Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Whiskas

Brak produktów do wyświetlenia

Karma dla kota Whiskas


imageWhiskas to jedna z bardziej znanych na świecie marek karm dla kotów. Wcześniej znana była jako Kal Kan. Obecnie właścicielem marki jest amerykańska firma Mars Incorporated. Karmy Whiskas są dostępne w postaci mięsnych kawałeczków pakowanych w puszkach lub saszetkach bądź też w formie karmy suchej lub różnego rodzaju przysmaków. Przeważająca większość opakowań karmy Whiskas posiada charakterystyczne fioletowy kolor. Właściciele kotów do wyboru mają karmy przeznaczone dla kociąt (wersja Whiskas Junior), kotów dorosłych (adult) oraz kocich seniorów.


Firma, jeszcze jako Kal Kan, rozpoczęła produkcję karmy dla zwierząt domowych w już 1936 roku w pobliżu Los Angeles w Kalifornii. Po wielu latach rozwoju w Stanach Zjednoczonych marka Whiskas pojawiła się w 1958 r. na rynku brytyjskim, a zaraz potem został rozpowszechniona w całej Europie. W roku 1968 firma została kupiona przez Mars Inc., stając się spółką zależną Petfoods Ltd (później przemianowaną na Pedigree Petfoods).


W 1989 r. Kat Kan zmieniła nazwę w USA na Whiskas, aby objąć ją jedną międzynarodową marką (zgodnie z ich europejską działalnością) i pomóc w ujednoliceniu globalnych kampanii reklamowych. Chociaż Kal Kan miał więcej marek w Stanach Zjednoczonych, „Whiskas” okazało się również postrzegane przez konsumentów jako bardziej sympatyczna i „kotowska”. W Stanach Zjednoczonych Whiskas jest produkowany w McLean w stanie Wirginia przez Pedigree Petfoods.


Koty tak jak ich potrzeby żywieniowe, zmieniają się przez całe ich życie. To właśnie z tego względu firma opracowała pyszną karmę tak, aby koty otrzymały to, czego najbardziej potrzebują na każdym etapie swojego życia, począwszy od kilku tygodni aż po wieku seniora. Zawartość specjalnie wyselekcjonowanych witamin oraz składników mineralnych w karmach tej marki pomagają kotom zachować zdrowie i kondycję na długie lata.

Karma dla kotów Whiskas to dieta pełnowartościowa, czyli taka, która zawiera w sobie wszystkie te składniki, które są niezbędne dla rozwoju i wzrostu kotów. Receptury produktów tej firmy są opracowywane przez lekarzy weterynarii i specjalistów ds. dietetyki z instytutu WALTHAM™, która jest światowym liderem w kwestii badań na żywieniem między innymi kotów. Praca specjalistów nad składem karm powoduje, że składniki w nich występujące są w pełni bezpieczne dla kotów, ale również pomagają zachować im zdrowie i świetną formę. 


Firma do produkcji karm stosuje jedynie wysokiej jakości składniki takie jak: mięśnie szkieletowe zwierząt rzeźnych, wątroby, serca, żołądki i jelita oraz wysokiej jakości zboża. Produkty pochodzenia zwierzęcego dostarczają kotom wiele cennych substancji odżywczych, których nie znajdziemy w mięsie, a których kot potrzebuje. Zboża, które zostają poddane jedynie obróbce termicznej dostarczają kotom skrobię węglowodany w postaci skrobi. Składniki roślinne, które również znajdziemy w produktach Whiskas, zawierają włókna pokarmowe. Włókna te przeciwdziałające tworzeniu się kul włosowych w przewodzie pokarmowym kotów oraz wspomagają pracę jelit.


Poszczególne składniki odżywcze w suchych karmach Whiskas i ich rola 


Tłuszcze i oleje - to źródło energii, ale przede wszystkim kwasów tłuszczowych (Omega-3, Omega-6).

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego - w karmach dla kotów, oprócz mięsa, równie ważna jest zawartość produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak wątroba, serce, żołądek czy jelita. W produktach tego typu znajduje się wiele niezbędnych składników odżywczych, których nie znajdziemy w wystarczającej ilości samym mięsie. 

Produkty pochodzenia roślinnego - tego typu produkty są źródłem węglowodanów (w tym błonnika), białek, tłuszczów (w tym kwasów tłuszczowych), składników mineralnych oraz witamin.

Roślinne ekstrakty białkowe - ekstrakty zawarte w karmach dla kotów Whiskas pochodzą przede wszystkim z pszenicy, kukurydzy i soi. To bardzo wartościowe źródło białka roślinnego oraz części kluczowych aminokwasów.

Zboża - stosowane w suchej karmie Whiskas zboża to pszenica, kukurydza, ryż, owies i jęczmień. Zboża dostarczają kotu skrobi i błonnika oraz białka. Skrobia to dobrze przyswajalne źródło energii. Błonnik pozytywnie wpływa na funkcjonowanie kocich jelit.

Substancje mineralne - substancje mineralne stanowią budulec dla kocich kości oraz tkanek miękkich. Pomagają regulować procesy fizjologiczne i wspomagają funkcjonowanie narządów.

Warzywa - to dodatkowe źródło składników odżywczych takich jak błonnik, witaminy i białko.


Poszczególne składniki odżywcze w mokrych karmach Whiskas i ich rola 


Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego - to podstawowy składnik w karmach mokrych.  W produktach tego typu znajduje się wiele niezbędnych składników odżywczych, których nie znajdziemy w wystarczającej ilości samym mięsie. 

Roślinne ekstrakty białkowe - ekstrakty zawarte w karmach dla kotów Whiskas pochodzą przede wszystkim z pszenicy, kukurydzy i soi. To bardzo wartościowe źródło białka roślinnego oraz części kluczowych aminokwasów.

Cukry - w niektórych mokrych pokarmach Whiskas występuje dodatek karmelu, który jest naturalnym barwnikiem i pozwala uzyskać brązowy kolor kawałków mięsa (średnia zawartość to 0,5 g na 1 kg karmy dla kota).

Substancje mineralne - substancje mineralne stanowią budulec dla kocich kości oraz tkanek miękkich. Pomagają regulować procesy fizjologiczne i wspomagają funkcjonowanie narządów.


Różnorodne smaki pokarmu dla kotów


Szerokie spektrum różnych smaków karm dla kota firmy WHISKAS to odpowiedź na naturalne potrzeby pupili. Koty posiadają naturalną potrzebę szukania nowych smaków, dzięki czemu mogą uniknąć deficytu substancji odżywczych w diecie. Takie zachowanie powoduje, że w naturalnym środowisku koty polują na różnego rodzaju zdobycze: od gryzoni, poprzez jaszczurki, aż po ptaki i ryby. Dlatego warto w warunkach domowych zapewnić im dostęp do różnych smaków, które oferuje ta marka zarówno dla dorosłych zwierząt jak i kociąt w wersji Whiskas Junior.


Karma dla kota Whiskas dopasowana do jego potrzeb


Gotowy pokarm dla kotów pozwala dopasować dietę do indywidualnych potrzeb każdego pupila i jego poziomu aktywności oraz etapu życia. Karmy suche jak i mokre mają swoje wady i zalety. Suchy pokarm dla kota jest bardziej kaloryczny od swojego mokrego odpowiednika, dlatego też kot potrzebuje go w nieco mniejszych ilościach. Karma sucha dla kota jest też bardziej praktyczna, gdyż ze względu na swoje właściwości posiada dłuższy termin przydatności i łatwej się go przechowuje. Tekstura karm suchych sprawia, że w trakcie posiłku kot samoistnie ściera płytkę nazębną co ułatwia zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej zwierzęcia.

 

Mokry pokarm dla kota jest z kolei, jest bardziej zbliżony konsystencją, smakiem i zapachem do naturalnych kocich zdobyczy co sprawia, że pupile chętniej zajadają się tego rodzaju pokarmem. Karma dla kota Whiskas w wersji mokrej dostarcza kotom dodatkową porcję wody przez co lepiej funkcjonuje układu moczowy kota. Jest to bardzo istotne, ponieważ koty zwykle piją niewiele wody. Mokry pokarm jest mniej kaloryczne niż suchy odpowiednik. Dzięki mokrej diecie jesteśmy w stanie lepiej kontrolować masę ciała naszego pupila. Warto stosować w diecie kota oba rodzaje pokarmów. Zalecane menu kota powinno się składać w 90% z karmy mokrej i w 10% z suchej.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny