniąt poniżej 3 miesięcy życia.
 • Nie stosować częściej niż raz na 2 tygodnie.

 

Równolegle do kropel na kleszcze lub w ich zastępstwie można stosować również obroże na kleszcze i pchły dla psów.

Warto zapoznać się z artykułem na temat kleszczy u psa i możliwych powikłań z tym związanych oraz innych metod zabezpieczania naszego psa przed tymi pasożytami.