Opinie o Nas
 • Kategorie
 • Szukaj
 • Acana

 

Brak produktów do wyświetlenia

Acana to kanadyjska marka wysokiej jakości karmy dla psów i kotów. Aktualnie firma posiada dwie fabryki. Pierwszą w kanadzie zwaną NorthStar (Gwiazda północna) , która mieści się w stanie Alberta. Druga natomiast mieści się w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych i jest nazywana DogStar (potoczna nazwa dla Syriusza). 

Fabryka NorthStar symbolizuje kanadyjską kuchnie dla zwierząt, reprezentując jednocześnie doskonałość w branży zoologicznej. NorthStar została wybudowana specjalnie z myślą o produkcji Biologicznie Odpowiedniej karmy dla psów i kotów. Jest to najbardziej zaawansowana fabryka karmy w Kanadzie. Firma szczyci się tym, że fabryka wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia i korzysta z wielu opatentowanych technologii pozwalających przetwarzać świeże mięso w taki sposób, aby znalazło się go jak najwięcej w finalnym produkci. Więcej niż w jakiejkolwiek innej karmie dla psów i kotów.

Fabryka DogStar mieści się pośród bujnych pól uprawnych w Auburn w stanie Kentucky. Została od podstaw stworzona, aby kontynuować i rozwijać Biologiczne Odpowiednią filozofię produkcji karmy dla zwierząt domowych, co potwierdzają liczne nagrody w branży. DogStar udało się pokonać firmy produkujące nie tylko karmy dla zwierząt, ale również producentów żywności dla ludzi zdobywając w 2017 nagrodę Global Markets Award w ramach Global Food Safety Initiative (GFSI). Jest to jedno z najwyższych osiągnięć w zakresie bezpieczeństwa produkcji żywności na świecie. Budynek DogStar zdobył również prestiżową nagrodę Design-Build Institute of America Award jako pierwszy na świecie obiekt do produkcji karmy dla zwierząt.

Filarami w produkcji karm dla firmy są 3 główne założenia:

1 . Odpowiednie Biologicznie Jedzenie.

Przodkiem psów domowych jest szary wilk, natomiast przodkiem wszystkich kotów jest Żbik z Bliskiego Wschodu. Mimo wielu lat hodowli, która zaowocowała kompletną zmianą wyglądu zewnętrznego wielu ras psów i kotów od wyglądu ich dzikich przodków to wewnętrzne funkcjonowanie organizmu zwierząt domowych pozostało niezmienione. Naprzeciw temu wychodzi właśnie koncepcja Jedzenia Odpowiedniego Biologicznie, która w praktyce oznacza jak najlepsze odzwierciedlenie w produkowanej karmie tego, czym żywią się dzicy przodkowie zwierząt domowych.

Aby Odpowiednia Biologicznie karma gotowa była jak najbliższa pożywieniu dzikich zwierząt firma trzyma się 5 zasad produkując karmę:

 • Duża zawartość mięsa i białka

Karmy w zależności od typu i wersji mogą zawierać od 50% do 75% mięsa w składzie. Tak samo jak ich dzicy przodkowie, psy i koty domowe są wyposażone w ostre zęby i kły oraz krótki przewód pokarmowy, po to aby jak najlepiej przetwarzać i wchłaniać białko i tłuszcze zawarte w surowym mięsie, dlatego ważne jest, aby pokarm dla zwierżat domowych był bogaty głównie w ten składnik.

 • Wysoka zawartość świeżego i surowego mięsa

Według producenta, aż 50 % mięsa dodawanego do karm jest świeże lub zupełnie surowe. Aż połowa mięs, ryb, drobiu oraz jaj, które trafiają do produktów tej marki, to właśnie surowe i świeże, dzięki czemu zachowuję swoją najbardziej odżywczą formę, zapewniając intensywny smak i bogatą zawartość składników odżywczych, która jest niezbędna w diecie psów i kotów. Świeże składniki zawierają duże ilości białka, tłuszczy, witamin oraz minerałów w ich naturalnej postaci.

Nieważne czy składniki są świeże, surowe czy suszone, wszystkie pochodzą od ściśle kontrolowanych dostawców, co jest rzadkość wśród producentów karmy. Aby zachować świeżość składników karm przez cały rok mięsa są chłodzone lub mrożone w szczycie sezonu i używane do produkcji karmy poza nim.

 • Wiele odmian mięsa w jednym produkcie

Firma dodaje do swoich wyrobów minimum trzy rodzaje świeżego mięsa, drobiu lub ryb. Dzięki temu podejściu możesz zaoferować swojemu podopiecznemu olbrzymią różnorodność w jednym posiłku. Przeciętna gotowa karma zawiera jedno podstawowe źródło białka w składzie np. wołowina lub kurczak. Dodatkowo składniki te są często wysoce przetworzone, przez co tracą większość swoich składników odżywczych. Stosując Acanę masz pewność, że zapewniasz swojemu pupilowi co najmniej trzy rodzaje świeżego mięsa: od czerwonego hodowanego na rancho, poprzez drób z wolnego wybiegu, aż po dziko złowione ryby. Dzięki temu dostarczasz swojemu pupilowi bogatą i odżywczą różnorodność białka i tłuszczu.

* Wyjątkiem od tej reguły jest karma ACANA Singles, która zawiera jedno źródło białka w proporcji WholePrey. Jest to produkt przeznaczony dla psów alergików.

 • Proporcje karmy według filozofii WholePrey

W naturze brakuje syntetycznych suplementów diety, więc wszystkich składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania drapieżników należy szukać w całych osobnikach takich jak ryby, ptaki i innej zwierzynie łownej. Wilki i dzikie koty zaspokajają swoje potrzeby żywieniowe właśnie poprzez spożywanie całych zwierząt, które upolują lub większej ich częsci. Mięso upolowanych zwierząt zapewnia białko; wątroba, nerki i dostarczają witamin i minerałów; a chrząstka i kość dostarczają wapń i fosfor.
Skład karm Acana odzwierciedla naturalną dietę drapieżników zawierając mięso, narządy oraz chrząstki lub kość w proporcjach, które dostarczają składników odżywczych naturalnie i całkowicie, bez potrzeby długich list syntetycznych witamin, minerałów i suplementów aminokwasowych. To jest właśnie filozofia proporcji WholePrey (Cała ofiara).

 • Zrównoważona energia

Kompozycja karm tej marki ogranicza zbędne węglowodany. Podczas gdy psy i koty mają relatywnie niskie zapotrzebowanie na węglowodany to zawartość składników energetycznych w konwencjonalnych pokarmach dla psów i kotów często jest zbyt wysoka.
Karmy Acana nie zwierają glutenu, ziemniaków, tapioki oraz skrobi, a zamiast tego znajdziemy w nich świeże warzywa i owoce, takie jak cała dynia czy marchewki, które dostarczają błonnika i innych składników odżywczych, których Twój pies lub kot naprawdę potrzebuje. Do produkcji karmy stosuje się jedynie świeże warzywa i owoce, które dobierane są w taki sposób, aby dostarczać odpowiednie ilości błonnika i przeciwutleniaczy w naturalnych postaciach. Warzywa i owoce do produkcji pokarmu trafiają do fabryki niedługo po zerwaniu lub zebraniu, a jest to możliwe, gdyż dostarczają je jedynie wyselekcjonowani, regionalni farmerzy. Produkty rolne dodawane są do karmy w całości i bez żadnych zbędnych konserwantów.

2. Świeże, regionalne składniki

Składniki najwyższej jakości od ludzi, którym ufamy - według tego motta firma pozyskuje składniki do swoich produktów. 
Górzyste farmy, żyzne prerie aż po horyzont, zimne i niezwykle czyste wody są źródłem inspiracji dla działalności firmy oraz punktem wyjścia dla procesu produkcji wyjątkowych produktów żywieniowych dla zwierząt.

Dzięki tej zdywersyfikowanej różnorodności autentycznie świeżych składników regionalnych produkty tej marki odzwierciedlają naturalną dietę dzikich przodków zwierząt domowych. Od drobiu z wolnego wybiegu, jaj z chowu bezklatkowego, mięsa hodowanego na ranczach o olbrzymiej powierzchni oraz dziko złowionych ryb, po świeże warzywa i owoce - wszystkie składniki wchodzące w skład produktów są hodowane w sposób jak najbardziej naturalny i są dostarczane do fabryki w stanie świeżym lub zupełnie surowym.
To, co inni producenci karmy dla zwierząt domowych nazywają świeżym, jest tak naprawdę zamrożone w blokach, których kształt i waga ułatwia transport i przechowywanie. Bloki te są często są wielokrotnie zamrażane i rozmrażane. Zdarza się, że mija wiele miesięcy, zanim stają się karmą dla zwierząt.

Co gorsza, wielu producentów używa dużych ilości suszonych czy przetworzonych w inny sposób składników zwierzęcych, które następnie zmiękcza się wodą, a następnie określa jako „świeży lub surowy” na etykiecie karmy.

Kiedy dany składnik w karmach Acana określany jest jako świeży to jest on rzeczywiście świeży, Określenie “Świeży lub surowy” definiuje się w firmie jako:

ŚWIEŻE: składniki określane tym mianem spełniają standard AAFCO (The Association of American Feed Control Officials): chłodzenie jako jedyna forma konserwacji składników.

SUROWE: tym mianem określa się surowce według definicji AAFCO: surowe składniki są zamrożone wyłącznie ze świeżego, surowego mięsa.

3. Brak podwykonawców


Karma Acana to wielokrotnie nagradzany produkt produkowany wyłącznie w wielokrotnie nagradzanej kuchni. Pasją firmy są zwierzęta oraz tworzenie pokarmu właśnie dla zwierząt. Proces produkcji skupia się wyłącznie na fabryce firmy i nie jest zlecany firmom zewnętrznym.

Właściciele marki dbają o każdy szczegół przygotowywania żywności. Zaczynając na tym skąd pochodzą składniki używane do produkcji, poprzez przygotowywanie i gotowanie, aż po jakość i proces bezpieczeństwa żywności.

Obecnie w branży producentów karm dla psów i kotów wiele firm to nie firmy produkujące pokarm ale firmy marketingowe. Firmy te nie posiadają własnych fabryk, a jedynie zlecają produkcję komuś innemu, zajmując się jedynie marketingiem. W praktyce oznacza to, że nie mają wpływu i nie kontrolują żadnego etapu produkcji, nie mając tym samym wpływu na jakość finalnego produktu.

Firma produkująca karmę Acana działa zupełnie inaczej, dlatego wybierając produkty tej marki możesz mieć pewność, że karma dla twojego psa lub kota została przygotowana całkowicie przez nią przy użyciu tych samych składników wysokiej jakości z należytą uwagą i sercem tak jak prawdziwy domowy posiłek.

Jeśli na etykiecie karmy znajdziesz zdanie typu „wyprodukowano dla”, “dystrybuowane przez” lub „dystrybuowane na podstawie licencji przez”, będzie to oznaczać jest to firma marketingowa, a nie producent karmy.

Natomiast, jeśli na opakowaniu jest napisane „wyprodukowane przez” oznacza to, że znalazłeś autentyczną karmę dla zwierząt. Taka właśnie jest karma Acana.

Różnorodność produktów Acany


Karma ACANA to wyrób, który posiada wersję przeznaczoną dla wszystkich psów i kotów niezależnie od rasy i wieku. Wersje dla psa to:

 • Acana Puppy
 • Acana Adult
 • Acana Senior

W przypadku wersji dla kotów mamy do czynienia z jedną linią Regionals, którą możemy podawać kotom wszystkich ras i w każdym wieku.Acana karma dla psa

Karma produkowana dla psów obejmuje 4 główne linie:

1. ACANA Classics

To formuły dedykowane dla psów wszystkich ras i w każdym wieku. Karmy serii Classics są odpowiednie zarówno dla szczeniaka, jak i dla psiego seniora. Classics zawierają do 50% składników mięsnych. Seria ta dzieli się na 3 podtypy:

 • Classic Red - karma bogata w czerwone mięso. Classic Red zawiera pełnowartościowe białko zwierzęce z trzech źródeł mięsa: jagnięciny, wołowiny angus oraz wieprzowiny yorkshire oraz olej ze śledzia. Składniki te dostarczane są do naszej fabryki świeże lub zupełnie surowe w proporcjach WholePrey™. Classics RED zawiera również cięty owies, który dzięki niskiemu indeksowi glikemicznym pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi.
 • Classics Prairie Poultry - wersja Classics, która jest przepełniona świeżym mięsem drobiowym. CLASSICS Prairie Poultry zawiera 50 % mięsa z kurczaka oraz indyka z wolnego wybiegu, jak również jaja ściółkowe z lokalnych farm preriowych.
 • Classics Wild Coast - karma przepełniona świeżymi rybami. CLASSICS Wild Coast zawiera pełnowartościowe białko ryb ze śledzia pacyficznego, flądry strzałozębnej oraz morszczuka srebrzystego. Wszystkie te świeże składniki dodawane są do karmy w proporcjach WholePrey™.

2. ACANA Heritage

Druga z linii karm tej marki. Wśród tej wersji znajdziemy karmę dla szczeniąt oraz szczeniąt ras małych, karmę dla psów seniorów oraz tych z nadwagą. Coś dla siebie znajdą również psy aktywne. Karmy wersji Heritage zawierają od 60 do 75% mięsa w składzie, w tym drób z chowu bezklatkowego, jaja ściółkowe oraz ryby poławiane w naturalnym środowisku. Właściciele czworonogów mają do wyboru, aż 9 formuł z linii Heritage.

Acana karma z serii Heritage:

 • HERITAGE Puppy Large Breed
 • HERITAGE Puppy & Junior
 • HERITAGE Puppy Small Breed
 • HERITAGE Adult Dog
 • HERITAGE Senior Dog
 • HERITAGE Light & Fit Dog
 • HERITAGE Sport & Agility
 • HERITAGE Adult Large Breed
 • HERITAGE Adult Small Breed

   

3. ACANA Singles

Singles to 3 z linii karma tej marki przeznaczonych dla psów. Doskonała dla zwierząt wrażliwych i z alergiami pokarmowymi. Produkty w wersji Singles zawierają 50% mięsa i są karmy, których skłąd opiera sie na jednym źródle białka. Mięso zawarte w karmie ze względu na swoja wysoką jakość jest zaklasyfikowane jako zdatne do spożycia przez ludzi. 1/2 składników mięsnych jest świeża lub surowa. Druga połowa to dehydratyzowane mięso lub oleje - skoncentrowane źródło białka. Twój pies ma do wyboru 4 monobiałkowe formuły Singles:

 • Grass-Fed Lamb z surową jagnięciną,
 • Yorkshire Pork ze świeżą wieprzowiną,
 • Pacific Pilchard ze świeżymi sardynkami,
 • SINGLES Free-Run Duck to karma, która zawiera 50% mięsa kaczki.

4.  ACANA Regionals

Regionals, czyli 4 karma z serii tej marki. Wersja Regionals zawiera w składzie najwięcej mięsa ze wszystkich poprzedniczek. Regionals to bogactwo świeżych składników z regionu Alberty przepełnionych w 70 % świeżym mięsem różnego rodzaju. Do wybory mamy w zależności od rodzaju białka w produkcie 4 warianty:

 • REGIONALS Grasslands - zawiera jagnięcinę, kaczkę, szczupaka, indyka oraz jaja. Reszta karmy, czyli 30 % stanowią warzywa, owoce i zioła. Wersja ta nie zawiera zbóż.
 • REGIONALS Wild Prairie zawiera kurczaka z wolnego wybiegu, indyka, sandacza, pstrąga oraz jaja ściółkowe. Dodatkowo warzywa i owoce.
 • REGIONALS Pacifica przepełniona jest świeżymi, regionalnymi kanadyjskimi rybami, które poławiane są w sposób zrównoważony, w okolicach wyspy Vancouver. Zawiera w sobie śledzia, sardynki, flądrę, morszczuka oraz karmazyna.
 • REGIONALS Ranchlands to uczta dla psa z czerwonego mięsa. Karma przepełniona jest wołowiną angus, wieprzowiną yorkshire, bizonem oraz sandaczem.

Acana karma dla kota

Dla kotów firma z Alberty przygotowała wersję Regionals, która w tym przypadku zawiera aż 75 % składników mięsnych i 25% owoców i warzyw uprawianych w regionalnie. Karma Acana Regionals przeznaczona jest dla kotów wszystkich ras i w każdym wieku. Pokarm Regionals dla kotów, tak jak i dla psów, przygotowywane jest zgodnie z filozofią Jedzenia Biologicznie Odpowiedniego. 
Producent oferuje nam do wyboru 4 wersje karmy Regionals przeznaczonej dla kotów:

 

 

 • REGIONALS Wild Prairie zawiera 75 % mięsa w tym: kurczaka z wolnego wybiegu, indyka, całe jaja oraz sandacza i pstrąga poławianego w naturalnym środowisku.
 • REGIONALS Grasslands dla kota zawiera jagnięcinę, kaczkę indyka, szczupaka oraz jaja ściółkowe.
 • REGIONALS Pacifica dla kota to prawdziwa uczta dla miłośników ryb. Wersje ta zawiera w sobie śledzia, sardynki, flądrę, morszczuka oraz karmazyna.
 • REGIONALS Ranchlands dla kota zawiera mięs z wolnego wybiegu lub dziko upolowane. Znajdziemy w tej wersji wołowinę angus, wieprzowiną yorkshire, bizona oraz sandacza.