Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Karma dla Psa po sterylizacji

Brak produktów do wyświetlenia

Każdy opiekun psa powinien mieć świadomość, że żywienie czworonoga, którego poddamy zabiegowi sterylizacji wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju karmy.

Sterylizacja - Kastracja u Psa i Suki

Zabieg kastracji lub sterylizacji u psów i suk to coraz częściej wykonywany zabieg w ostatnich latach. Spora części opiekunów i posiadaczy czworonogów decyduje się na dokonanie, któregoś z tych zabiegów ze względu na zdrowie psa. Dodatkowo sterylizacja stała się wymogiem w przypadku, gdy adoptujemy psa ze schroniska.

Kastracja jest często mylona ze sterylizacją nie tylko przez właścicieli czworonogów, ale nawet przez blogerów czy właścicieli sklepów zoologicznych. Oba zabiegi mają ten sam cel - powodują, że pies bądź suka staje się bezpłodna. W praktyce kastracja to wycięcie jąder i najądrzy u samców oraz jajników, jajowodów i macicy u suki. Podczas zabiegu sterylizacji przecina się i podwiązuje nasieniowody u samca, natomiast u samicy przecina się jajowody.

Kastracja psa lub suki - kiedy należy ją wykonać

Kastrację możemy wykonać, gdy pies ukończy 7 - 12 miesiąc życia. Uzależnione jest to od wielkości oraz rasy psa, gdyż zwykle psy ras małych osiągają dojrzałość fizyczną nieco szybciej niż rasy duże. Wykastrować można także w pełni dorosłego psa i nie ma przeciw temu żadnych przeciwwskazań. Przed zabiegiem u dorosłego psa warto jednak przeprowadzić podstawowe badania, aby wykluczyć ewentualne komplikacje. W przypadku starszych psów zabieg kastracji może nieść ze sobą pewne ryzyko, które niesie ze sobą poddanie seniora narkozie. Warto więc zdecydować się na zabieg jedynie wtedy, gdy jest to niezbędne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia zwierzęcia.

Zalety kastracji u psów i suk

Sterylizacja u psów wykonywane jest głównie po to, aby pozbawić zwierzęcia zdolności rozrodczych. Jednak może nieść ze sobą inne pozytywne konsekwencje. U samców kastracja eliminuje ryzyko powstania raka jąder czy schorzeń prostaty. U suczek natomiast eliminuje wystąpienie ropnego zapalenia macicy oraz niektórych rodzajów guzów. Kastracja zapobiega również takim chorobom jak np. cukrzyca.

Pies tyje po sterylizacji? Fakt czy mit?

Wielu właścicieli psów obawia się, że ich pupil znacznie przybierze na wadze po sterylizacji. Należy pamiętać, że sam zabieg nie powoduje bezpośrednio otyłości u psa. Wina leży wyłącznie w podejściu właściciela, który nie jest zwykle nie jest kompletnie nieprzygotowany do nowej sytuacji. W wyniki sterylizacji w organizmie zwierzęcia występuje niedobór hormonów płciowych, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego u psa. Zapotrzebowanie to może się zmniejszyć nawet o kilkanaście procent.

Jest to moment, w którym należy zmienić dietę naszego czworonożnego przyjaciela. Jeśli natomiast pominiemy fakt, że nasz podopieczny po zabiegu sterylizacji potrzebuje nisko kalorycznych posiłków to bardzo szybko zauważymy u niego przyrost wagi. Problem z nadwagą może wystąpić również dlatego, że po zabiegu psi apetyt zwykle drastycznie drastycznie wzrasta.

Aby odpowiednio zadbać o naszego czworonoga należy na stałe wprowadzić zmiany w jego diecie. W tym momencie wielu osób decyduje się na karmy typu “light” lub karmy odchudzające. Warto również zastanowić się nad specjalnymi karmami dla psów po sterylizacji. Ich niska kaloryczności sprawia, że możemy podawać psu normalne racje co spowoduje, że psiak szybciej stanie się syty. Należy tutaj wspomnieć, że karma dla suk po sterylizacji to ten sam produkt, który stosujemy w dla samców. W obu przypadkach, warto skonsultować się z weterynarzem, zanim zdecydujemy się na którąś z karm po kastracji.

Karma dla psa po kastracji / sterylizacji - czy warto ją stosować?

Pies po sterylizacji wymaga odpowiedniej diety. Jeżeli karmimy naszego pupila pokarmem gotowym, czyli karmą komercyjną powinniśmy zaopatrzyć w specjalną karmę dla psów po sterylizacji. W ofercie naszego sklepu można znaleźć produkty, które idealnie nadają się dla psów kastrowanych. Dbając o wagę naszego podopiecznego do wyboru mamy takie marki jak Brit, Purina czy Dolina Noteci.

Brit Care Mini dla psa po sterylizacji

Karma BRIT CARE MINI GRAIN-FREE LIGHT - STERILISED to bezzbożowa karma dla psów po sterylizacji mniejszych ras. Marka Brit to rodzinna firma założona u naszych sąsiadów - w Czechach. Karma z linii Mini Grain-Free Light / Sterilized jest produktem hypoalergicznym. Przy jej produkcji uwzględniono specyficzne potrzeby psiaków charakteryzujących się drobną budową, które ze względu na dużą aktywność mają również zwiększone zapotrzebowanie na energię. Brit Care Mini to bardzo dobrze skomponowana sucha karma dla psa po sterylizacji. Wyróżnia się doskonałym smakiem, który zawdzięcza miesu z królika.

Purina Pro Plan - karma dla psów po sterylizacji

Kolejnym produktem w kategorii karm po sterylizacji jest Purina Pro Plan. Jest to produkt amerykański, którego historia sięga ubiegłego wieku. Dla wykastrowanych psów Purina skomponowała karmę PURINA PRO PLAN ALL SIZE ADULT Light/Sterilised. Kompozycja karmy pozwala uniknąć szybkiego przybierania na wadze przez psy, które zostały poddane zabiegowi kastracji. Purina Pro Plan została opracowana ze specjalnie wyselekcjonowanych składników odżywczych oraz z odpowiednim poziomem włókna pokarmowego. Dzięki temu szybciej zaspokaja apetyt psa, zachowując jednocześnie niską zawartości kaloryczną. Stosując tą karmę właściciel ma lepszą kontrolę nad apetytem swojego psa, przy zachowaniu masy mięśniowej oraz wspierając zdrowe stawy czworonoga.

Dolina Noteci PC Recovery dla psów po zabiegu

Kolejna karma dla psów sterylizowanych, ale również dla psów, które przeszły innego rodzaju zabiegi, jest karma Dolina Noteci PC Recovery. Jest to produkt bardziej uniwersalny, gdyż można go podawać psom po różnego typu zabiegach. Jeżeli będziemy podawać go regularnie to pozwoli to nam ograniczyć uczucie głodu u naszego pupila. Karma doskonale sprawdza się również u zwierząt z nadwagą, która niekoniecznie została spowodowana przez kastracje. W produkcie zawarto składniki o działaniu przeciwzapalnym, które wzmacniają kości oraz stawy, narażone na kontuzje wskutek zbyt dużej masy ciała czworonoga.

W sklepie internetowym WyspaPupila.pl oferujemy nie tylko produkty dla psa po sterylizacji, ale również inne doskonale zbilansowane karmy o zastosowaniu przy różnego rodzaju dolegliwościach.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny