Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Sabunol

Sabunol to znakomita polska marka należąca do firmy Laboratorium Dermapharm. Firma, tworząc produkty dla zwierząt stawia sobie na pierwszym miejscu ich dobro. Laboratorium przeprowadza szereg badań i testów pod względem bezpieczeństwa zanim wprowadzi jakikolwiek produkt do użytku. Dodatkowo powstanie każdego nowego produktu firma poprzedza konsultacjami z naukowcami oraz lekarzami weterynarii. Dopiero po takim procesie przygotowania powstają prototypy, których działanie i skuteczność sprawdzają pracownicy firmy oraz zaprzyjaźnieni hodowcy wraz ze swoimi zwierzętami.

Firma wnikliwie obserwuje zmieniający się rynek oraz potrzeby opiekunów jak i samych zwierząt dzięki czemu jest w stanie tworzyć naprawdę skuteczne produkty, które rozwiązują rzeczywiste problemy i w pełni zaspokajają wszelkie potrzeby zwierząt.
Do produkcji swoich wyrobów Dermapharm stosuje jedynie sprawdzone składniki najwyższej jakości, które spełniają wszelkie normy standardy obowiązujące w Polsce jak i w Unii Europejskiej. W produktach Sabunol nie stosuje się żadnych zapachów ani sztucznych barwników, które mogłyby zwiększać ryzyko alergii u zwierząt.

Marka Sabunol

Sabunol jest jedną z czterech flagowych marek Laboratorium Dermapharm. Sabunol to przede wszystkim środki chroniące naszych futrzastych podopiecznych przed pchłami i kleszczami, które są naturalnymi wrogami numer 1 naszych czworonożnych przyjaciół. Właściciele psów i kotów mają do wyboru takie produkty jak obroże przeciw pchłom i kleszczom oraz krople i preparaty w sprayu. Skuteczność wszystkich produktów firmy została potwierdzona badaniami.
Do wyboru mamy:

Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa Sabunol Plus

Sabunol Plus to nowa i zarazem nowoczesna obroża w tej serii produktów. Wykonana jest w nowej technologii produkcji oraz posiada nową budowę paska obroży co zapewnia równomierne i długotrwałe uwalnianie składników aktywnych. W obroży serii Plus zawarte są aż trzy składniki aktywne: permetryna, imidachlopryd i geraniol.
Dzięki tak nowatorskiemu podejściu obroża jest skuteczna przez 5 miesięcy, a efekty jej działania są widoczne już po 5 godzinach od jej założenia. Należy również dodać, że jest bezpieczna dla zwierzęcia podczas stosowania.
Obroża dostępna jest w rozmiarach 35 cm, 50 cm, 75 cm i 90 cm. Wszystkie produkty tej serii dostępne są w kolorze brązowym.

Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa Sabunol GPI

GPI to kolejna obroża przeciw pchłom i kleszczom, która jest bardzo wygodna w użyciu, a jednocześnie skuteczna. Podobnie jak przypadku obroży PLUS, również obroże GPI zawierają aż 3 składniki aktywne: Permetrynę, imidachlopryd i geraniol. Obroża jest bezpieczna dla noszących ją psów. Potwierdzona skuteczność produktu wynosi 3 miesiące. Obrożę typu GPI dostaniemy w trzech rozmiarach: 35 cm (dostępne kolory: czarny, złoty, różowy), 50 cm (dostępne kolory: różowy, czarny - ozdobny, czarny, złoty szary, czerwony) oraz 75 cm (dostępne kolory: szary i czerwony)

Obroża przeciw pchłom dla kotów

Obroża dla kotów zawiera dwie substancje aktywne: imidachlopryd i geraniol. Zastosowanie dwóch substancji aktywnych w jednym produkcie powoduje, że jej skuteczność w odstraszaniu i zwalczaniu pcheł wynosi 4 miesiące. Obroża jest całkowicie bezpieczna dla kotów. Posiada specjalne nacięcia dzięki, którym obroża rozciąga się lub może się łatwo rozerwać, w przypadku silnego szarpnięcia. Dzięki temu kot nie zawiśnie na obroży w przypadku, gdy przypadkowo o coś zahaczy. Obroża zaczyna działać już po upływie godziny od założenia, a efekty są zauważalne już po 6 godzinach. Produkty tej serii charakteryzują się delikatnym zapachem olejku geraniowego. Oprócz obroży na kleszcze i pchły w linii produktów marki Sabunol znajdziemy również preparaty do spryskiwania, które również cechują się silnym i sprawdzonym działaniem odstraszającym pchły i kleszcze.

Ixoder na kleszcze i komary dla psa i kota

Ixoder mimo innej nazwy jest również produktem z linii Sabunol. To produkt, który wyjątkowo skutecznie zabezpieczy psy i koty przed atakiem kleszczy i komarów. Ixoder to preparat w formie płynu zawarty butelce z dozownikiem, którym spryskujemy zwierzę chroniąc jego oczy, nos i pysk. Znakomicie nadaje się do użycia przed wyjściem na spacer z psem lub w przypadku, gdy nasz kot jest wypuszczany z domu. Dla pełnej skuteczności zwierzę należy spryskiwać co 3 godziny.

Płyn do zwalczania kleszczy i pcheł dla psów

Środek przeznaczony do walki z kleszczami i pchłami w otoczeniu Twojego czworonożnego przyjaciela. Preparat występuje w formie płynu umieszczonego w poręcznej butelce z dozownikiem do pryskania. Należy nim spryskać legowiska, dywany, klatki i miejsca w których często przebywa pies. Płyn zawiera dwie substancje aktywne: permetrynę i geraniol. Preparatu nie należy stosować w przypadku kotów, gdyż permetryna jest dla nich szkodliwa. 100% skuteczność preparatu została potwierdzona badaniami w przypadku eliminacji: dorosłych osobników pcheł, dorosłych kleszczy, larw pcheł – bezpośrednio po zastosowaniu oraz kleszczy w stadiach juwenilnych. Środek jest skuteczny do 2 miesięcy po zastosowaniu.

Spray na kleszcze i pchły dla psów

Kolejny środek na kleszcze i komary, który w badaniach dowiódł swojej skuteczności. Zawiera dwie substancje aktywne: permetrynę oraz geraniol. Preparatem należy spryskać psa z odległości około 15 cm. W trakcie zabiegu należy chronić oczy, pysk i nos zwierzęcia. Działa skutecznie w przypadku: dorosłych osobników pcheł, dorosłych kleszczy, larw pcheł – bezpośrednio po zastosowaniu oraz kleszczy w stadiach juwenilnych. Środka nie można stosować w przypadku kotów.

Krople przeciw pchłom i kleszczom dla psów

Krople na pchły i kleszcze Sabunol to kolejne oręże w walce z insektami, które tak chętnie atakują Twojego pupila. Krople zawierają 3 substancje aktywne: imidaklopryd, permetryna i piryproksyfen. Preparat likwiduje kleszcze, dorosłe pchły przez minimum 4 tygodnie i ich larwy przez minimum 4 miesiące. Dodatkowo przerywa cykl rozwojowy pcheł w otoczeniu psa (np. legowisko, dywany itp.).