Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Dolina Noteci

Brak produktów do wyświetlenia

image

Dolina Noteci to rodzima marka produkująca wysokiej jakości karmy dla psów i kotów. Firma dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji karmy dla zwierząt w Europie mieszczącym się w północnej części Wielkopolski, wśród niezwykle malowniczego krajobrazu. Nazwa firmy to nie tylko malownicze położenie wśród natury, ale także cała filozofia i misja jej działania. 

Ciągle rosnąca pozycja firmy w Polsce pozwoliła jej na ekspansję produktową za granice naszego kraju. Wyroby tej marki są już dostępne w takich krajach jak Estonia, Finlandia, Rosji, Rumunia, Czechy czy Chorwacja. Karmy tej marki zawierają jedynie wysokiej jakości, starannie dobrane i wyselekcjonowane składniki oraz świeże warzywa i owoce od lokalnych producentów. Gotowa karma mokra tej marki jest głównym produktem zakładu i to właśnie dzięki niej firma znana jest nie tylko w Polsce ale w innych krajach Europy i postrzegana jako główny producent tego rodzaju pożywienia w naszym kraju.

Dzięki odpowiedniej metodzie produkcji oraz wspomnianym już odpowiedniemu doborowi składników karmy z serii Premium są wyjątkowo dopasowane do wymogów żywieniowych psów i kotów co sprawia, że cechują się wysokim współczynnikiem strawności składników odżywczych w nich zawartych.

Karmy z rodziny Doliny Noteci dzielą się na takie marki jak Premium, Superfood i Basf . Producent oferuje również karmy dla szczeniaków i kociąt w wersji Junior oraz dla starszych psów w wersji Senior. Nasz sklep oferuje zarówno karmy dla kotów jak i psów o wiele taniej niż na oficjalnej stronie producenta www.dolina-noteci.pl. Do wyboru mamy puszki lub saszetki, w których to znajdziemy karmy bezzbożowe, monobiałkowe, w wersji light, półwilgotne oraz dla dla zwierząt alergików.

Przed zakupem karmy warto zapoznać się z artykułem dotyczącym odpowiedniego żywienia psów

Karma dla psa Dolina Noteci

Karma Premium dla Psa 

Dolina Noteci karma dla psa z linii Premium to flagowy produkt firmy. Karmy Premium są optymalnie skomponowane, jeśli chodzi o zawartość składników odżywczych oraz witamin.

Idealna kompozycja składu jest gwarancją prawidłowo zmineralizowanych zębów i kości psa. Fundamentem karm Premium jest mięso i produkty pochodzenie mięsnego co powoduje, że przyswajalności białka szacuje się na poziomie osiągającym 95 %. Zawartość tłuszczu waha się w granicach 10% dlatego karma mokra dla psa w wersji Premium możne być stosowana w przypadku żywienia wszystkich zwierząt. Karmy zawierają związki biologicznie czynne pochodzących z bazylii, ryżu brązowego, marchwi czy oleju lnianego. Związki te w znaczny sposób wspomagają metabolizm u psa.

Uzupełnienie składu karmy o olej lniany, który stanowi źródło kwasów tłuszczowych n–3 i n–6, witaminy E oraz o szereg substancji czynnych biologicznie o właściwościach przeciwzapalnych, dodatkowo dostarcza fitosteroli. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji oraz kompozycji składu opartym o najnowsze normy żywieniowe zwierząt karmy w wersji Premium są optymalnie dostosowane do wymogów żywieniowych psów.

Karma Dolina Noteci Premium Pure dla psa 

Linia karm Premium Pure kierowana jest do właścicieli psów, których podopieczni cierpią z powodu alergii pokarmowych. Skład każdej z karm oparty jest na jednym źródle białka zwierzęcego, którego pupil potrzebuje do zachowania mocnych i zdrowych kości. Odpowiednio skomponowany skład karm Pure gwarantuje brak białka, na które pies może być uczulony. Tego typu karmy wpisują się więc idealnie w zalecenia tzw. Diety eliminacyjnej. Znakomicie sprawdzi się w sytuacji, gdy opiekun chce się upewnić czy objawy po spożycie konkretnego białka wpisują się w klasyczne objawy alergii pokarmowej.

W karmach Pure zastosowano składniki o dużej zawartości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, co tym samym niweluje potrzebę tego, aby uzupełniać dietę psa w dodatkowe produkty zawierające witaminy.

Dolina Noteci Premium Junior dla psa

Karma mokra Doliny Noteci w wersji Junior dla psa została opracowana na podstawie najnowszych norm i zaleceń dietetycznych dotyczących prawidłowego żywienia szczeniąt i młodych psów małych i średnich oraz dużych ras. Regularne stosowanie karmy dla szczeniąt z linii Junior gwarantuje prawidłowe zmineralizowanie oraz odpowiedni wzrost kości i zębów młodego psa oraz zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój organizmu.

Drożdże, które zostały zawarte w karmie, zawierają beta–glukany wzbogacają dietę szczeniaka w cenne składniki o charakterze prebiotycznym, stymulujących procesy trawienne. Składniki te wpływają pozytywnie również na funkcje odpornościowe organizmu szczenięcia. Dodatek tłuszczu z łososia zawierającego kwasy EPA i DHA wspierają prawidłowy rozwój układu nerwowego młodego organizmu. Olej lniany, który jest źródłem kwasów tłuszczowych n–3 i n–6, witaminy E oraz inne zawarte w karmie związki biologicznie czynne o właściwościach przeciwzapalnych wpływają prorozwojowo na komórki skóry oraz odpowiadają za zdrowy wygląd sierści. W karmie dla szczeniąt znajdziemy również marchew, amarantus i ekstrakt z jukki Schidigera, które to wspierają pracę przewodu pokarmowego szczeniąt oraz zwiększają zdolność wchłaniania pozostałych składników odżywczych.

Dolina Noteci Premium dla psów małych ras

Dolina Noteci dla małych ras charakteryzuje się wyjątkowo wnikliwie dopasowanym składem do potrzeb żywieniowych dorosłych psów małych ras. Kompozycja karmy, podobnie jak w przypadku innych karmy z serii Premium, powstała na podstawie najnowszych norm żywieniowych i zaleceń dietetyków zwierzęcych.

Źródłem białka w karmie są mięsa z wyselekcjonowanych z należytą starannością gatunków zwierząt oraz składników pochodzenia zwierzęcego. Bardzo wysoka jakość wspomnianych składników sprawia, że karmy Doliny Noteci w wersji dla małych ras są pełnowartościowymi posiłkami, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych czworonogów.

Dolina Noteci Superfood dla psa

SUPER - ŻYWNOŚĆ DLA PSÓW

imageKarmy linii Superfood to nic innego jak super - żywność dla psów. W taki sposób określa się jedynie te produkty, które oprócz zawartości całej gamy niezbędnych składników odżywczych, związków mineralnych oraz witamin dostarczają dodatkowo związków biologicznie czynnych, przeciwutleniaczy i błonnika, które są wyjątkowo cenne dla organizmu zwierzęcia. Wspólne działanie tych substancji wpływa niezwykle pozytywnie na zdrowie psa. Karmy Superfood nie tylko odżywiają, ale również pomagają zapobiegać występowaniu tzw. chorób dieto-zależnych (układu sercowo-naczyniowego, kostnego). Regularne podawanie psu produktów z tej serii w znaczący sposób przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu immunologicznego zwierzęcia.

Karmy Dolina Noteci Superfood są wyjątkowym produktem, którego proces przetworzenia został zminimalizowany do granic możliwości. W procesie produkcji używa się jedynie wysokowartościowych surowców bogatych w substancje, które wpływają stymulująco na zdrowie i kondycję psa. W składzie karm w tej wersji nie znajdziemy zbóż ani żadnych konserwantów czy sztucznych aromatów. Źródłem białka w produktach tej linii są wyjątkowe gatunki mięs: z kangura, jelenia, sarny, kaczki, wołowiny, gęsi, jagnięciny i cielęciny. Warto wspomnieć, że mięso stanowi aż 80% zawartości karmy. Idealnym uzupełnieniem dla mięsa są naturalne dodatki, takie jak: wodorosty morskie, babka płesznik, drożdże piwne, omułek nowozelandzki, juka Mojave i siemię lniane, które to wzbogacają karmę o dodatkowe składniki mineralne i witaminy.

Dolina Noteci BASF dla psa (BIOLOGICALLY APPROPRIATE SAFETY FOOD)

Seria BASF to Biologicznie Odpowiednie Bezpieczne Jedzenie. Jest to nowatorski kierunek żywienia firmy, ale poparty naukowo. Linia dla Psa BASF to nic innego jak wyjście z odpowiednią ofertą do właścicieli, którzy chcą karmić swoje psy gotową karmą, która opiera się na całkowicie naturalnych składnikach, a dodatkowo będzie przetworzona w jak najmniejszym stopniu. Seria BASF to nowoczesna, gotowa dieta, która pokrywa zapotrzebowanie organizmu psa na wszystkie składniki mineralne, czerpiąc przy tym jedynie z surowców, które wcześniej nie były przetworzone. BASF (Biologically Appropriate Safety Food) to karmy pełnoporcjowe dla psów dorosłych oparte na tkance mięśniowej oraz innych surowcach pochodzenia zwierzęcego. Do tych surowców zaliczyć można między innymi tkankę kostną i chrzęstną oraz podroby. Takie podejście i kompozycja składników pozwala jak najbardziej zbliżyć się do składu posiłku psa z dalekiej przeszłości czyli z okresu jego udomowienia. Do wyboru mamy takie smaki jak: Jagnięcina z królikiem oraz koza z wołowiną

DOLINA NOTECI CUISINE, czyli KULINARNE SPECJAŁY DLA TWOJEGO PSA

imageDolina Noteci Cuisine jedna z najnowszych linii karm w rodzinie produktów Doliny Noteci. Jest to niezwykle innowacyjne produkt stworzony z surowców wysokiej jakości. Składniki użyte do produkcji karm z serii Cuisine oznaczone są jako produkty „human grade”, czyli takie, które są przeznaczone dla człowieka i mogą być przez niego bezpiecznie spożywane. Cztery dostępne smaki z tej serii to niezwykłe, kulinarne specjały przepełnione naturalnymi kawałkami mięsa, owocami oraz świeżymi warzywami. Karmy tej serii to bogate źródło białka wysokiej jakości, które zawiera optymalną ilość aminokwasów egzogennych. Skład pokarmów dla psa z serii Cuisine został skomponowany w taki sposób, aby dostarczyć psom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mineralnych oraz witamin. Zawartość mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego dochodzi do 60 %. Karmy z tej linii są w 100 % naturalne. Nie zawierają zbóż, żadnych sztucznych barwników, ani konserwantów.

Do wyboru mamy 4 smaki tej karmy:

Jeśli Twój pies zmaga się z otyłością lub nadwagą, polecamy artykuł dotyczący odchudzania psów

Karma Dolina Noteci PREMIUM dla kota

Dolina Noteci karma mokra dla kotów w wersji PREMIUM to produkt, który zaspokaja specyficzne zapotrzebowanie kocich organizmów, zarówno kociąt (linia Premium Junior dla kota), kotów dorosłych jak i tych po sterylizacji. Karmy Premium dla kotów dostępne są w kilku różniących się od siebie wersjach smakowych. Cechują się bardzo apetyczną, nieco wilgotną konsystencję, która wspiera utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia kociego organizmu. Produkty dla kotów przetwarza się jedynie w minimalnym stopniu, który pozwala na zachowanie mikrobiologicznego bezpieczeństwa. Wszystkie produkty dla kotów z tej linii w pełni pokrywają zapotrzebowanie zwierząt na składniki odżywcze, witaminy oraz taurynę i kwasy tłuszczowe. Wyróżnia je również wysoka zawartość mięsa.

Regularne spożywanie karm mokrych dla kotów z linii Premium gwarantuje utrzymanie stałej masy ciała zwierzęcia przy 100% zaspokojeniu zapotrzebowania na składniki odżywcze. Karmy w wersji Premium dla kotów to karmy bezzbożowe, w których nie znajdziemy konserwantów czy jakichkolwiek polepszaczy smaku.

Dolina Noteci Premium Junior dla Kota

Karmy Dolina Noteci Junior przeznaczone są dla kociąt, które potrzebują specjalnie dobranych składników, które zapewnią im odpowiednią ilość substancji odżywczych niezbędnych do rozwoju i wzrostu ich małych kocich organizmów. Karmy dla kociąt charakteryzują się dużą zawartością mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Do wyboru mamy produkty w puszkach jak i saszetkach. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny