Opinie o Nas
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Applaws

Brak produktów do wyświetlenia

Karma Applaws

imageApplaws to karma dla psów i kotów, która zapewnia dobre samopoczucie i zdrowie. Jest to dieta zawierająca jedynie naturalne składniki, dzięki czemu stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla Twojego pupila.

Właścicielem marki Applaws jest firma MPM (Making Pet Food Matters) z Wielkiej Brytanii, która została założona w 2002 roku, kiedy to współzałożyciele Roger Wood, Roger Coleman i Jon Kinsey postanowili, że nie zamierzają karmić swoich psów karmami zawierającymi sztuczne dodatki i wypełniacze. Zwyczajnie nie byli zadowoleni z tego co oferowali inni producenci karm, więc postanowili stworzyć pokarm dla swoich pupili od podstaw.


W 2006 r. produkty marki Applaws zostały wprowadzone do sprzedaży w wyspecjalizowanych sklepach zoologicznych w Wielkiej Brytanii. Karmy Applaws to produkty z naturalnych w 100 % i etycznie pozyskiwanych składników.  Produkty tej marki były początkowo kierowane do doświadczonych właścicieli i hodowców kotów i psów, którzy szukają najlepszych produktów do pielęgnacji i karmienia swoich pupili. W 2009 r. firma wprowadziła pierwszą na świecie suchą karmę bezzbożową z kurczakiem. Od tego czasu asortyment produktów firmy urósł prawie do 200 pozycji naturalnych produktów dla kotów i psów.Wraz ze wzrostem zainteresowania konsumentów karmą premium jaką jest Applaws, wzrosła również sama firma MPM. Do 2013 roku na całym świecie sprzedało się 100 milionów paczek mokrej karmy dla kotów. Marki firmy MPM, w tym Applaws, sprzedawane są w 49 krajach świata.


Filozofią firmy jest tworzenie karmy dla zwierząt najwyższej jakości, a podstawą tego jest dobór najlepszych z możliwych. Do produktów Applaws nie dodaje się, żadnych sztucznych składników takich jak barwniki, konserwanty czy substancje zapachowe.


Producent gwarantuje, że w produktach nigdy nie znajdą się sztuczne zapychacze, barwniki itd, a do produkcji używa i będzie używać wyłącznie najlepszych kawałków mięsa z piersi lub filetów z ryb.


Dlaczego warto wybrać karmy Applaws?


Firma produkuje w pełni naturalną karmę dla psów i kotów już od ponad 10 lat. Już jako mała i niezależna firma stworzyła wiele „światowych premier” produktów żywieniowych dla zwierząt, które zmieniły diametralnie ​​sposób postrzegania karm dla psów i kotów na całym świecie. Jeśli na etykiecie puszki z karmą Applaws lub saszetki, widnieje informacja, że karma zawiera kurczaka to można mieć pewność, że produkty te zawierają w wyłącznie mięso z piersi kurczaka, którego jakość jest taka sama jak jakość mięsa przeznaczonego do spożycia przez ludzi.


Duża koncentracja naturalnych składników w karmach Applaws powoduje, że są to produkty stanowiące doskonałe źródło witamin, minerałów i niezbędnych aminokwasów, takich jak tauryna i arginina lub kwasów tłuszczowych, takich jak omega 3 i 6. Mokre karmy marki Applaws są bardzo smaczne i stanowią doskonały dodatek do karm suchych. Mogą również stanowić uzupełnienie obecnej mokrej diety Twojego pupila

Składniki które trafiają do produktów firmy, takie jak pierś z kurczaka lub filety rybne (z takich ryb jak tuńczyk, makrela, sardynki i łosoś) stanowią również naturalne źródło kwasów tłuszczowych Omega. Omega 3 na przykład zawiera EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy), które pomagają utrzymać dobre zdrowie kotów w każdym wieku, jak również kociąt i kotek w ciąży. DHA stanowi jeden z elementów budulcowych mózgu, stanowiąc około 8% jego masy.

Kwas EPA działa podobnie jak DHA i jest niezbędnym niezbędnym składnikiem dla odpowiedniego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego.


Applaws karma dla kotów

Suche karmy tej marki to produkty bezzbożowe, zawierające jedynie białko zwierzęce, dzięki czemu są one o wiele łatwiejsze do strawienia dla kotów i kociąt. Dzięki temu posiadają również naturalnie niską zawartość węglowodanów.


Zboża i węglowodany dostarczają ludziom niezbędnej energii. Jednak w ślinie ludzkiej znajdują się specjalne enzymy zwane amylazą, które rozpoczynają długi proces trawienia włókien roślinnych. Koty nie wytwarzają amylazy, więc zboża takie jak jęczmień, pszenica, ryż czy kukurydza są dla nich trudne do strawienia, a dodatkowo zawierają dużo węglowodanów, które mogą powodować wzrost cukru we krwi kotów. To w prostej linii może prowadzić do zaburzeń w utrzymaniu odpowiedniego poziomu masy ciała i tkanki tłuszczowej. Może to obciążać kocią wątrobę i prowadzić do powstawania alergii pokarmowych. To właśnie dlatego karmy Applaws to diety całkowicie bezzbożowe i są oznaczane jako naturalnie hipoalergiczne, ze względu na to, że nie posiadają w składzie składników uznanych powszechnie za silne alergeny. 

 

W swojej ofercie firma posiada również linie dla kociąt Applaws Kitten, która może być zarówno w formie suchej karmy pełnoporcjowej jak i karmy mokrej uzupełniającej.