Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Ham-Stake

Ham Stake dla gryzoni i królików

Firma Ham-Stake to organizacja rodzinna, która działa, jest rozwijana i udoskonalana od 2006 roku. Pomysłodawca marki Grzegorz Plewka, który od lat jest miłośnikiem zwierząt wpadł na pomysł wprowadzenia na polski rynek zoologiczny wyjątkowych i niespotykanych produktów dla najmniejszych domowych pupili gryzoni i królików. Pomysł na wysokiej jakości produkty dla gryzoni powstał ze względu na brak podobnych produktów w Polsce oraz przez nasycenie rynku produktami przeznaczonymi głównie dla psów i kotów. Na tle niezliczonej ilości karm i akcesoriów dla psów i kotów nisza dla gryzoni wydawała się bardzo zaniedbana, a tym samym gotowa na przyjęcie nowych, ciekawych produktów. 

Filozofią firmy jest tworzenie wyjątkowych i bezkonkurencyjnych produktów dla najmniejszych domowych pupili. Jednymi z pierwszych produktów firmy Ham-Stake były wyjątkowe akcesoria takie jak domki, tunele, huśtawki i platformy wykonane z drewna brzozowego, które zostały połączone ze specjalnie dobranymi mieszankami ziaren i warzyw tworząc niespotykane przysmaki. 

Pomysł tworzenia takich właśnie przysmaków, które powstają z połączenia najnowszych trendów żywieniowych z naturalnymi surowcami został poprzedzony latami doświadczeń i rozwijania wiedzy. To dzięki tej wiedzy oraz niezwykłej pasji, asortyment Ham-Stake poszerzył się do ponad kilkudziesięciu unikalnych produktów, których odbiorcami stały się nie tylko króliki, ale również świnki morskiemyszychomikiszczuryszynszyle i koszatniczki.

Firma stosuje wyłącznie naturalne składniki i surowce, które odpowiadają zróżnicowanej diecie poszczególnych gatunków. Szczegółowo dobrane mieszanki pokarmów zostały wzbogacone o bogate w witaminy warzywa, specjalnie wyselekcjonowane nasiona, pachnące zioła z lokalnych i ekologicznych farm oraz suszone liście krzewów owocowych. Wisienką na torcie są dodatki kwiatów, które dodawane są do przysmaków, takie jak hibiskus, nagietek malwa, kocanka i lawenda. Drewno, warzywa, kwiaty i zioła łączone są za pomocą w 100% naturalnego kleju, który powstaje w efekcie hydrolizy skrobi ziemniaczanej. W procesie produkcji przysmaków nie stosuje się substancji słodzących, barwników ani konserwantów.  

Te zbilansowane pod względem żywieniowym przysmaki tworzą wraz z elementami drewnianymi, ciekawe i  różnorodne formy domków tuneli i hamaków, które oprócz walorów smakowych zapewniają zwierzakom  również wiele rozrywki. W naszej ofercie znajdują się rozmaite tunele brzozowe i ziołowe, schronienia, huśtawki, paśniki, gryzaki, platformy i wiele innych. Przy produkcji tych wyjątkowych, jadalnych akcesoriów uwzględnia się szczególne potrzeby gryzoni i stosuje wyłącznie drewno z drzew liściastych, takich jak np. brzoza, które to zapewniają prawidłowe ścieranie stale rosnących zębów. Dzięki takiemu podejściu wszystkie produkty marki Ham-Stake są zupełnie nieszkodliwe i w pełni przyswajalne dla królików i gryzoni. 

Nowatorskie podejście po produkcji oraz fakt, że produkty Ham-stake wykonywane są ręcznie zaowocowało tym, że firma została zauważona i doceniona w branży otrzymując w 2017 wyróżnienie "Produkt Roku 2017" w plebiscycie branży zoologicznej.

 

Z roku na rok pozycja marki na polskim rynku zoologicznym rośnie dzieki wyjątkowym pomysłom i nowatorskiemu podejściu, ale również dzięki ciągłemu doskonaleniu istniejących produktów oraz wprowadzaniu na rynek zupełnie nowych, bardziej ciekawych wersji.