Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Sabunol - obroża dla Kota

Brak produktów do wyświetlenia

Obroża przeciwpchelna dla kota - Sabunol

Pchła to główny wróg kotów domowych. Jest to bezskrzydły owad, który żywi się krwią ssaków. W przeciwieństwie do kleszczy, które są aktywne przez najcieplejsze miesiące w roku, pchły żerują i są aktywne przez cały rok. Są to owady bardzo dokuczliwe i trudne do wytępienia, a nasze koty mogą w bardzo prosty sposób je podłapać i aby to się stało wcale nie musi dojść do kontaktu z innym kotem, który ma pchły. Owady te dość szybko się rozmnażają, gdyż potrafią znieść do 50 jaj każdego dnia na skórze żywiciela. 

Są groźne dla naszych pupili, ponieważ przenoszą wiele chorób takich jak np. tasiemczyca lub mogą wywołać Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry (APZS). Nie powinniśmy mieć zatem żadnych wątpliwości, że musimy chronić przed nimi nasze kochane futrzaki.

image

W jaki sposób koty mogą podłapać pchły?

Większości z nas może się wydawać, że nasz kot musi mieć kontakt z innym kotem, który ma pchły, aby samemu zarazić się tymi owadami. W praktyce jednak wcale tak nie jest i może się zdażyć, że to my właściciele przyczynimy się do tego, że nasz kociak podłapie pchły. Nawet koty, które nie wychodzą na dwór mogą w pewnym momencie cierpieć z powodu inwazji pcheł. Jaja pcheł lub larwy tych owadów możemy przynieść do domu na naszych ubraniach, a miejscem z którego owady te przejdą na nas może być chociażby piwnica w naszym bloku. Możemy również przywlec do własnego domu dorosłe osobniki pcheł np. z mieszkania znajomego, którego zwierzak ma pchły, gdyż te dokuczliwe owady potrafią żyć i rozwijać się nie tylko na ciałach zwierząt, ale również w ich otoczeniu, czyli w legowiskach, kocach czy kanapach. 

Jak pozbyć się pcheł u kota?

Jeżeli zdarzy się, że na naszym zwierzaku pojawią się pchły to, aby skutecznie je zlikwidować należy zastosować środki, które zlikwidują te owady zarówno w otoczeniu kota jak i na nim samym. Jeśli chodzi o otoczenie naszego pupila to bardzo skuteczne są preparaty na pchły w sprayu, którymi możemy spryskać samego kota jak i miejsca w których bywa, czyli legowisko, drapak itd. Do walki z pchłami jak i do tego, aby naszego pupila przed nimi uchronić doskonale nadaje się również obroża na pchły dla kota. Obroża przeciwpchelna dla kota, którą oferujemy w naszym sklepie to produkt polskiej firmy Sabunol. 

Obroża dla kota na pchły ma jednak pewną wadę, którą jest to, że nie wszystkie koty ją akceptują. Jednak w momencie, gdy nasz futrzasty podopieczny ją polubi to otrzymujemy do dyspozycji naprawdę silny oręż w walce z pchłami. Inny kłopot jaki może się pojawić polega na tym, że kot skaczący po meblach lub wciskający się w każdy zakątek, może o coś zahaczyć i zwyczajnie powiesić się na pasku od obroży. Ważne jest zatem to, aby wybrać taki produkt, który w łatwy sposób zrywa się pod wpływem szarpnięcia. 

Obroża na pchły dla kota - Sabunol

Obroża przeciwpchelna dla kota marki Sabunol jest bardzo skuteczna, ponieważ zawiera, aż dwie substancje aktywne: imidachlopryd i geraniol. 

  • Imidachlopryd - to związek, który do niedawna był chroniony patentem przez firmę Bayer AG, która do tej pory stosuje go w obrożach dla kotów swojej produkcji. Imidachlopryd zakłóca działanie transmisji bodźców w układzie nerwowym owadów, co w konsekwencji prowadzi do ich paraliżu lub śmierci. Środek działa na pchły przez kontakt bezpośredni i drogą pokarmową.
  • Geraniol - to organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Produkty zawierające geraniol wykorzystywane są do odstraszania nie tylko pcheł, ale również komarów i kleszczy, czego wysoką skuteczność potwierdzona szeregiem badań. 

Obroża przeciwpchelna dla kota Sabunol z takim składem gwarantuje skuteczność działanie przez 4 miesiące od założenia, co zostało potwierdzone badaniami przez producenta. Należy zaznaczyć, że obroża dla kota Sabunol jest dla noszących ją zwierząt całkowicie bezpieczna dzięki zastosowaniu specjalnych nacięć. Są one kluczowe w sytuacji, gdy kot niefortunnie zawiesi się na obroży, gdyż dzięki nim dojdzie do zerwania paska i uwolnieniu pupila. 

Sposób działania obroży dla kota Sabunol 

Niedługo po założeniu obroży kotu substancje czynne w niej zawarte zaczynają się stopniowo uwalniać się i rozprzestrzeniać po skórze i sierści kota. Substancje działają na pchły w sposób kontaktowy. Obroża zaczyna być skuteczna już godzinę po jej założeniu, a efekty jej działania widoczne są już po 6. Obroża dla kota na pchły marki Sabunol charakteryzuje się delikatnym zapachem przypominającym olejek eteryczny. 

Sposób użycia obroży Sabunol dla kota

Po wyjęciu obroży z opakowania należy dostosować ją do obwodu szyi kota. Następnie zapinamy ją w taki sposób, aby możliwe było włożenie dwóch palców pomiędzy ciało kota, a pasek obroży. W kolejnym kroku odcinamy zwisająca końcówkę paska. 

Obroża na pchły dla kota Sabunol jest wodoodporna i nie należy jej zdejmować z szyi zwierzęcia. Po pewnym czasie na obroży pojawi się jasny nalot, który jest naturalnym efektem procesu jej działania.

Składniki aktywne w obroży Sabunol:

  • Imidachlopryd - 10g/1 kg,
  • Geraniol - 5g/1kg

Przeciwwskazania

  • Obroży nie należy stosować u kociąt poniżej 3 miesięcy
  • Obroży nie należy stosować u zwierząt chorych lub będących w trakcie rekonwalescencji

Środki ostrożności i warunki stosowania:

W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Zawiera Geraniol. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. Zawartość/pojemnik usuwać do uprawnionego odbiorcy odpadów.

PIERWSZA POMOC: W przypadku np. kontaktu zanieczyszczonej ręki z okiem, natychmiast umyć skórę wokół oczu i powieki, zanieczyszczone oczy natychmiast płukać ciągłym strumieniem wody przez kilka minut, zanieczyszczona skórę umyć dokładnie woda z mydłem, a następnie spłukać dużą ilością wody. 

SKUTKI UBOCZNE: W przypadku kontaktu ze skóra lub oczami może powodować uczulenie, podrażnienie. Małe ilości produktu usunąć jak odpad z gospodarstwa domowego. Duże ilości odpadowego produktu unieszkodliwiać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Odzysk (recykling) lub unieszkodliwianie odpadów opakowaniowych przeprowadzać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Produkty biobójcze, nr pozwolenia: 7283/18

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny